organizeded yazar profili

organizeded kapak fotoğrafı
organizeded profil fotoğrafı
rozet
karma: 4213 tanım: 1671 başlık: 432 takipçi: 46
karma: 4213 tanım: 1671 başlık: 432 takipçi: 46
Bin öfke bin nefret

son tanımları


doğum gününde sevgiliye alınacak hediye

sevgilisini tanıyan, onun senden ne beklediğini bilen kişi bu hediyeyi şıp diye bulur ve alır, yapar, hazırlar veya bu hediye bir bilettir belki, onunla beraber gider falan.

ilişki taze ise insan düşünür düşünür hediye bulamaz. muhtemelen son anda y...k gibi bir hediye ile çıkar kızın karşısına. kız da ''hmm aşkım çok güzel ya off nereden aklına geldi'' der ve içinden ''senin ben a... s..m'' der. hikayede kişiyi kız olarak baz aldım. erkeğe hediye almak daha kolay çünkü, dert değil.
devamını gör...

nedensiz sevmek

inanmadığım şey. biri size seni seviyorum diyorsa ''neden'' deyince cevap verebilmeli. ''sevmenin sebebi olur mu şapşik ihihih seviomm seni çoqqqq'' diyorsa inanmayın. terk edecektir.
devamını gör...

insan neden aşık olur sorunsalı

mevzu özünde libido diyor bilim adamları. ama öyle anlamlar yüklüyoruz ki atom parçalıyoruz sanki. edebiyatla anlatıyoruz aşkı, kendimizden geçiyoruz, ölüyoruz bitiyoruz.

ben bu konuya çok kafa yordum. çünkü birkaç sene bir kıza çok kafayı takmıştım. ikide bir kendime soruyordum neden seviyorum bu kızı. neden sürekli onunla konuşmak istiyorum. neden onu görünce heyecanlanıyorum. neden ona sarılmak, öpmek, her yerinden öpmek istiyorum, diye sordum kendime. bu biraz kendimi kandırmaktı. ''ondan asla sıkılmam ona çok aşığım ömür boyu birlikte olalım'' diyebildiğim bir süreç oldu mu? olmadı. bazen saatlerce konuşurduk sıkılmazdım. bazen de ''üff keşke yazmasaydım baydı muhabbet'' de dedim. böyle durumlarda sevgimi sorguladım. insan sevdiğinden sıkılır mı? neden sıkılmasın insan anasından babasından da sıkılıyor ama onları ölümüne seviyor, savunuyor. sonra neden bu kızı seçtiğimi, neden onu sevdiğimi sorguladım. tespitlerim şu yöndeydi: kafamız uyuyordu. her konuda hemfikirdik. zevklerimiz aynı, hayata bakışımız aynı, tat aldığımız şeyler aynı. üstüne üstelik kız çok güzeldi. şimdi bakınca çok güzel gelmiyor. çünkü çok güzel bir kız değil. burnu büyük mesela. kim ne derse desin insanın beynine işlenmiş estetik kalıpları var. günümüzde büyük burundan korkup kaçarız. hiç güzel gelmez bize. ama ona aşıkken minicik geliyordu o burun bana. şimdi bakınca fark ediyorum kız kusursuz değil. güzel bir kız ama kusursuz değil. ben de kusursuz değilim tipim yaratık gibi goblin gibiyim. evet utanmadan güzellik arıyoruz karşımızdakinde. ama o güzelliğin kusursuz olması gerekmiyor işte.

işin manevi boyutuna baktım: neden sevmişim, kafamız uyuyormuş. eee? uymasa ne olacak? sevmez miyim o zaman. bu biraz ego, bencillik değil mi? kendini onaylatma ihtiyacı değil mi? ''benim fikirlerim ve her düşüncem ve her zevkim süper. o yüzden karşımdaki de böyle düşünüyorsa onu severim'' deyince aslında kendini sevmiş, gururunu okşatmış olmuyor musun? yoo neden olasın ki? ilişki demek kafanın uyması demek değil mi? bilmiyorum öyle mi?

kötü birine aşık olamazsın. aşık olduğum kız melek gibi bir kızdı. merhametli, iyi niyetli, hayvansever, kimseye kötülük düşünmez. bu özelliklere aşık olunur mu? olunur neden olunmasın.

gel zaman git zaman bu olayın üstünden yıllar geçti ben kızı unuttum. şimdi karşıma aynı böyle bir kız daha çıktı. ben tabii ki yine aşık oldum. ama bu da geçecek. bundan yüzde 100 emin miyim? değilim. belki geçmeyecek. ama her boku sorgulayan, kendine kötülük yapmayı seven biri olduğum için kıza illaki mantık çerçevesinde yürümek zorundayım değil mi. ''selam sen benim için şu an pörfekt birisin seni çok seviyorum, senden aldığım sinyallere ve karşılık vermene bakacak olursak bariz sen de benden hoşlanıyorsun ama aşk dediğimiz duygu çabuk parlayan ve seneler içinde yavaşça sönen bir duygu, bunu bile bile ilişkiye başlamak ister misin? peki ya ben senden soğumazsam da sen soğursan ve beni çok üzersen, benden ayrılırsan ve ben yıkılırsam ve bunu kaldıramazsam ve 10 milyar insanlık dünyada neden 1 kişiye bu kadar bağlandığımı sorunsal haline getirip başka derdim yokmuşçasına her gün her dakika bok gibi hissedip, ağlayıp sızlayıp, kendimi öldürmek istersem???'' şeklinde kıza bir teklif sunsak. kız ne der acaba.
devamını gör...

selam sözlük kapanıyormuş instagram var mı

yanlış anlama yavuşak değilim sadece seni kaybetmek istemiyorum, diye devam eden yürüme repliği.
devamını gör...

kelle sözlük

neden olmasın.
devamını gör...

kafalı mafalı nick alanların da nicki değişecek mi sorunsalı

sözlüğün adı kafa diye, nickinde kafa kelimesine çeşitli oyunlar, espriler katıp; sözlüğün adını refere edici nick alan nick sahiplerinin nickleri ne olacak sorunsalı.
devamını gör...

sana yürüyen kızın ağır geri zekalı olması

insanı üzen durum. akıllısı bulmaz.
devamını gör...

gel tat kalbimin bombasını

karşı konulamaz bir teklif.
devamını gör...

bir bilen

adamdır.
devamını gör...

anksiyete

kudurdu yine gece gece. olm sakin ol lan beyin. sıkıntı yok durduk yere niye kalbi, mideyi atağa geçiriyon. mal beyin.
devamını gör...

berberin nasıl olsun abi sorusunu bilememek

saçınız seyrekse ara makas vurdurmayın. gerisi önemli değil.
devamını gör...

berbere saçını beğenmediğini söyleyebilen erkek

(bkz: eline sağlık bok gibi oldu)
devamını gör...

seni arkadaş olarak görüyorum

görsel
devamını gör...

hayalini kurduğunuz 3 şey

barış
huzur
mutluluk.
devamını gör...

avillihemşire

hemşire olduğunu düşündüğüm sözlük kullanıcısı. klavyesinde nokta tuşu bozuk sanırım.
devamını gör...

trip hop

(bkz: gökhan kırdar)
(bkz: dem i oz)
devamını gör...

sevgilisi olan hoşlanılan kızın varlığının verdiği acı

ona bakınca bile yüreğinin kanaması, göğsünün daralması, ondan uzaklaşmaya çalışmak, göz göze bile gelmemek istemek. fakat kızla coworker olmak, sabah 9 akşam 5 yüz yüze bakmak, derin acılara gark olmak, utanmasa ağlayacak olmak.
devamını gör...

hayat demek ölümü beklemek demektir

al sana varoluşsal sancı. adamlar 60'lı yıllarda böyle mevzulara kafa yormuşlar. 2021'de bakıyorsun millet türkçe trap dinleyip dans ederek story atıyor. kamera kapanınca depresyonuna devam ediyor. ama kendine karşı bile dürüst değil. neden hayattayım, amacım ne diye sorgulayan yok.
devamını gör...

ağlamak isteyip ağlayamamak

utandığın için olabilir.
devamını gör...

günaydın sözlük

bugün de ölmeyeceğiz ama yaşamayacağız.
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim