ekonomik işbirliği ve kalkınma teşkilatı oecd'nin araştırmasına göre türkiye’de her 4 gençten 3’ünün ekonomiye dair endişe içinde olduğunun ortaya çıkması. gençlerin yüzde 65’i de pandemide hanesinde bir iş kaybı olduğunu söylemiş.

aslına bakarsanız iş çok fakat çoğu iş asgari ücret veya altında gelir getirdiği için gençler de istemiyor. bunun çözümü çok basit aslında. eğitim durumuna göre asgari ücret belirleyeceksin. mesela lise mezunu asgari ücreti ile lisans veya yüksek lisans mezunu asgari ücreti farklı olacak. hem gençleri okumaya teşvik etmiş olursunuz hem de gençler eğitim seviyelerine göre dişe dokunur bir ücret alabilirler.


oecd’nin son araştırması türkiye'de gençlerin yüzde 70'inin ekonomik endişe içinde olduğunu ortaya koydu. araştırmada gençlerin en çok ekonomik sorun yaşadığı ülkeler ise şöyle sıralandı: şili, meksika, slovenya ve türkiye. 

araştırmada gençlere “ailenizin ve kendinizin ekonomik durumuna dair az veya çok endişeniz var mı” diye soruldu. türkiye'de 4 gençten neredeyse 3'ü “evet, endişeliyim” yanıtı verdi. araştırmada, evlerinde en az finansal sorun yaşandığını söyleyen gençlerin ise avusturya, fransa, almanya ve hollanda'da (yüzde 20'den daha az) yaşadığı ortaya çıktı.


kaynak: onedio.com/haber/oecd-rapor...
devamını gör...
ekonomi sıkıntılı olsa o bir genç endişe duymadan durabilir miydi? şeklinde soracak dayıların olduğunu hatırlatan durum, sözde tespit.

o 3 gencin cep telefonları var mı bakayım? da olabilir bu tabi.
devamını gör...
cebimdeki telefonumu çıkarınca sorun çözülüyor bundan dolayı katılmadığım anket*
devamını gör...
bence onu “ her 4 gençten 5 i” olarak güncelleyin.
devamını gör...
dörtte bir kesim için sevindim. zira ben hepimizin batakta olduğunu düşünüyordum istisnalar haricinde.
devamını gör...
4 gençten 1'i akp çocuğu.
devamını gör...
biri torbacı mı ?
devamını gör...
geriye kalan o 1 başarılı genç benim.

elimi neye atsam altın.
devamını gör...
abartılmıştir bu kadar düşük olamaz.
devamını gör...
kalan 1 zaten gençlik kollarında.
devamını gör...
kalan 1 in babası zengindir muhtemelen başka mantıklı açıklaması olamaz
devamını gör...
kalan 1 kişi de köy yanarken saçını tarıyor her halde.
devamını gör...
kıskançların halt yemesi. dışarda elinde telefon olan insanlar dolu. hattaaaa bazılarının evinde internet de var. demek ki durumları iyi.
devamını gör...
4 gençten 5 idir.
devamını gör...
kalan bir kişinin babası ya akpli zengin müteahitdir ya da milletvekilidir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"4 gençten 3'ü ekonomik endişe içinde" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim