fantastik / manga / macera-aksiyon / animasyon / fantastik
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

kendisiyle (bkz: animez tv) ile ilk defa tanıştığım "darker than black" (karanlıktan daha siyah) bir anime serisidir. tensai okamura tarafından yönetilen ve bones stüdyosu tarafından üretilen seri, gizem, aksiyon ve bilim kurgu türlerini bir araya getirir. ilk olarak 2007 yılında yayınlanmıştır.

"darker than black", çağımızda yaşanan bir olay olan cehennem kapısı (ya da gökyüzü kapısı) olayını konu alır. bu olay sonucunda, ay ve yıldızların gökyüzünde kaybolmasıyla ortaya çıkan mistik bir alan oluşmuştur. bu alanda özel güçlere sahip kişiler ortaya çıkmıştır. bu güçlere sahip olan kişiler, kontratçı/contractor olarak bilinir ve bu güçleri karşılığında bir bedel/keffaret ödemek zorundadır.

bu keffaretler genelde garip şeylerdir. mesela bir contractor gücünü her kullandığında ayakkabıları ters koyar vb.

ana karakterimiz hei (bk-201), gündüzleri normal bir yaşam süren bir üniversite öğrencisi gibi görünürken, gece ise kontratçı kimliğiyle hareket eden gizli bir ajan olarak görev yapar. ilerleyen bölümlerde anlıyoruz ki bu iş hei için aslında kişisel bir meseledir.

seri oldukça karışık ilerlemektedir ve olayları çözme işi çoğunlukla seyirciye kalıyor. bir çok hikayede "şimdi noldu yani?!" diyerek kalakalıyorsunuz. epeyi bir kafa yormak ve eski olayları hatırlamaka gerekiyor bazen.

izlerken biraz (bkz: fullmetal alchemist) havası alabilirsiniz.

(bkz: ukdeydim doldum)
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"darker than black" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim