ilkokul çağındaki öğrencilere, barış ve kardeşlik dini islamiyette hoşgörünün ne demek olduğunu izah etmek için hazırlanan görsellerdir. gerek çocuk pedagojisine gerekse insan haklarına ters düşen bu zırvanın derhal toplatılıp imha edilmesi gerekiyor. aksi hâlde islam hoşgörüsünün yani ışid'in yeni kalesi türkiye olacaktır.
link: www.google.com/amp/s/www.cu...
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
"dinsizlik artıyor!" artar tabi. islamiyeti karaladınız .
devamını gör...
şaşırtmayan görsellerdir. dergilerin basımı için kullanılan kağıtlara yazık dedirtir.
devamını gör...
inanan bir arkadaşımla konuşurken sormuştum küçük yaşta bunları öğretmeselerde 13 15 yaşında gelip az buçuk kafası çalışınca anlatsalar ne olur diye. o zaman kimse inanmaz ki demişti. anlatacaklarım bu kadar.

ağaç yaşken eğilir.
devamını gör...
küçük grupların ayak üstü aldığı radikal kararlardansa göre aklı ve bilimi ön plana çıkarma ihtimalini sevdiğim için desteklemeye çalıştığım diyanet kurumunun şaşırtan görselleridir.
hala bu çağa gelemeyenler var.
ben çocuk dergisi çıkarsam danışırım, bir arkadaşım çıkarsa uyarırım.
çağ değişti ağalar.
bu arada diyanetin makalelerini ve detaylı kurul kararlarını merak edip okuyor, beğeniyorum. her kararında üniversiteden hocalar davet edip, virgüle noktaya kadar hassas davranıyorlar.
ama bu görüntüler üzmektedir.
devamını gör...
bir bilim insanının ana babasına yapılanları anlatsa da pedagojik olarak uygun olmayan görsellerdir. lan oğlum her koşulda bilim hevesinden ayrılmasın istiyorsunuz da o çocuklar ölüm kavramını kaç yaşında anlıyor haberiniz var mı?


gözleri sürekli hüzünlü, bir yandan da zekâ dolu bakan bir çocuktu abdurrahman. henüz dokuz yaşında olsa da sanki çok fazla şey yaşamış, görmüş geçirmiş bir hali vardı. anne ve babasını hiç tanımamıştı.

bu coğrafyanın acı bir gerçeği olan, bitmek bilmeyen savaşlar, istilalar, taht mücadeleleri onu daha küçücük bir bebekken ailesinden koparmış; köle tacirlerinin eline düşmüş ve gözünü, bu türk yurdunun barış dolu olan şehri merv’de açmıştı.

kim bilir annesi ve babası ne şartlarda, nerede, hangi kılıcın gölgesinde bebeklerini kaybetmişler; belki de daha da kötüsü artık hayatta değillerdi. küçük abdurrahman sürekli bu yaşadıklarını düşünüyor, aile özlemi yüreğinde hep bir sızı olarak duruyordu.
devamını gör...
eğer din'le bu olayların, yani kafa kesmenin yan yana getirilmesi normal değilse, bunu yapanları,

yok hayır, din'le bu olayların yani kafa kesmenin yan yana getirilmesi normal ise,
ben o dini sorgularım arkadaş...
devamını gör...
anlıyorsa çocuğa anlatılabilir, anlamıyorsa patırdamanın lüzumu yok. belki acıktım.
devamını gör...
ya arkadaş şundan ne olacak gözünüzü seveyim küçücük resimler zaten. iyice çocukları her şeyden uzak tuta tuta hanım evladına çevirdiniz. merak etmeyin bunları gördüğü için hiçbir çocuğun psikolojisi birden bozulmaz, biraz çocukların olumsuz şeylere maruz kalmasına izin verin bu nedir ya.
devamını gör...
islamda yeri olan uygulamaların yayınlanmasıdır.
devamını gör...
bu kesinlikle temiz zihinlere bir saldırıdır. islamın güzel ve bahsettiği cihatın özünde ilim için, bilim için, insanlığa iyilik için olduğu öğretilmelidir. birinin ölmesi ya da öldürülmesi kaldırması zor bir şeyken bir çocuğun bilinç altına bunu işlemek... zaten çevremizde yeterince savaş yok mu? zaten yeterince çocuk bu çirkin şeyleri anılarında saklamak zorunda kalmıyor mu? neden bundan koruyabileceğimiz çocuklarımıza bunu yapıyorsunuz?
devamını gör...
sünni islam hiç de hoşgörü dini falan değildir. kimse sünni islamdan hoşgörü beklemesin. din budur.
tabiidir itiraz edecek olanlar vardır. yok osmanlı zamanında balkanlar hoşgörü yüzünden müslüman oldu falan diye.

evet de hangi islamla balkanlar müslüman oldu? osmanlı sünni islamın sert yüzüyle balkanlara gitse kimse müslüman olmazdı ki osmanlıdan önce balkanlara giden bir çok tarikat vardır ve bu tarikatler savaşçı ve zanaatkar dervişlerden oluşmuş, bu dervişler tekkelerini kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde kurmuş, ziraatle uğraşmış, demircilik ve benzeri zanaatlerle uğraşmış, zamanla tekkelerin etrafında köyler kasabalar gelişmiştir. ortodoks baskısından yılmış halk ki özellikle bogomiller bu tarikatlerin insana yaklaşımlarından etkilenmiş ve islamı seçmişlerdir.
balkanlarda bugün bektaşi tekkeleri her yerdedir.
dünya bektaşiliğinin merkezi arnavutluk tiran'dadır. sırbistan, bosna, makedonya, kosova, karadağ, arnavutluk gibi ülkelerde binlerce bektaşi tekkesi vardır.

eğer bugün insanlar islamdan uzaklaşıyorsa mevlevilik, bektaşilik gibi islamın hoşgörülü yüzünün yerini sünni islamın sert yüzünün almasıdır.

unutulmasın osmanlının askeri gücü yeniçeriler bektaşiydi ve sünni islamın sert yüzüne karşı bir denge unsuruydu.

1826 yılında yeniçerilerin öldürülmesi, tekkelerinin yıkılması ve bektaşi tekkelerinin tüm mal varlıklarının müsadere edilerek sünni islama verilmesiyle balkanlarda işin rengi değişmiştir.
bugün de farklı değildir, sünni islamın, insanların dinden uzaklaşması üzerinde etkisi büyüktür.
devamını gör...
yav iyi ki dinlerle falan bi alakam yok ha! şöyle bir düşünüyorum da, resmen beynimin, ruhumun, zamanımın büyük kısmını buna ayırmak zorunda kalacaktım. bazı acayip şeyleri kabullenip ve hatta bunları kabul ettirmekle uğraşacaktım. yani durduk yere yaşamımı dolduran binlerce garip garip şey olacaktı. ucuz yırtmışım.

yukarıda yazdıklarım tamamen benim karakterim ve iç dünyam ile ilgili olup bunun aksi şekilde yaşayanlar sakın gelip bıdı bıdı yapmasın. onlar öyle yaşasın ben böyle. onlar benim umrumda değil ben de onların umrunda olmayayım lütfen.
devamını gör...
ya arkadaş herşeyin içini oydunuz yeter artık salın bizi ya. (milliyetçilik, türlük, insani değerler, ve din)
devamını gör...
dergiyi okuyan çocuklar ya ateist ya da terörist olur artık.
devamını gör...
4 yaşındaki kuzenime balığıma ne olduğunu açıklamaya çalışırken ölüm dersem korkar mı diye on saat düşünüp sonrasında hikaye falan uyduran ben gerçekten şokta şu anda. ciddi olamazsınız. çocukların üzerinde kötü etkiler bırakacağına eminim. aynı şey değil ama çocukken kanallarda gezinirken bir dizide tecavüz sahnesine denk gelmiştim, hala daha aklıma gelir, iğrenç hissettirir beni. böyle şeyler unutulmuyor, kafanın gerisinde her zaman duruyorlar.
t: allah’ınız size belanızı versin dedirten görsellerdir. şerefsizler!
devamını gör...
islam'da olan uygulama falan değildir. ilgi kurulmaya çalışılan ayette savaşta esnasında düşmanın göz kırpmadan öldürülmesi gerektiği anlatılmaktadır.

bu arada dergiye gerçekten koymuşlar böyle bir şey. ben ''yok lan yapmamışlardır, belki yalan haberdir'' dedim ama diyanet-sen internet adresinde yayınlanan pdf'ye bakınca gerçekten de olduğunu gördüm. şimdi ben büyük resimleri görmeyi, her şeyin altında bir hinlik aramayı sevmem pek ama bu kadarını gördükçe bilerek yaptıklarına kanaat getirmeye başlıyorum. yalçın küçük kafaları, bilirsiniz. 3 yıl önce müslüman olmuş biri olarak söylüyorum; gerek iktidar gerek onun avanesi kadar hiçbir müşrik islam aleyhine bu kadar çalışamazdı. yani artık bu yapılan işlere baktıkça da kafa gidiyor biliyor musun? büyük oyun, acaba falan demeye başlıyorsun.
devamını gör...
barış ve hoşgörü dini islamı anlatan görsellerdir.
devamını gör...
çok şirin(!)
devamını gör...
"birşey olmaz" diye diye bilinç altımıza neler işlendi lütfen hafife almayın ya! spiderman olup kendini duvardan duvara atlayan çocuklardan bahsediyoruz ilerleyen zamanlarda kafa kesen bir nesil olacaklar çocuktan başka potansiyel bilmem neler yetişiyor temiz zihinlere olmadık her şeyi yüklüyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"diyanet-sen çocuk dergisindeki idam ve kafa kesme görselleri" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim