1.
tahıldan üretilen alkollü içecek.
devamını gör...
2.
yaz akşamlarının içkisi denilen ph değeri yuksek su.
*
devamını gör...
sümerliler tarafından icat edilen içki. sümer medeniyetinde birayı besin maddesi olarak kullanıyorlardı. alkol oranı daha yüksek olan bira çeşitleri, içki fonksiyonunun yanında yaraları temizlemek için tıbbi malzeme olarak kullanılıyordu. eski mısırlılar ise düşük alkollü birayı piramit yapımında çalışan kölelere besin kaynağı olarak kullanmışlardır. bir nevi sıvı ekmek yerine geçer.
devamını gör...
tuzlu fıstıkla çok iyi giden içecek.
favorilerim; tuborg ve carlsberg.
devamını gör...
yarım saat içinde mesaneye giden.
devamını gör...
soğuk içmek ile beraber tokuşturularak içilmesi önemlidir…
devamını gör...
faydalı ve keyifli bir gıda maddesi. özellikle öğrenci denen içlerinde bulunduğum canlı türünün ana besin kaynağı.
devamını gör...
fıstıkla çok güzel gider, futbol maçı izlerken...
devamını gör...
devletimiz sağ olsun artık mekanda içeceksek en az 20tl verdiğimiz içecek.
devamını gör...
10.
bir cila türü.
devamını gör...
11.
açıldığı anki kokusu paha biçilemez. sonrası malum işte.
devamını gör...
12.
sigarayla uyumu muhteşemdir. yanında fıstık ya da kaju varsa aman sabahlar olmasın.
ayrıca birayı satın alamazsınız ancak kiralarsınız derler. kim demiş bilmiyorum ama haklı.
devamını gör...
13.
bir ara her maç akşamı fıstık ile içmeye başlamıştım. maç bahane oluyordu yani.

son zamanlarda iş, salı "ooo şampiyonlar ligi", çarşamba "oo şampiyonlar ligi", perşembe "ooo juventus avrupa ligi erken final", cuma "ooo iyi maç", cumartesi "ooo takımımın maçı", pazar "ooo takımımın en büyük rakibinin derbisi"'ne bağlayınca frenlemek zorunda kaldım. insan bahane istesin…
devamını gör...
14.
idrar söktürücü.
devamını gör...
15.
belçikalılar bu işte zirvedir. belçika biralarını tattıktan sonra diğer biraları içemeyeceğinizin garantisini verebilirim.
devamını gör...
16.
sarhoş olmak için içeni olduğu gibi öğle yemeğinin yanında bir şişe götüreni de vardır pek hoş bir içkidir. alkolsüzleri de vardır. burada çok tercih edilmese de, avrupa insanının çocukları için aldıgını pek sık görürüm.
devamını gör...
17.
genelde hakir görülse de en köklü kültürlerden birine sahip alkollü içecekler arasındadır. reinheitsgebot yada alman bira saflık yasası 1487 yılında çıkmıştır, ve alkollü içecekler üzerine yapılan en meşhur yasadır kendisi. fakir içkisi değildir, lezzetsiz de değildir. bunlar ufkunu henüz genişletmemiş, biranın efes pilsen tarafından üretilen lager bozmasının tüm bir alkollü içecek sınıfı hakkında fikir sahibi olmaya yetmeyeceğinin henüz farkına varmamış kişi beyanatıdır.

illa ki soğuk içilmesi gerekmez, ale tipi yüksek fermente biralar oda sıcaklığında içilir ve gayet de lezzetlidir, bir birada doğal olarak muz aroması olabileceğini düşünebiliyor musunuz?

hor görmeyin ve ufkunuzu genişletmeye şuradan başlayın: belçika birası
devamını gör...
18.
tarihi yaklaşık 7000 yıllık içki. ilk olarak bugünkü iran'da testiler içinde görülmüş ve yapılan kazılar sonucu ilk biranın babil'de üretildiği ortaya çıkmıştır.
devamını gör...
19.
yaz günlerinin enfes ferahlatıcı içeceği.

dünya üzerindeki muhtemelen en eski kültür. bütün dinlerden eskidir. modern çağlara kadar da insanoğlunun birincil sıvı kaynağı olmuştur. eski devirlerde temiz su bulmak kolay değildi. bira ise içeriğindeki alkol sebebiyle antiseptik olduğundan mükemmel bir sıvı kaynağı oluyordu. eski çağlarda üretilen biraların tahminen %1 civarında alkol içerdiği tahmin ediliyor. zira amaç kafa bulmak değil su ihtiyacını gidermekti. günümüzde standardı %5 alkoldür ki zaten bunun üzerine doğal yollarla da çıkılamaz.

şarap gibi bira da kendi kendine fermantasyonla oluşabileceğinden birinin icat ettiğini zannetmiyorum ama eğer öyleyse bulandan allah razı olsun.
devamını gör...
20.
tam bir eğlence içeceği. sek içildiğinde tadı en katlanılabilir olan alkol.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bira" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim