emrah filmlerinde, emrah'ın annesine bakkalın, manavın, kasabın yardımseverliğini vurgulayan söz.
bide baba yarısı olan amca da bu sözü emrah'a söyler ama o başka derste.
devamını gör...
insanın içini ısıtan dayı sözüdür.
devamını gör...
genelde bu cümleyi yapabilecekleri sınırlı olan insanlar soyler. gerçekten bu dediğini yapabilecek güçte bir insan asla böyle bir söylemez.
devamını gör...
daha sonra “telefonum sana 7/24 açık” şeklinde ilerleyen cümledir. ve genelde bir şeye ihtiyacın olduğunda çekinirsin ve söyleyemezsin.
devamını gör...
karşındakinin senin mahcubiyetini hissetmesinden kaynaklıdır. bugün sana, yarın bana şeklinde bakarlar dünyaya. "ben senin için her zaman buradayım, elimden geleni yaparım, lütfen sen de yardım istemekten çekinme" demektir. insana değerli hissettirir. ülkemizde yardım istemek nedense utanılacak bir şeymiş gibi algılanıyor. yardıma ihtiyacın olduğunda yardım isteyebilecek olmak da bir erdemdir bence. bazı şeyleri aştığınızı gösterir. kaldı ki eğer çevrenizde böyle insanlar varsa da çok şanslısınız demektir.
devamını gör...
duyulunca bir rahatlık getiren söz.
devamını gör...
adettendir, söylerler öyle. bir ihtiyacınız olunca, bu lafı edeni ararsanız ya bir bahane, ya başka bir alternatif paslama duyarsınız ama bu lafı söylendiğindeki samimiyeti bulamazsınız, en fazla bir yarımlık, zordanlık bulursunuz. adetten yaşıyoruz zaten.
devamını gör...
çekinileceği söylenence bilinmektedir.
devamını gör...
sahte yardım eli uzatma cümlesidir. hiç bir zaman karşı taraf da söylemez zaten.
devamını gör...
bir öğrenciye söylenen "paran var mı, yoksa vereyim" sözü kadar samimiyetten ve gerçekleştirme arzusundan uzak bir sözdür.
devamını gör...
söyleyenden çok söylemeyenden fayda gelir.
bolca kibir içerir.
devamını gör...
‘ne münasebet’ diye cevap verilesi sözde destek cümlesidir.
devamını gör...
ben buradayım, ne zaman istersen imkanım oldukça yanındayım, demektir. bunu yardımcı olmak istediğim kişilere söylerim ki,( bu bazen kardeşim, arkadaşım ,yahut yardimci olduğum baska biri olabiliyor)ihtiyacı olduğunda gelsin çekinmeden söyleyebilsin. insanlar niye hep kötüyü düşünüyor, bunu anlamiyorum.
devamını gör...
anadolu'da ahlaksız tekliflerin kılıfı.
devamını gör...
çekinme gücünü yüzde yüz arttıracak yalandan cümle.
devamını gör...
anne sevgisi, baba şevkati hissi yaratan bir sözdür. lakin, bu cümleyi duyduğum insanların su an hayatımda olmamasi dışında bi sorun yok..
devamını gör...
ayrılan tarafın söylediği yalan.
devamını gör...
gene de çekineceğim. ağzım yüzüm kan içinde sokaklarda yalın ayak dolaşsam bile çekineceğim. ve bunu kimin söylediği ve nasıl söylediği de önemlli.
devamını gör...
samimi söylenildiğini hissettiğimde karşımdakini daha çok sevmemi sağlayan söz. istediğin zaman arayabilirsin, mesaj atabilirsin gibi türevleri var. ha gerçekten her ihtiyacım için arayacağımdan mı? hayır. sadece karşımdakinin samimiyeti iyi hissettiriyor.
devamını gör...
bu sözü söyleyenden bir hayır beklememek lazım. bir şey yapacak olan o ihtiyacın söylemesine fırsat vermeden yapar.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"bir ihtiyacın olursa çekinme" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim