hükümeti tebrik ediyorum en azından artık orman yakarak havayı kirletmeden direkt karar alıp uyguluyor. ayrıca odunları da bu sayede başka alanda kullanabiliriz.


datça'da zeytinliklerin bulunduğu koruma altındaki doğal alan, cumhurbaşkanlığı kararıyla satılığa çıkarılırken; fatsa’da da şehrin ortasındaki ormanlık alan yapılaşmaya açıldı.

muğla’nın datça ilçesinde zeytinliklerin de bulunduğu koruma altındaki doğal alan, cumhurbaşkanlığı kararıyla satılığa çıkarılırken; ordu fatsa’da da cumhurbaşkanlığı kararıyla şehrin ortasındaki ormanlık alan yapılaşmaya açıldı.

ağaçlar kesilmek için işaretlendi
oda tv'den ibrahim gündüz'ün haberine göre; geçtiğimiz ocak ayının sonunda yayınlanan bir cumhurbaşkanı kararı’yla önce koruma statüsü kaldırılan ve fatsa belediyesi’ne devredilen 99 dönümlük ormanlık alanda otel, restoran, kule inşası için çalışmalar başlatıldı; kesilmek için ağaçlar işaretlendi.

son yeşillik alanlar da yapılaşmaya açılıyor
yaklaşık 20 yıldır akp’li belediye başkanları tarafından yönetilen fatsa’nın bugün en büyük sorunlarından biri şehrin beton denizine dönmesi. son yıllarda ard arda dikilen yüksek katlı binalarla nefes alamaz hale gelen şehirde kıyıda köşede kalmış birkaç yeşillik alan da yapılaşmaya açılıyor.

işte bunlardan birisi de fatsa’nın samsun tarafından girişinde dolunay mevkiinde bulunan nazar boncuğu gibi 99 dönümlük ormanlık alan. çerkezler tepesi olarak da bilinen 99 dönümlük bu yeşil alan, hemen altında deniz kenarındaki "çamlık mesire alanı"yla birlikte doğal bir uyum içinde, şehre ayrı bir güzellik katıyordu.

otel, restoran ve otopark yapılacak
cumhurbaşkanlığı kararıyla koruma statüsü kaldırılan ve akp’li fatsa belediyesi’ne devredilen ormanlık alan için, belediye tarafından otel, seyir kulesi, restoran-kafe, endemik bitki bahçesi ve otopark yapılmak üzere proje hazırlandı.

99 dönümlük bir ormanlık alanda bu kadar yapılaşmanın yapılması için ormanlık alanın en az yarısından fazlasının kesilmesi anlamına geliyor. ağaçlar işaretlendi bile.


buradan
devamını gör...
ileride çocuklarımız nefes alamadığı zaman kuranla, inşallahla maşallahla gelip yaratanın yarattıklarının içine ettiler diyeceğiz mecbur. adamlar göz göre göre güzelim memleketin içinden geçtiler çıt çıkaramıyoruz. en merak ettiğim şey ise devran dönüp bunlar yargılanacağı zaman nasıl bir savunma yapacaklar?

türk halkı balık hafızalıdır gerçi unutulur gider, bundan öncekiler gibi...
devamını gör...
haritaya bakıp yeşil alan görünce mutlu olurduk. günden güne haritada sarı alan görünce moralimiz iyice bozuluyor.
devamını gör...
her haftanın 5 günü fatsadayım.merak etmeyin fatsa daha beterini hak ediyor.
devamını gör...
bence güzel proje. neden her şeye olumsuz bakıyorsunuz?
devamını gör...
yalnız f yi büyük yazarsak iyi olurdu.
fatsa değil
fatsa.
devamını gör...
tam yanına yeni villalar yapılmıştı demek mi villalar için sosyal tesis tarzında bir şey düşünülüyor baksana. amaaan ne gereği var çoluk çocuk pikniğe gidecek, herkes stres atacak, insanlar mutlu olacak... önemsiz şeyler bunlar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"17 nisan 2021 fatsa'da ormanlık arazinin imara açılması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim