n’olur artık durun çin ahalisi demek istediğim haber. başımıza ne gelse bunlardan.


çin’de dün itibariyle son 24 saatte 21 yeni koronavirüs vakasının tespit edilmesinin ardından başkent pekin’de sağlık önlemleri önemli derecede arttırıldı. ülkedeki son vakaların büyük kısmının pekin uluslararası havaalanı yakınlarındaki nanfaxin kasabasında görülmesi üzerine iki bölgede halkın tamamına korona testi yapıldı.

--- alıntı ---
çin ulusal sağlık komisyonundan dün yapılan açıklamaya göre, çin ana karasında son 24 saatte 6’sı yurt içi kaynaklı, 21 yeni covıd-19 vakası tespit edildi. yurt içi kaynaklı vakaların tümüne pekin’e komşu liaoning eyaletinde rastlanırken, son 24 saatte virüse bağlı can kaybı olmadı. koronavirüsün ortaya çıktığı çin’de bugüne kadar 86 bin 976 vaka görüldü, 4 bin 634 kişi hayatını kaybetti, 82 bin 3 kişi iyileşti. çin çok katı tedbirlerle hastalığı kontrol altına almış, iktidardaki komünist parti de bu başarıdan ötürü kendini tebrik etmişti.
--- alıntı ---


kaynak
devamını gör...
ne psikoloji bıraktınız ne moral ne yarınlar sizin yüzünüzden bir çok insanda kalıcı travma olacaktır.
devamını gör...
bu virüsle yaşamayı öğreneceğiz. böyle dışlandıkça, bitirilmeye çalışıldıkça mutasyon geçirecek, bağışıklık kazanacak. sevin covidi, bağrınıza basın. bu bünye hepimize yeter. uğrasın istediği zaman, grip gibi takılsın gitsin.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"29 aralık 2020 çin’de yeni koronavirüs vaka alarmı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim