oblomovreis yazar profili

oblomovreis kapak fotoğrafı
oblomovreis profil fotoğrafı
rozet
karma: 3778 tanım: 735 başlık: 80 takipçi: 34

son tanımları


romantik olmayan kız

romantizmi ve süslü püslü cümleleri sevmeyen ve doğallığı her haliyle dibine kadar yaşayan ve yaşatan kızdır. afilli cümleleri sevmez değil yine çok sever, yine çok hoşuna gider ama aynı romantiklik derecesinde tepkiler veremez. yüzüne kondurduğu ufacık ve utangaç bir gülümseme ile anlatır aslında bu romantikliğin nasıl hoşuna gittiğini. bazense makara ile karşılık verir romantik olamasa da. romantik olmasa da kafidir. çünkü o şımarık hallerine de, o içten gülümsemesine de ömür verilir be.
devamını gör...

herkes hoşlandığı sözlük yazarını itiraf etsin etkinliği

(bkz: abi seviyorsan git konuş bence)
devamını gör...

normal sözlük yaşıt yazarlar veri tabanı

belediye otobüsüne oturunca gençler yer veriyor. emeklilikte yaşa takılanlar gelsin.
devamını gör...

müge anlı ile tatlı sert

genç yakışıklı erkekle parayı yiyip içip gez, ayrılınca da parayı geri iste. çocuk başına silah dayamamış, paranı zorla almamış, sen çocuğunun geleceği olan evleri satıp yine çocuğun yaşındaki adamla çatır çatır ye sonra " müge apla paramı versin".

adama ilk mesajı sen atıyorsun, arıyorsun ediyorsun, sırf seninle kalsın diye para yediriyorsun, ayrılınca da "paramı ver"

müge de erkek düşmanı zaten, parayı söke söke alırmış yok 8 yıl hapis cezası varmış, al bakalım nasıl alacaksan, o zaman eski sevgililerimize hepimiz hediye aldık beraber para yedik tatillere gittik gezdik dolaştık yedik içtik, hepimiz dava açalım paramızı alalım geri. böyle şey mi var?
devamını gör...

sagopa kajmer

bıkmadan, usanmadan şarkılarını dinleyebileceğim tek insan. şu sözlerin vuruculuğuna bakar mısınız?

birçok kez öldüğümü biliyorum
ruhum üzerimdeyken öldürüldüğümü
gözüm açık bakarken dünyaya körlüğümü
katillerimi bizzat gözümle gördüğümü cinayetin örtüldüğünü
biliyorum aslında her bir şeyin gerçek yüzünü
insanların yüzsüzlüğünü, her şeye rağmen bendeki güçsüzlüğümü
eksik kelimeli sözlüğümü, karanlığımın güneşime karşı üstünlüğünü
devamını gör...

normal sözlük yazarlarının en yaşlı özelliği

çok yedikten sonra '' upppsss essstaafurullah '' derim.
devamını gör...

alkol tüketmekle övünmek

hayattaki tek meziyetleri alkol tüketmektir. bununla övünürler. çünkü alınan alkol ile doğru orantılı olarak kendilerini daha özgüvenli ve daha iyi hissederler.
devamını gör...

çeşmelerden bira akması

içen insan kötü insandır mantığında olanlar bira yerine kul hakkı aksa kana kana içeceklerdir ve muhtemelen birkaç ülkücü de bir süre sonra o çeşmelerin başındaki gençleri dövmek için organize olacaklardır.
devamını gör...

alkolsüz hayat çekilmez

arkadaşlar bırakın artık alkol güzellemesi yapmayı. alkol içmekle ya da iyi içmekle övünen insan boş insandır. geçiniz bu işleri. yıllarca içtim tek bir faydasını görmedim. gördüm diyen yalan söylüyordur zaten. maddi manevi yıpratır insanı bu meret. hele bu devirde.
devamını gör...

cihangir solcusu

kibirlidirler, fularlı ve top sakallıdırlar, bir garibana asla yanaşmazlar, eğer bir insan gariban ve kendi görüşlerinin tersi ise onu yok sayarlar, erkek olanların genç ve kızıl saçlı manitaları vardır.
devamını gör...

deizm

bir yaratıcının olduğuna inanıp din ve peygamber gibi diğer dini motiflere inanmama durumudur.
benim aracıya ihtiyacım yok, vicdan muhakememle doğruyu (sevap) yanlışı (günah) ayırt edebiliyorum inancına sahip düşünce biçimi.
devamını gör...

kasiyer olmanın zorlukları

fişte isminin yazıyor olması bence kadın kasiyerler için büyük bir zorluktur. bu ülkede bir hoş geldiniz cümlesi ile tribe girip aşık olan erkekler var.
devamını gör...

gece hazırlanıp sabaha kadar soğuduktan sonra sabah soğuk soğuk içilen nescafe

kardeş cold brew desen yeterdi, neden bu kadar uğraştın?
devamını gör...

alkolle yaşamak

hiçbir halta yaramaz. alkolün getirdiği o anlık rahatlamalar alkolün etkisi geçtiğinde kişiyi iki kat daha depresif hale sokar. kişi de bu depresif halden çıkmak için tekrar alkole yönelir ve tekrar aynı döngü içine girer. o yüzden sorunların çözümünü anlık olarak çözme gayesinde olmayıp ki alkol asla sorun çözmez, bu sorunlarla yaşamayı öğrenmek ve mutluluk kadar mutsuzluk ve kötü hissediyor olmanın da normal olduğunu anlamak gerekmektedir.
devamını gör...

yaralandın mı ey can

en iyi versiyonu için
devamını gör...

karşılıklı nickaltı giren erkek ve kadın

(bkz: bugün nickaltı yarın yorgan altı)
devamını gör...

askerde ilk gün

(bkz: regl dönemi)
devamını gör...

regl dönemi

bir fenerbahçe taraftarı olarak benzer dönemi her fenerbahçe maçı öncesi yaşıyorum. karın ağrısı, gereksiz sinir, stres, kötü düşünceler gibi bütün belirtiler oluyor.
her regl dönemi kadınların özel günüyse her fenerbahçe maçının olduğu gün de bizim özel ve güzel regl dönemimizdir.
devamını gör...

troll olacağım diye çırpınan yazarlar

koşulları arasında vasat bir yazar olduğunu idrak edememe ve bu vasatlığı fırlamalık yaparak ya da yaptığını zannederek tolere etme şartı bulunur.
devamını gör...

asgari ücretin çok yüksek olduğu gerçeği

(bkz: troll olacağım diye çırpınan yazarlar)
devamını gör...
devamı...

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim