1.
abijim abijim diye ortalıkta dolaşan şef.
devamını gör...
2.
türkçe konuşamayan birinin türkiye'de bir hayat kurabilmesi oldukça ilginç bir çalışma konusudur. işin daha da garip yanı bu adamın türkçesi her geçen yıl daha da bozuluyor.
devamını gör...
bile isteye bozuk türkçe konuşan sıradan bir insan.
devamını gör...
(bkz: masterchef) yarışmasında jürilik yapmakta olan italyan şef.
devamını gör...
eşi giresunludur.
devamını gör...
"(bkz: elin oğlu)" programıyla ismini duyuran italyan şefimizdir. severek takip ettik hocam. hala da ediyoruz hocam. takip etmeyenlerin ziline basıp kaçıyoruz hocam.
devamını gör...
çok enerjik ve eğlenceli biri elin oğlu zamanlarında izlerdim. eşine söylediği italyanca şarkıyı da pek beğenmiştim. (bkz: negramaro ~ solo per te)
devamını gör...
türk mükemmeliyetçilerinin gazabından kurtulamayan italyan şef. adam gayet güzel türkçe konuşmaktadır. bu zihniyetten ötürü türkiye’de herkes ingiliççe öğreniyor ama kimse konuşamıyor işte. relax!
devamını gör...
kendisine imrenmekteyim. bir türk olarak italyanın ekmeğini, kendisinin bir italyan olarak türkiye'nin ekmeğini yediği kadar yemek isterdim.
devamını gör...
(bkz: abijim)
devamını gör...
“elin oğlu” adlı programda vardı. eşinin konuk olduğu bölüme denk gelmiştim. karadeniz’e damat olmuş ithal bir damattır.

şu an ülkede işsizlik problemi ile başa çıkamayan üniversiteli gençler bir akım başlatttı. geçen gün bir mühendis hava alanında bir vize göstererek türkiye bir mühendis kaybetti, almanya bir bakıcı kazandı şeklindeydi. nitelikli gençlerimiz umutsuzlukla kendi ülkelerinde heba olurken kaçışı el de bulsun, el de nitelikli gençlerimize bakıcılığı reva görsün. yanlış anlaşılmasın. bakıcılığı kötülemiyorum. mesleğini yapamayan gençlerin iş için gittiği yerlerde de kıymet görmemesine yanıyorum.

bize gelen her yabancı bizden daha çok ekmeğini yiyor ülkenin. yurt dışında meşhur olan bir gencimiz yok ana bizde çok. elin oğlu ve kızı olsun yeter. biz onları meşhur da ederiz, baş tacıda. kendi insanına akraba çocuğu muamelesi yapan ülkem.
devamını gör...
italyanca öğretmenliğin bırakıp ahçılığa soyunmuş, italya'da ne kadar başarılıydı bilmiyorum ama türkiye'de meşhur olmuş biri.
kırık türkçe konuşanlara karşı duyduğumuz hayranlığı paraya tahvil etmeyi başarmıştır. aynı adamı düzgün türkçe konuşan birine çevir kimse dönüp yüzüne bakmaz.
kırık italyanca konuşan biri italya'da meşhur olabilir mi merak ediyorum.
devamını gör...
türkçesi dev yoruyor. "azirsanız kazanan takımı açıkliyorum, büğün aftanın kazanan takımı mütteşem mavi takımı." bu ne şimdi?
devamını gör...
uzun yıllar boyunca türkiye'de yaşamış bir insan olarak türkçeyi bilerek yanlış konuştuğunu düşündüğüm şef. halkımız seviyor bozuk türkçe konuşanları bu abimiz de yolunu bu şekilde buluyor. masterchef'te şefliğinden çok bozuk türkçesinin iş yaptığını düşünüyorum.
devamını gör...
kimseyi kötü niyetle eleştirmiyorum ama adam geçen programda makarnaya makarana (yok makarena aslında) diyor magnoliayı yanlış okuyor ve bir cümlenin yüzde sekseni yanlış okuyor. şimdi ben masterchef’n düzenli bir izleyicisi değilim ama adamın eskiden konuşması daha düzgündü. yani bu bir pazarlama özelliğiyde doğru bir strateji mi sorgulanır.

bu arada meryem uzerli örneğinde de spesifik bir aksanı vardır uzerli’nin üzerine yapışan ancak konuşması eskisine kıyasla çok düzelmiştir. yani elbette ana dilin getirdiği kaymalar olacaktır ama bu o değil. meryem uzerli demişken hürrem rozeti bügün köşemizde soluklanmak istemez miydiniz?
devamını gör...
daha çok gördükçe sempatikliğini yitiren eleman.
devamını gör...
enerjisiyle beni sinir eden ancak bir yandan da kendini sevdiren bir sempatikliği olan, masterchef yarışmasının şeflerinden biridir.
adamı izlerken 'maniye girmiş la bu' diyorum. bazen de çok sevimli geliyor gözüme.
saçının önü protez saçmış. bunu öğrendikten sonra bir nebze bakış açım değişti açıkçası.. niye bilmem..
devamını gör...
milletçe ezikliğimizin tezahürü, ülkemizde yaşayan yabancı sempatisini sonuna kadar sömürmüş şef olduğunu iddia eden kişi. başlarda aşk için yaptıklarıyla gönlümüzü ısıtsa da sonrasında tüm bu sıcaklığın etinden sütünden yağından derisinden kemiğinden sömürerek hayatında hiç görmediği-hak etmediği bir hayata kavuştu. tabii kavuşunca ne oldu; tempra oldu.
sen danilo zanna,
sen ki karının özgüvensiz ülkesinde; temiz yüzün, kırık türkçe'n, sığ yemek bilgin ve gülerek bakan gözlerinle kalbimizi çalıp şefliğe soyundun, restaurant açtın, yemek programı yaptın, ünlü oldun, hayatında görmediğin parayı kazandın. eeee, bizim kızla ayrıldınız. defolup dönsene ülkene. şu anda sahip olduğun her şeye türk karın vesilesiyle ulaştın. yeter edindiklerin. git artık ya. denk geldikçe sinir oluyorum. danilo'ya kadar hiç mi adam kalmadı bizim memlekette. damatken sevimliydi. madem ki damatlığı bitti kendi ülkesine dönsün.
devamını gör...
yıllar önce sevgili hocam manuel tv'de yayınlayan bir programa katıldığında farkettim onu. manuelle de iyi bir ikili oldular. bana o zamandan fazla ilgi arsızı bir insan gibi gelmişti. çok konuşuyor, çok kendini öne atıyor... eşi için oldukça yorucudur bu durum diye düşünmüştüm.
çok fazla ortada, çok fazla kendini gösterme derdinde.
eşini üzdüğü için pek sempati duyamıyorum kendisine
devamını gör...
türkçe'yi taksitle konuşup, parayı deve yüküyle kazanan italyan aşçı.
yabancı hayranlığımız yıllardır bitmedi gitti.
sevemedim bu adamı.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"danilo zanna" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim