hikaye-öykü / edebiyat
8 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

fatih mehmet özbey'in, küy yayınları'nın tuhaf etki serisi'ne dahil ettiği ilk öykü kitabı buraya bakarlar. bu kitap karşıma trtde yayınlanan kelimeler ve şeyler isimli edebiyat programında çıktı. merak edip derhal sipariş ettim, gelir gelmez de okumaya başladım.

bu kısacık kitapta tam 12 öykü var. sıradan insanların absürt öyküleri. yani hiç etgar keret okudunuz mu bilmiyorum ama bir anda onu anımsattı bakın. evet, galiba tanıdığım bir yazara benzetecek olsam keret'e benzetirdim. bu 12 öykünün dili çok yalın, öyküler akıp gidiyor. ama şaşırtıyor, tebessüm ettiriyor, belki biraz da insanı buruklaştırıyor. gerçekten öykülerin birini ötekinden ayırmam çok zor, hepsini çok sevdim.

bu tuhaf etki serisi'ni kurcalamaya devam etme niyetim var. mehmet fatih özbey de radarıma girdi.

öyküseverler bir bakmalı.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"buraya bakarlar (kitap)" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim