1.
bulgaristan'ın deniz kenarındaki güzel bir şehri. limanı varna limanından daha büyüktür. morska gradina'sı varna'nınki ile benzerdir.
devamını gör...
2.
istanbul’a karayolu ile 5 saat mesafedeki şehir. otobüsler de gitmekte.
devamını gör...
3.
türkiye’nin antalya’sı neyse bulgaristan’ın da burgas’ı odur.
yazın nüfus 2-3 katına çıkar her yer kalabalık olur. esnafı tam bir turist avcısıdır, çakal doludur. çingeni turistleri rahat bırakmaz askıntılık yapar vb.
devamını gör...
4.
birkaç sene öncesine kadar türkiye’de tatil yapmaktansa burgas’da tatil yapmak daha mantıklı deniyordu. şimdilerde türk lirasının iyice değer kaybına uğraması ile o da haram oldu.
devamını gör...
5.
kartpostal gibi şehir. hala doğal güzelliklerini koruyan, binaya boğulmamış ayarları ile çok oynanmamış olan.
devamını gör...
3 yaşlı bir ingiliz atı(baba: king david(usa) - anne:thisbe henüz 3 yaşında bir tay). gazi koşusu için beklentinin yüksek olduğu bir isim. mesafeyi uzata uzata gelip 1900 çimde istanbul'da sadi eliyeşil koşusu birinciliğiyle benim favorim olmuştu gazi için ama sonrasında yıllardan beri tekrarlanan (benim için büyük bir hata bu) uzundan kısaya dönme riskini aldı ve erkek tay deneme koştu 1600 metre mesafede. tay deneme'den 4. olarak ayrıldı. kısalan 300 metre ona ne kadar pahalıya patlayacak olacak bunu göreceğiz.

gazi öncesinde son provasını ankara'da 2200 metrede mehmet akif ersoy koşusu ile yapacak. oradan sonra da aksilik olmazsa gazi'ye gidecek. ayakları düz bassın bahtı açık olsun elbette.

bu at benim atım olsaydı eğer eliyeşil'i kazandıktan sonra tay denemeyi koşmaz ve oradan sait akson'a gelirdim ve istanbul'dan hiç ayrılmadan gazi öncesi son provayı yapardım. ama araya sıkıştırılan tay deneme sonrası şimdi rota'nın bir de ankara'ya çevrilmesi ile bence fazla yıpranmış olacak diye düşünüyorum.

edit: endişeme rağmen mehmet akif ersoy koşusu'nu çok ama çok kolay kazandı, gidişat da çok lehine gelişince son 200'ü elde geçti at. gazi koşusu için konuşacak olursak net olarak tek rakibi kurtel'in real runner görünüyor. şimdi şöyle bir analiz yapacak olursak, kurtel'in koşuya eküri ile katılıp yarışın temposunu yukarı çekmesi burgas için (burgas kaçak at olmadığı için) bir dezavantaj ya da avantaj değil fakat real runner için koşunun süratli gitmesi çok ama çok büyük önem arz ediyor. benim gazi için favorim burgas mevcutta. umarım bir edit daha yapıp şampiyonluğunu kutlayabiliriz.

edit2: gazi'yi de çok net bir düzlük sprinti ile kazanıp tarihe geçti. bravo sana yakışlıklı.
edit3: gazi sonrası boğaziçi koşusu (g2) bir tık eksik kaldı ama dönüşünde g1 ankara koşusu ve g1 cumhurbaşkanlığı koşusu birincilikleri ile adını türk at yarışı tarihine altın harflerle yazdırmıştır bana göre. şubat ayında dubai yarış festivaline katılmak üzere bugün dubai'ye uçtu. ayakları düz bassın şampiyonun.
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim