türkiyede yaşamak güzel ancak bazı insanlarla beraber yaşamak kötü diye düşünerek karşı çıkıp çıkmamak konusunda kararsız kaldığım başlık.
devamını gör...
düşünmeyen varsa s.ktir olup gitmekte özgürdür.
devamını gör...
avrupa'da ya da amerika'da ikinci sınıf vatandaş muamelesi görmektense kendi ülkemin tüm sıkıntılarıyla boğuşmayı yeğlerim.
devamını gör...
yurt dışını görmemiş ve her ülkenin göçmenleri düşman bellediğini sanan mal düşüncesi.

gelmeyin kardeşim yurt dışına, kalın cennet vatanınızda. emin olun kimse çağırmıyor zaten.
devamını gör...
bir ülkeyi güzel ve yaşanır kılan içinde sevdiğimiz ve bizi seven insanlar olması.

ne kadar ingilizce bilirseniz bilin native speaker denen ana dili ingilizce olan bir insan değilseniz o dilde kendinizi tam anlamıyla ifade edemezsiniz.

benim ana dilim türkçe olduğu halde ben kendimi türkçe olarak ifade edemiyorum ingilizce düzeyim asla yetmez.

sorunlar var yok değil ama biz kendi ülkemiz için kendi ülkemizin geleceği için kalıp uğraşmazsak kim uğraşacak.

zamanında osmanlı dağılırken mustafa kemal ve arkadaşları “biz zaten ordu komutanıyız , saraya da yakınız , geçer bir köşeye kalan ömrümüzü konaklarda yalılarda geçiririz demedi.
devamını gör...
ya sev ya terk et! ccc
devamını gör...
henüz yurtdışına çıkma fırsatı bulamamış olsam da dört mevsimin bu kadar güzel yaşandığı, tarihi bu kadar zengin, mutfağı bu kadar geniş, doğası bu kadar güzel bir ülke olduğunu sanmıyorum. insanımız maalesef kıymet bilmiyor.
devamını gör...
türkiye'de yaşamak güzel, hayatta kalmak zor.
devamını gör...
paran yoksa düşünemezsin. eskidendi bir çay bir simiti düşünmeden alıp denize karşı oturup keyif. artık çaya simite para yetmediği gibi deniz kenarları elitlere parsellendi. köleden hallice yaşayan nüfus, ikinci sınıf vatandaşlığı bırakın kendi ülkesinde yaşamasını, küçük baş hayvandan hallice muamele.
devamını gör...
bu ikinci sınıf vatandaṣ ezberine de hastayım. sanki türkiye'de vatandaṣız diye en insana yakıṣır hayatı yaṣıyoruz da.

bak kardeṣ, ırkçı dediğin batıda kendi iṣimi mesai saatimi 1 dakika geçirmeden yapıp, 1. sınıf dediğin adam ne alıyorsa onu alıyorum. komṣularım süt beyaz tipler, mutfağımın tamirine kadar yardım ettiler kendi istekleriyle. gayet evlerine buyur eden, aileleriyle ziyarete gelen tipler. kadın seversin diye lokum almıṣ gelmiṣ geçen. iş çıkısı 1. sınıf dediklerinle beraber içiyoruz. doktorda öyle ,okulda öyle. sosyal haklarıma falan girmiyorum.

kusura bakma da ben istanbul'daki park yeri kavgalarını, apartmanın kombi, onarım toplantılarını, polisin kime neye göre muamele ettiğini, ṣirketlerde kimin arkasından ne çevrilip konuṣulduğunu, aile hekiminin beṣ dakika bile ayıramadığını bilen, orada da ev tutmuṣ, çalıṣmıṣ biri olarak bu avuntuya gülerim. 2. sınıf olan türkiye'nin kendi vatandaṣına yaptığı muameledir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ciddi ciddi türkiye'de yaşamanın güzel olduğunu düşünmek" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim