'hele geç şuraya iki dk. otur ' demis.tam bir profesyonel.

duyarlı öğretmenin haberi buradan

ankara'da okulda teneffüs saatinde başını sıraya çarpması sonucu hastaneye kaldırılan 3'üncü sınıf öğrencisi mira şahin'in bilincinin açık olduğu ve sağlık durumunun iyiye gittiği bildirildi.

keçiören halit fahri ozansoy ilkokulu öğrencisi mira şahin, 22 şubat perşembe günü sınıf içinde başını sıraya çarptı.

çarpmanın etkisiyle fenalaşan mira, ilk müdahalenin ardından etlik şehir hastanesine kaldırıldı.

beyin kanaması geçirdiği tespit edilen mira şahin, ameliyata alındı. başarılı geçen ameliyat sonrası yoğun bakıma kaldırılan mira'nın sağlık durumunun iyiye gittiği belirtildi.

olayla ilgili milli eğitim bakanlığının başlattığı soruşturma ise sürüyor.

- ilk isteği pide oldu

mira'nın sağlık durumu hakkında bilgi veren baba çağrı şahin, kızının bilincinin açık olduğunu söyledi.

polis ekiplerinin mira'nın ifadesini aldığını belirten şahin, olayda ihmal olduğunu ileri sürdü.

şahin, "öğretmene söylendiği zaman öğretmen, 'otur mira, iyileşirsin, geçer' demiş. yani mira'yla öğretmeni değil de sınıf arkadaşları ilgilenmiş. iki üç saatlik kanama mevcutmuş buraya geldiğinde. hemen ameliyathaneye alınıp gerekli müdahale yapıldı. büyük bir ameliyat geçirdiği için yoğun bakımda gözetim altında tutuluyor." diye konuştu.

kızının ameliyattan sonra ilk istediği şeyin pide olduğunu söyleyen şahin, "onu da 1-2 lokma da olsa yiyebildi. şimdi yürütmeye çalışıyorlar. o aşamayı da tamamladıktan sonra allah nasip ederse servise çıkaracağız." dedi.

öğretmenle dün bir görüşme yaptıklarını dile getiren baba şahin, öğretmenin olayın bu noktaya geleceğini tahmin etmediğini söylediğini aktardı.

- "şikayetçi olduk"

hastane önünde açıklamalarda bulunan ankara barosu çocuk hakları başkanı avukat hilal çelik, mira'nın sağlık kontrollerinin devam ettiğini ve bilincinin açık olduğunu söyledi.

dün sağlıklı bir şekilde mira'nın ifadesinin alındığını aktaran çelik, mira'nın okulda arkadaşlarıyla oynarken ayağının takıldığını ve düşerek sıraya çarptığını beyan ettiğini aktardı.

çelik, şöyle konuştu:

"ancak yine mira'nın ifadelerinde gördüğümüz üzere başının çarptığı öğretmenine bildirilmesine rağmen öğretmenin zamanında müdahale etmediği, aileye haberdar etmediği ve birkaç ders geçtikten sonra yani mira bilincini yitirdikten sonra okul idaresinin aileye haber verdiği yönünde. haliyle ortada açık bir ihmal var. bakım ve gözetim yükümlülüğünün ihlali söz konusu. bu noktada da biz bu durumdan dolayı ihmali olan okul idarecilerinin ve öğretmenlerin yargılanması için şikayetçi olduk. süreci de takip edeceğiz. şu anda öğretmenle ilgili disiplin soruşturması devam ediyor."[[/alıntı]]

kaynak-haberturk
devamını gör...
suçu yoktur.

naaptı, acil ameliyata mı girmedi?
neyin ihmali ya?!
devamını gör...
#2884498

mutlaka suçu yoktur.zaten çocuktan sorumlu olmamasi lazim öğretmenin.bahcedeki çimler onun sorumluluğunda.
devamını gör...
öğretmenlere sağlık ve ilk yardım formasyonu verilmesi gerektiğinin göstergesidir. her türlü kafa çarpması veya bilinçsel/bilişsel sıkıntıda, öncelikle kişinin göz bebeklerini kontrol etmesi gerektiğini bilseydi öğretmen, çocuğu vakit kaybetmeden doktora sevkedebilirdi.
bu tür eğitim ve prosedürler eksik ise öğretmenin ihmalinden bahsedilemez, bakanlığın ihmali vardır denebilir.
bahsettiğim göz bebeği kontrolü, bugün sıradan ilk yardım eğitimlerinin müftedatında yoktur. fener ve bazı başka ekipmanlar da gerekebildiği için göz bebeğinden teşhis, toplum sağlığı formasyonlarına koyulmuyor. *
devamını gör...
öğretmen öküzün teki imiş , hiç bir kurumda kalifiye -liyakatlı -bilinçli işini bilen kalmamış.
zavallı bebek kusmuş ,işemiş altına, yazıklar olsun.
şantiyede köyden gelmiş düz işçi bile bir kazada anında amirine haber verir ,varsa telefonu 112'yi arar.
2 saat kimseye söylememiş öğretmen, tabi zavallı kız ölse öldüğü ile kalır.
3. sınıf-ilkokul, 8-9 yaş. bu öğrencinin ben iyiyim beyanı bile geçerli değildir ,anında sağlık kuruluşunu ,ambulans merkezini -polisi ikisi bir artık ,arayacaksın.

ama öküz öğretmen olmuş hasbelkader ,bana ne , mesai bitsin gidip kafede laka laka edeyim derdindedir kesin.

bu arada kusura bakmayı başlık altında yazanların çoğu boş yazmış ...

+ şunu yazayım bir kazada ,yolda bir hasta, düşmüş kanaması yada travması olan birinin beyanı geçersizdir ,o an: hemen 112 aranacak ,telefon yoksa bağırılıp yardım çağrılacak...
ülkede özel-resmi kamu ile ilgili tek bir kurum kalmamış işini bilenlerin olduğu.
eğitim zaten bitmiş şimdi dinledim temel matematiği kaldırıyorlarmış.
sonda kalmayacak hayır olsun diyeceğimiz.
devamını gör...
revir niye yok mesela, o kadar işsiz insan var koy bir hemşire böyle durumlarda revirde dinlendir çok mu zor.
devamını gör...
öğretmen de, kurum da yüzde yüz hatalıdır ve cezasını çekmelidir. böylesi bilinçsiz, liyakatsiz insanlar görevden atılmalıdır, açık ve net.
devamını gör...
öğretmenlerin belli düzeyde ilkyardım eğitimi zorunluluğu olmalı bence. neticede insanlar ne yapacağını kendisi bilmeyen ufacık çocukları emanet ediyor onlara. ortamdaki en bilgili ve yetişkin kişi onlar.

bu gibi durumlarda inisiyatif alıp teşhis koymayacaksın. bence iyi görünüyor falan, ama bu sence ve sen doktor değilsin. beyin kanaması gibi her saniyenin önemli olduğu bir durumda orda çocuğu iki saat tutup geç haber vermiş olmak cahillikle yadsınamaz, bir yaptırımı olmalı.
devamını gör...
bu olay ile ilgili ortada ciddi bi yanlış anlaşılma var ya da bazı şeyler saklanıyor.

ilk olay duyurulduğunda öğrenci, öğretmen tarafından darp edilip 112'ye geç haber verildi diye lanse edildi. öğretmen ise öğrencisinin başının ağrıdığını ve ağrısının geçebileceğini söylemiş. çocuk kendine geldiginde başını sıraya vurduğunu ve kendisiyle sadece arkadaşlarının ilgilendiğini söylemiş. belki de çocuk ailesinden şiddet gördü ve okula gittiğinde rahatsızlandı ya da çocuğun yolda başına bir şey geldi. çünkü kafatasında 8 kırık olması çok normal bir durum değil. konu iyice araştırılmalı gerekirse sınıf arkadaşlarının da ifadesine başvurulmalı. olayın aslı iyice araştırıldığında şu kişi suçlu ve ihmalkar denilmeli. umarım kardeşimiz en kısa sürede sağlığına kavuşur ve olayın sorumluları da en ağır şekilde yargılanır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"beyin kanaması geçiren öğrencisini önemsemeyen öğretmen" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim