#ödüllü filmler

öne çıkanlar | diğer yorumlar

1.
2013 yapımı abd filmi..

başrollerinde oscarlı aktör tom hanks ve bu rolle oscar adayı olan barkhad abdi 'nin oynadığı film, 2009 yılında maersk firmasının konteynır gemisinin kaçırılması hikayesini anlatıyor. somali 'li 4 genç korsan, yük gemisini somali açıklarında rehin alır, daha sonra olaylar gelişir.

tom hanks 'in kariyerinin ilk yıllarında başarısız bir saturday night live oyuncusu olduğunu, ardından bence beş para etmez bir yığın komedi filminde oynadıktan sonra, philadelphia filminde eşçinsel bir aıds hastasını canlandırmasıyla yükselen kariyerinin sürekli neden zirvede kaldığını insan bu filmi izledikten sonra bir defa daha anlıyor. kusursuz bir oyunculuk. biraz sığ, ciddi, cesur ve vicdanlı bir gemi kaptanı kompozisyonu. öte taraftan ilk profesyonel oyunculuk deneyiminde somali 'li aktör barkhad abdi, tom hanks gibi bir efsanenin yanında hiç sırıtmamış, hatta ondan baya bir de rol çalmış, pırıl pırıl parlamış. oscar adaylığını kesinlikle haketmiş.

film, aslında saf iyi ve saf kötü filmi değil. gemiyi kaçıran somali 'li korsanlar, bu işi zevk için veya çok daha fazla para kazanmak için yapmıyorlar, musa karakterinin de belirttiği gibi ortada bir patron var. ve o patrona hesap vermek zorundasınız. somali 'li korsanları dinleyince de, aslında kaçırılan ve mağdur tarafta olan emperyalist ülkelerin o kadar da masum olmadığını görüyoruz..

film, dar mekanlarda çekilmesine karşın, oldukça hareketli bir film. öyle çatışma, hoplama zıplama sahneleri fazla yok ancak tempo sürekli yüksek, bu da yönetmenin bir başarısı belki de. bu yüksek tempoda, gözünüzü ekrandan bir an olsun ayıramıyorsunuz, gerilim dozu da zaman zaman oldukça artıyor. bence güzel bir finalle de hakkını veriyor film.

her anlamda başarılı bir yapım olan filmimiz, izlenmeyi ve övgüyü hak ediyor..
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"captain phillips" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim