istanbul'da 16 katlı bir binanın en alt katında bulunan gece kulübünde yangın çıktı. olayda 29 kişi hayatını kaybederken 1 kişi de yaralandı. yangın söndürülerek soğutma çalışması başlatıldı.


haberin devamı için; www.haberler.com/3-sayfa/12...
devamını gör...
birilerinin açgözlülüğü ve para hırsı nedeni ile son haberlere göre 29 kişinin öldüğü yangındır.
devamını gör...
istanbul gayrettepe'de 16 katlı binanın alt katında bulunan gece kulübünde yangın çıkmış. 29 kişi ölürken 1 kişi de yaralanmış.
devamını gör...
aklımın almadığı facia.
gündüz vakti o kadar insan nasıl çıkamadı, herhangi bir merciyi suçlamak derdinde değilim, sadece çok üzüldüm.
www.ntv.com.tr/turkiye/ista...
devamını gör...
tadilat ve tamirat varmış , büyük olasılıkla söktükleri iel onların yerine konulacakları aynı yerde depoladılar, üstüne hala yanmaz malzeme kullanımı yasalaşmış değil.
ben 20 senedir falan gitmedim o sokağa ama eski stardust disko olabilir , tam emin değilim ben 1. katta film yönetmeni orhan duru'nun dairesinede kalırdım bazen yeğeni ile ,30 sene oldu orasımı bilemiyorum.
niye yazdım çünkü etrafı apartmanlar ile dolu olduğundan diskoteğin tüm duvarları ses emen süngerler ile kaplı olup üstüde plastik yada ahşap ile kaplanmıştı o zaman bir iki kere müdür davet etmişti gitmiştik . inşaatlerde epey ce çalıştığından dikkatimi çekmişti.


o süngerler anında yanar 2-3 dakika sürmez alevlerin yayılması , insan kaçamaz zaten kod altı yer .. süngerlerden başka plastik,ahşap , nylon alaşımlı perde yer kaplamaları ki marley tipi kaplamalardır , yumaşak ayakkabı seslerini de emer.
anlayacağımnız tam tuzak azıcık alev ,sigara izmariti ,kaynak kıvılcımı hatta taşlama moturu kıvılcımı bile alev almasına neden olur . birde tiner yada yapıştırıcı varsa kimyasal ....
tek tememnnim ölenlerin hemen boğulup ölmesi yöününde yoksa plastik -sünger yandığı çok korkunçtur.
beşiktaş belediye zabıtası ne iş yapar büyük olasılıkla aldılar avantayı yürüdüler .

ölen vatandaşlarımıza rahmet dilerim.,yakınlarına da sabır.
devamını gör...
muhtemelen her zaman ki gibi düzgün denetleme yapılmamış bir bina, tadilat yapılırkende yeterli güvenlik önlemi alınmadı. zaten bu ülkede iş güvenliği kağıt üstünde adı olan biseydir. ustaya bişey de ters ters bakıp sen benim bu işi kaç senedir yaptığımı biliyon mu der. iş güvenliği için alınacak önlemler ve ekipmanlar gereksiz masraf görülür. isteyen adama ılık muamelesi yapılır.

çabuk yanıp her yeri saran bişeyler alev aldı, sıkışıp kaldılar muhtemelen. belki de dumandan zehirlendiler boğuldular. pisi pisine o kadar can. biz akıllanmayız.
devamını gör...
murat ağırel'in anlattıkları:
binada tadilat yapılıyormuş. ancak tadilat belediyeden izinli değilmiş. belediyeden ruhsat 2018'de alınmış. bugün tadilat sırasında oksijen tüpü patlamış. tadilat için gelen iki üç işçi varmış. geri kalanlar mekanın çalışanlarıymış. patronları toplantı yapacakmış.

binaya 2018'de ruhsatı veren chp'li belediyeymiş. koca bir boş alan. muhtemelen tüm kolonlar kesilmiş. ayrıca tavan yüksekliğine bakılacak olursa iki kat ve kat arası betonlar da alınmış. yani bina çökmeye hazır bir mezarlık. içerisi insan doluyken çökse sadece orada yüzlerce kişi ölür. dönemin chp belediye başkanı ve zabıta müdürünü de içeri almak gerek. siz buna nasıl ruhsat verdiniz diye. tüm sorumluları da. şimdi yıkılacak bina. binada oturan ev sahiplerinin zararını kim karşılayacak?
devamını gör...
türk-iş. türk'ün yaptığı işe güven, kafanı yorma. evet.
devamını gör...
geçmiş olsun. hayatını kaybeden çalışanlara ve işçilere rahmet diliyorum ailelerine de sabır diliyorum.
talihsiz bir olay. ihmal varsa sorumluları cezalandırılmalıdır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"2 nisan 2024 istanbul'da gece kulübünde yangın çıkması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim