ne zamanki bir avukat mesleki sıkıntıları yüzünden intihar etmez, ne zamanki bir avukat mesleğinin icrası esnasında öldürülmez, ne zamanki bir avukat düşünceleri yüzünden tutuklanmaz ve ne zamanki bir avukat hukuk devletinde, adil yargılanma kurallarına uygun bir şekilde savunma hakkını kullanabilir; işte o zaman "avukatlar günümüz kutlu olur" !!
devamını gör...
"görevimizi yaparken kimseye, ne müvekkile, ne hâkime, hele ne iktidara tabiyiz. bizim aşağımızda kişilerin varlığı iddiasında değiliz. fakat hiçbir hiyerarşik üst de tanımıyoruz. en kıdemsizin en kıdemliden veya isim yapmış olandan farkı yoktur. avukatlar tarih boyu köle kullanmadılar ama hiçbir zaman efendileri de olmadı!"

başta, salt mesleğini ifa ettiği için tutuklananlar ve sözlük bünyesinde bulunanlar meslektaşlarım olmak üzere, tüm onurlu avukatların gününü kutluyorum.
devamını gör...
en güzel mesleklerden biri asla cesaret edemedim olmak için hayalini kurmaya bilee ama millet okuyor belki atanıyo belki başka türlü hakkı sonuna kadar savunanları tenzih ederek konuşcam onlar ki çok farklı çok yürekli hepsinin bu güzel gününü kutlarım zaten onlar her gün her davanın kahramanıdır . .
devamını gör...
cüppesinde düğme ve cebi bulunmayan tüm avukatların günü kutlu olsun
devamını gör...
gün be gün itibarsızlaştırılan, her geçen gün bir başka meslektaşımızı kaybettiğimiz bu zamanlarda biraz buruk da olsa 5 nisan dünya avukatlar günümüz kutlu olsun.

onuruyla mesleğini ifa eden ya da etmeye çalışan her meslektaşıma selamlar, saygılar.
devamını gör...
bugün avukatlar günüymüş. onları tebrik ederim adalet olmayan bir ülkede adalet için çalışmak gerçekten zor bir iş.
devamını gör...
benim de günüm sayılan günmüş. dün arkadaşlarımdan biri eski erkek arkadaşımın hukukçu olması ve sonraki süreçte flört etmek isteyenlerin çoğunun avukat olması sebebiyle öyle olduğunu iddia etti.
çiçek gönderseydi de bir işe yarasaydı bu gün bari.
devamını gör...
ülkemizde 1978 yılından beri kutlanan gün.
avukat yazarların ve hukuk fakültesi öğrencilerinin, günü kutlu olsun.

onedio.com/haber/dunya-avuk...
devamını gör...
hukuk mezunuyum ama adaletin olmadığı bir yerde avukat olmayı reddediyorum. cübbeme düğme takmamak için mesleğimi askıya almış bulunmaktayım. (her avukat cübbesine düğme takar veya takmış, takacak demiyorum). bir süre inziva da olacağım.
devamını gör...
avukat olmak zor iş. türkiye'de avukat olmak problem. suits izleyip avukat olmak sıkıntı. olmayın abi avukat.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"5 nisan avukatlar günü" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim