1.
izmirlilerin aklında büyük yer edinen fakat başka şehirlerdeki insanların 1 haftada unuttuğu tedbir almak yerine sadece eleştiri yapılan bir deprem.
devamını gör...
bize deprem gerçeğini hatırlatan deprem. ama unutmaya dewamkee.
devamını gör...
ölenlerin çoğunun fakirlerden oluştuğunun, ölümlerin de çoğunun malzeme kaçağı binalardan olduğunun bir kez daha görüldüğü, zenginlerin yine yanan yakılan mesajlar attığı, bu arada akıl fukaralarının karşılıklı algıya soyunduğu, siyasi ve ideolojik olarak faklı görüşte olup normalde birbirlerini gırtlaklayacak bir dolu yurdum insanının birbirlerinin hayatlarını kurtarmak için canla başla çalıştığı depremdir.
devamını gör...
canım arkadaşımı kaybettiğim deprem. nihayet bazı sorumlular hakkında iddianame yazılabilmiş. bilinçli taksir diyerek 20 yıla kadar cezalar istemiş savcılık. üç beş müteahhitten başka belediye çalışanı yok belli ki aralarında! lan inşaatın yapım aşamasında gerekli denetimleri yapmayanlar kasten insanların canına mal oldu. 1992 yılında yapılan binayı iskana açık tutan su aboneliği verene yok mu tek bir iddianame?

yıkım kararı olan binaları; iskana açık tutan belediyenin yediği halt, kast değil ama taksir bile değil he mi? yıkım kararı olan daireyi bunu gizleyerek kiraya veren şeref yoksununa bir dava yok mu? yahut o durumdaki daireyi kiralanmasına aracılık eden emlakçıyla alakası yok mu bu konunun hiç?

ben bugün bir daireyi kiralamak istesem ve kıllanıp araştırsam da ilgilisi olmadığımdan bahisle vermezler o bilgiyi bana. mal sahibi dışında kimden öğrenmem bekleniyormuş binanın yıkım kararı olduğunu birader? içinde bu durumdan bihaber kiracıların canını yitirdiği o binaların vaktinde yıkımı için imza vermiyor; üstüne de bu tiplere ev veriyor oğlum devlet. mal sahibine bir tane ceza soruşturması da açılmıyor geride kalanlar ayrıca başvurmazsa adli makama.


hazırlanan tüm iddianamelerde de binaların projelendirmedeki eksiklikler, malzeme özelliklerindeki yetersizlikler, uygulama ve isçilik hataları, yapım denetimindeki yetersizlik nedeniyle yıkıldığı vurgulandı.


rant uğruna insanları canından edenlerden biri de firari imiş: bedriye ışılak. olur da bir yerlerde rastlarsanız buna benim için suratına okkalı bir balgam atınız... buradan
devamını gör...
yılmaz erbek apartmanı ile ilgili iddianameyi hazırlayan savcıyı tebrik ederim gerçekten. umarım karar merciileri de aynı kaliteli yaklaşımı ve etik değerlendirmeyi sürdürürler. zira o kadar insanımız hayatını kaybetti yok yere.
devamını gör...
117 kişinin hayatını kaybettiği 30 ekim 2021 depremidir.
saatler 14:51'i gösterdiğinde hayat durmuştu.
bugün 1. yıldönümü.
devamını gör...
allah ölenlerin mekanlarını cennet, ailelerine sabır ve huzur ihsan eylesin.
devamını gör...
hayatımdaki en önemli mevzulardan biri olan ve kendimi zorla etkisine sokup sonucunda oluşan psikolojiyle asla ama asla yapmam dediğim şeyi yapmama sebep olan deprem.
orada insanlar canlarının derdindeyken , hayat devam ediyo safsatasına sığınıp da hayatıma devam edemem diye günlerce kendimi ne kadar zorlamıştım. koskoca bi sene geçmiş üzerinden oysaki dün gibi hatrımda. yitip giden canlar da o 116 hayat da boğularak ölen o 1 can da feryat figan ağlayanlar da umutla bi haber bi kıpırtı bekleyenler de yıkılan çöken ocak karartan binalar da arama kurtarma çalışmalarını canla başla yürüten ekipler de evsizlere kapılarını açan otel fabrika mekan sahipleri de ilerleyen süreçte kira bile almadan boş evlerini depremzedelerimize veren koca yürekli insanlar da aş ekmek yiyecek içecek dağıtmak için gönüllü olan insanlarımız da kaybolan ve ilanlarını sosyal medyada yaymaya çalıştığımız insanlar da kedi köpek kuş ve hayvanlar da yanlış hatırlamıyosam 1700'ü aşkın olan ve sürekli tekrar eden artçılar da yardım eli için birçok şehirden kalkan tırlar otobüsler de el kadar yavrucaklarımızın el kadar yavrucaklara masumiyetle yazdıkları da. da da da.. her şey bir bir aklımın köşesinde.
iyi ki varsınız güzel ülkemin hala güzel kalan insanları.
devamını gör...
dejavu misali kumdan kale gibi yıkılan binalar, enkaz kaldırma ve kurtarma görüntüleri, aynı ihmaller ve keşkeler. ateş, düştüğü ocakları yaşıyor, depremzedeler yaşadıkları korku ve travmayı taşıyorlar, ne yazık ki ülke gündemi bu felaketi unutacak kadar da meşgul. bu afetler de, bu kadar melanet içinde sakın ha, bizi de unutmayın der gibi üstümüze üstümüze geliyor.
devamını gör...
geçen yıl izmir depreminde enkaz altından çıkarılan ayda’yı kim hatırlıyor? hani “bu enkaz niye var” diye soramayanlara malzeme olmuş, herkes annesini kaybedişine üzülmüş, faydacılar kurtarıcısının elini tutuşunu kupaya basmıştı. “umudun adı ayda” yazanlar hatırladınız mı?
devamını gör...
hala daha mağdur çok insan var. evi yıkılıp da açıkta kalan; maddi durumu iyi olmayan çok insan var. ne oldu verilen sözler, neden insanlara yardım edilmiyor?..
devamını gör...
27.02.2023 saat 21.22 de 6.9 km derinlikte 4.2 büyüklükte foça da meydana gelen yeni depremdir.valilik şuan için bir yıkım söz konusu olmadığını bildirmiş ancak yaşanan depremler sürekli farklı bölgelerden ses vermeye başladı yüreğimiz ağzımızda bekler olduk. umarım yeni bir felaketle karşılaşmayız.
geçmiş olsun izmir.
www.sozcu.com.tr/2023/gunde...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
şiddeti 6.9 diye okudum yüreğim ağzımdan çıkacaktı. çok geçmiş olsun güzel yurdum.
devamını gör...
hissettiğim en garip depremdi..
devamını gör...
geçmiş olsun izmir.
sana da geçmiş olsun feriha yaşıyorsan 3 kere beğen.
devamını gör...
hareketli bir bölge olduğu için ara sıra bu büyüklükte depremler oluyor. gökova körfezine dikkat etmek gerekiyor.
devamını gör...
karşıyaka'da hiç hissetmediğim ama insanların buca'da hissettiği deprem.
(bina sağlam diyorlar, umarım öyledir)
bölgedeki arkadaşları da aradım, herhangi bir problem yok dediler.
bilgilendirme bekliyorum.
devamını gör...
karabağlar'dan hissetmediğim deprem. üstelik yatıyordum. geçmiş olsun herkese.
devamını gör...
yasiyorum dndnnc sukur diyelim. ama ben hissetmedim zaten. arkadasim yazinca buraya geldi artik dedim. valla hayirlisi olsun. ama korkunc seyler olmasin artik...
devamını gör...
depremi hiç hissetmedim fakat tam depremin olduğu dakikalarda şu gönderiyi okuyordum.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"27 şubat 2023 izmir depremi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim