1.
adamın herhangi bir geleceği yok, yıllardan süregelen düşünceleriyle hiçbir türlü değişmeyecek düşünceleriyle oy kullanıyorlar ve benim geleceğimi belirliyorlar, kesinlikle 65 yaş üstü oy kullanmamalı.
devamını gör...
2.
65 yaşını geçince yazarına hatırlatılması gereken başlıktır. ( siyasetçilerin çocuğunun 65 üstü olması)
devamını gör...
acımasız bir düşünce. 65 yaş ileri bir yaş değildir. yaşayacak 15 20 sene ömrün daha var, uzun bir zaman. 80 yaş öyle değildir, o yaşa kadar gelip de sağlığını kaybetmeyen pek az insan vardır.
devamını gör...
bu ne saçma, sığ bir düşünce, o 65 yaş üstü dediğin insanlarda görmüş geçirmişlik var, tecrübe var. ıstisnalar elbette vardır ama istisnalardan dolayı bu çıkarımın yapılması mantıksız.
devamını gör...
recep tayyip erdoğan'ın 66 kemal kılıçdaroğlu'nun 72 yaşında olduğunu göz önünde bulundurursak 65 yaşı siyaset için fena bir yaş değildir.
devamını gör...
55+ bile olabilir..
hepsinin beyni doğduğunda nasılsa öyle kalmış mübarek, sürekli ezberledikleri şeyleri tekrarlıyorlar, anadoludakilerde o kadarıda yok.. hasbelkader emekli olmuşlar, kimseye hayrı olmayan bu insanların oyları yüzünden, türkiyede çalışan insanların yarısından fazlası asgari ücretle çalışıyor, kalanıda asgariden biraz hallice, iyi maaş alıp ihtiyaçlarını karşılayabilen, insan gibi yaşamasına yetecek maaş alan o kadar azki..
bunların farkında bile değiller, doğurdukları çocukların hayatını kaydırmasınlar artık yeter..
devamını gör...
yaş ayrımcılığı bu gün bütün dünyanın ve özellikle ülkemizin en büyük ayıplarından biri. ırkçılık yanında hiç kalır. yaşı 65 üstü olan kişilerin artık ölmesi isteniyor resmen. getirilen yasaklarda bunu kanıtlıyor. yaş ayrımcılığı kanunlarca yasaklanmalı, ırkçılık, cinsiyet ve din ayrımcılığından her hangi bir farkı yok.
devamını gör...
katılmadığım başlıktır. ne oluyor 65 yaşını geçince neden oy kullanılmıyor anlamadığım durumdur bir insan seçme ve seçilme hakkı öyle yaşlanınca elinden alınacak basit bir kavram değildir.
devamını gör...
sürekli seçim kaybeden partileri destekleyen seçmen isteği.
yalnız 65 yaş üstü oy kullanmazsa kendi oyları yarı yarıya düşecek bunu hesaplayamıyorlar.
devamını gör...
10.
ne münasebet canım demek istediğim başlıktır. evet belki yaşayacak ömürleri gittikçe azalıyor ama bu ülkede akli dengesini kaybetmemiş, ergenlik dönemini geçirmiş (resmiyetge 18 yaşı doldurmak) herkesin sandık başında oy kullanma hakkı vardır.
devamını gör...
11.
65 yaş üstü değil de belli bir eğitim seviyesi altındakiler oy kullanmamalı bence.
devamını gör...
12.
yaşın ileriliğiyle, geriliğiyle, geleceğiyle, geçmişiyle ilgilenmeyip bir şey soracağım sadece: demokratik bir seçimin sonucu, neden sadece gençlerin tercihi yönünde olsun ki?

çok basit gibi görünen bir demokrasi ilkesi var, ''temel haklar oylamaya sunulamaz.'' bu demokrasi ilkesinin doğal bir sonucu olarak da, haklar “demokratik terbiye gereği” tartışmaya açılamaz. çünkü bir kez tartışmaya açıldığında, nerelere varacağını kimse kestiremez.
devamını gör...
13.
22 yaş altının da oy kullanmaması gerek diyerek katıldığım önerme.
mevcut durumda 18'e indi de ne oldu ? sokağa çık, kimsenin beğenmediği bir yönetim 18 yıldır tepemizde.
yetişkinler iyiyi de kötüyü de gördüklerinden, kıyaslama şansı var , buna göre değerlendirebiliyorlar .
18 yaşındaki hatta 30 yaşına kadar olan adam başka bir hükümet, başka bir yönetim, başka bir tarz görmemiş ki , en iyisi bu sanıyor, iki üç parmakla kurt yapıp, allahuekber diyerek sokaklarda dolaşmayı , büyük bir mesele olarak görüyor, kendini adam yerine konmuş hissediyor .
cebine çay parasını babası veriyor ama olsun, oy kullanabiliyor.
geçiniz efendim .
80 yaşına oy hakkı verilmeli,
22 hatta 25 altına verilmemeli.
önce bir hayatın gerçek yollarına bir girsinler bakalım klavye başından kalkıp da ...
devamını gör...
14.
65 yaş üstü oy alabiliyorsan oy da verebilirler
devamını gör...
15.
akıl yaşta değil baştadır. geleceğimizi belirleyecek kriter yaş ile değil de insani ve ahlaki değerlere bakılmalıdır.
devamını gör...
16.
bunu 65 yaşına geldiğinde konuşalım dedirten başlık. 65 yaşının üstünde olup zihin sağlığı ve hayata bakış açılarıyla gençlere taş çıkartan nice tanıdığım var. önemli olan yaş, akıl yaşı.
devamını gör...
17.
emekli maaşının emeğinin karşılığı olduğunu bildiklerine dair yazılı onay alınsın. en önemlisi de hükümet - devlet ayrımını bir hatırlatmakta fayda var.
devamını gör...
18.
ageism tanımı yapılmış bu başlıkla. belli bir yaşa varınca bir anda bütün nöronlarını kaybetmiyor insanlar ya da olmadıkları bir şeye dönüşmüyorlar. hala toplumun bir parçası olmaya devam ediyorlar. aşırı sığ ve ciddiye alınmaması icap eden, tabir-i caizse ergence bir önerme.
devamını gör...
o onun geleceğine karar vermesin, bu ona karar vermesin. yahu kardeşim türkiye aristokrasi olsun ya da direkt monarşiye dönelim rahatlayalım. akli dengesi yerinde olan herkes oyunu verir, vermekle de yükümlüdür. beğendiğiniz iktidar olsun istiyorsanız bu insanlarla iletişim yollarını bulup onları ikna edersiniz. sanki genç olan herkes siyasi deha bu ülkede. mantıksız bir taleptir.
devamını gör...
abd baskaninin 77 yaşında olduğu bir dünyada ileri surilen ucubik öneri.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"65 yaş üstünün oy kullanmaması gerekliliği" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim