buradan

diyanet işleri başkanı ali erbaş, cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan’ın talimatı doğrultusunda, diyanet işleri başkanlığı tarafından 60 ülkeden din işleri başkanı/bakanının katılımıyla ‘mescid-i aksa ve kudüs’ gündemiyle düzenlenen ‘acil kudüs toplantısı’nın sonuç bildirgesini okudu.

bildirgede şunlar kaydedildi:

"israil'in kudüs'te müslümanların asırlardır yaşadıkları toprakları gasbetme girişimi ve filistin halkının zorla evlerinden çıkarılması, tehcire zorlaması, bir insanlık suçudur ve asla kabul edilemez. terör devleti israil, bu tutumuyla bu coğrafyada barış ve huzurun önündeki en büyük engeldir.

kudüs meselesi sadece filistinlilerin değil, tüm islam aleminin ortak meselesidir. işgalciler, müslümanların dağınıklığından cesaret bulmaktadır. açıkça ifade etmek isteriz ki islam ümmeti tek yürek olarak filistin'i ve mescid-i aksa'yı her daim ve her zeminde savunacaktır.

islam coğrafyasında kudüs ve mescid-i aksa duyarlılığını canlı ve güçlü tutmak için kudüs ziyaretleri teşvik edilecek ve ortak çalışmalar yapılacaktır. kudüs davasını tüm dünyaya duyurmak ve geleceğe taşımak için islam ülkelerinde kudüs araştırma merkezlerinin kurulması için iş birliği ile çalışmalar yapılacaktır.”
devamını gör...
60 ülke ne yapacak, cihat mı başlatacak?ekonomik ambargo mu yapacak?
yoksa yine her zamanki gibi tavşanın dağa sürtmesi gibi etkisiz mi kalacak? sorularını sorduran bildirgedir...
devamını gör...
yuları verdikten sonra komuta kabiliyetinizi maalesef kaybediyorsunuz. isterdik ki tam bağımsız bir islam coğrafyası ancak dibine kadar batmış bir kapitalist müslüman devletler var karşımızda. bu konuda konuşulacak çok şey var. ama yeri ve zamanında yapılmamış hamleler göz göre göre bu vahşeti ortaya çıkardı. kimse kelime oyunu yaparak bu olayın üstünü örtmesin. maalesef bu insanlara yapılan zulme karşı artık kelimeler yetmiyor. yapılacak şey ortada ama onu yapacakta gücümüz yok.
devamını gör...
eğer filistin davasını gerçekten savunuyorlarsa, erdoğan gider kudüs'e, mescid-i aksa'da namaz kılar. bunu gören diğer müslüman ülkeler de sanırım sessiz kalmaz. tepkiler kartopu etkisi yaratır.

bunun dışında istediği kadar kınasınlar. israil zaten 60 yıldır savaşta. kadınlı erkekli ordusu her an tetikte. bu yüzden adamları 7/24 kınasan ne olur ki...demem o ki sokağa çıkanların gazını almaya yönelik bir bildirge. eminim israil şok olur bunu duyunca.
devamını gör...
lafta kalmayacaksa müslümanlara güzel bir çağrıdır.
devamını gör...
hiçbir şey anlamadığım bildirge. şimdi napılacak? nolacak?
devamını gör...
bizim çağrımızla kurulan islam ülkeleri ordusu vardı bir de. bence onu gönderelim.
devamını gör...
okumadığım gibi okuyama da değer görmediğim bir bildiri.

bir defa çıkıp da hırsızlık haramdır deyin de size inanalım.
demezsiniz zira başınız haramzade.

kimse de çıkıp demiyor ki sen dön de kendi ülkene bak.
ulan senin ülkende hak arayışı yapan adam hapis yatar.
ben kürdüm diyen adam hapis yatar ya da öldürülür.
ben sünni değilim diyen adama yaşam alanı bırakmazsın.
içki içen adam için bile ülkeyi zindana çevirirsin sonra da çıkıp hak hukuk adalet dersin.

müslümanların toplumsal veya örgütlü olarak yaptığı iyi bir şeyi şuraya yazın da utandırın beni.
var mı?
şu olayı müslümanlar yaptı bakın ne kadar hoş, insanlığa katkısı şudur deyin.

müslüman harici cennete kimse gidemez.
islam harici bütün inançlar sakattır yanlıştır hatta sapkıdır.
dünya muhammed'in yüzü gözü nuruna yaratıldı.
en son din bizim.
bla bla bla....

sonra da çık bildiri yayınla.
hadi oradan lan.
devamını gör...
ahlaksız kurumun ahlak dağıttığı bildirge olduğunu tahmin ederekten, okumaya değer görmedim bile.
devamını gör...

“kudüs meselesi sadece filistinlilerin değil, tüm islam aleminin ortak meselesidir.”


orta doğu’da filistin davasını sözde de olsa sahiplenmeyen, filistin maddesi olmayan devlet, parti, kurum, cemaat, oluşum yok gibi. filistin sevgisi de israil nefretiyle baş başa gidiyor. filistin sevgisi israil nefretiyle besleniyor gibi. insan gibi sevdirmediler bize kudüs’ü. bundandır sıkıca boynuna sarılınca nefessiz bıraktık. altını deşince olayın filistin sevgisi değil de israil/siyonizm nefreti olduğu kokusu geliyor. yoksa bir mekke bir medine on bin kudüs eder ama bunlar hiç gündemimizde olmadı. filistinlilerin daha rahat ve huzurlu bir hayat yaşaması için filistinli olmayan herkesin bu konuda siyasi hedef ve ihtiraslardan uzak durması gerek.

orda doğu’da hiçbir devlet kudüs’ü filistinlilere bırakmıyorken israil neden bıraksın?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"diyanet'in yayınladığı kudüs bildirgesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim