öncelikle evde devamlı olarak beslenmemesi gerekir, yasaktır. benimki gibi akşamları evinize uğruyorsa olabilir. ve bilin ki sizi tanıyorlar. zeki canlılar.ben tavukla alıştırdım. bir hafta sürdü. arada eve de giriyor ama evde canlı hayvan besliyorsanız onu avlamaya kalkar dikkat edin. çığlığı çok güzel ama desibel olarak yüksek. vahşi hayvandır. evcil kedi köpek gibi beslenmez. uğraması çok güzel. ve hep aynı saatte geliyor.
devamını gör...
beslemeyin.
devamını gör...
çığlığından bahsedildiğine göre peçeli baykuş (tyto alba) türünden olduğunu düşündüğüm kuştur. kalp şeklindeki yüzüyle çok güzel bir tür olduğunu düşünüyorum.
fakat yaban hayvanların beslenmesini iki açıdan zararlı buluyorum. birincisi yabani hayvanların insana yaklaşmaya alışması onları kötü niyetli kişilere karşı hassas hale getirebilir. bunun tam tersi de mümkün kötü niyetle değil ama belki sadece keşfetmek için insana zarar verebilirler.* beslemeye çalıştığı tilki tarafından elinden ısırılan arkadaşım var.
ikincisi ve bence daha önemlisi de bu şekilde evcilleşmiş yabani hayvanların doğadaki ekolojik işlevini yerine getirememesidir. mesela baykuşlar üzerinden konuşursak doğadaki fare ve böcek sayılarının kontrolüne katkılarının azalması gibidir.

baltalı ilah* olmak istemem ama onları uzaktan sevmek aşkların en güzeli.*
devamını gör...
beslemek yasak diye biliyorum. bende bir aralar tarantula beslemek istiyordum ama yasak olduğundan dolayı besleyemedim. içimde hala bir uktedir. *
devamını gör...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
ömrümde sadece 1 hafta kadar bakmıştım, uçamıyordu, sanırım yuvadan düşmüştü, aldım 1 hafta tavuk, ciğer vs ile besledim, herhangi bir bağ kuramadık ama yırtıcı bir kuş olmasına rağmen, ne gagasıyla ne de pençeleriyle zarar vermiyor size. 1 hafta sonunda uçmaya başlayınca ve onu bulduğum yerdeki insanlardan biri, tesadüfen yuvalarının yerini bildiğini söyleyince, o civarda bir yere bırakmıştım. aynen de o kişinin söylediği çatıya uçtu hemen, kendimi çok iyi hissettiğim bir andı.. bir de şu smiley gibiler * mütemadiyen, çok minnoş.*
devamını gör...
kimseye göstermeyin. birisi şikayet ederse milli parklar ciğerinizi söker. vahşi hayvanı iyileştirmek için bile alıkoymak suçtur, doğada yaralı bir hayvan bulursanız yetkilileri arayın.
devamını gör...
beslemeyin. vahşi hayvanlar öyle kalsınlar.
devamını gör...
bence ev içerisine alınmamalı hele de evde evcil hayvan varsa. çünkü onu avlamak isteyebilir. ben küçükken evimizin çatısına gelirdi. ben o gelmeden et ya da tavuk koyardım. oda her gun gelır koydugum yiyeceği yer ve beni selamlayıp giderdi.
devamını gör...
biz askerde besledik. a.ına koydu askeriyenin. yavru mu küçük bir tür mü anlamadık ama. sultan papağanı gibi bir şeydi boyu. çamaşırhaneye girmiş çıkamamış.

ben muhabbet kuşu çok beslediğim için bana sordular ne yer bu diye. ne bilim olm dedim. sonradan önüne hindi etinden kemikli ete kadar baya şeyler atmışlar. ben bu salaklara salın olm manyak mısınız dedim ama bunlar 2 hafta falan komutan yakalayana kadar beslediler. geceleri de ben besledim yalan yok. çamaşırhanenin anasını s.ti ama söyleyim. hayır komutanı da anlamıyorum. baykuşu saldı iyi güzel. aradan bir iki ay geçtiğinde köylülerin kuzuya saldıran bizim karakol köpeği hilmi'yi vurdu. gizli psikopat komutan galiba.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"baykuş besleyenlere tavsiyeler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim