#final yapan diziler
komedi / yerli
7 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

türkiye'nin avrupa birliğine kabul edildiği bir evrende geçen trt sitcomu.
bir tarafta klasik bir türk ailesi, diğer tarafta sonradan avrupai olma modern bir aile. bu iki zıt ailenin hem avrupa birliğine uyum süreci hem de komşuluk ilişkilerini komikçe ele alıyor. o zamanki avrupa birliği bakanı egemen bağış da dizide "avrupa birliği'ne girdik, vatana millete hayırlı olsun" minvalinde bir şeyler okumuştu.
ilk bölümün bu sahnesine misafirlikte yakalanan masum akrabalar bir an gerçek sanmıştı.

aşağı yukarı leyla ile mecnunla birlikte başlayıp birlikte bitmişti. dizide de leyla ile mecnun izlendiği görülüyordu. trt'de o dönem vardı bu. çoğu dizide gösterirlerdi. aslında iyi ekmeğini yemiş.

fazla bilinmeyen dizimize dönersek, başrollerde tarık ünlüoğlu, zuhal topal, ipek tuzcuoğlu bu karakteri daha sonra
ebru cündübeyoğlu canlandırıyor. tuzcuoğlu'nun o evhamlı domestik ev hanımı halleri aslında çok hoştu ama ne yalan söyleyeyim cündübeyoğlu'nun geleceği bölümü de dört gözle beklemiştim.
diğer rollerde ise kadir çöpdemir, selen seyven, burak serdar şanal, şehsuvar aktaş var. isimlerini bilmiyorum ama kıbrıslı kapıcıların kıbrıs ağzı ef-sa-ne.
gülerek izlediğim komik dizilerden biriydi. biraz total biraz ab ortaya karışık bir iş. sonra cozuttular mı ne yaptılar bilmiyorum fakat güzel başlamıştı.

bir de şöyle bir kesit,
zuhal topal'in karakteri modern olduğu için(!) günlük konuşmalarda bile aralara ingilizce kelime ve hatta cümle atarak konuşan biri. bunu bilmeyen, bir günlüğüne gelinine konuk olan masum kaynanası da bu durum için "yok artık benim gelinim manyak mı da durduk yere ingilizce konuşsun" demişti.
bu cümle aklıma günümüzü getiriyor. şimdi konuşmazsan manyaksın. 12 yılda bu kadar mı değişilir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"avrupa avrupa" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim