1.
hükümetlerin arz-talep gibi ekonomiyi ilgilendiren konuları kontrol edebilmesi ve doğrudan vergilerin doğru beyan edilmesini sağlayabilmek için kullandığı enstrümandır. lakin, ülkemizde bu tarz vergiler doğrudan vergilerin sağlıklı hesaplanıp toplanamaması ya da bütçe açığını kapamak için kullanılmaktadır.
devamını gör...
2.
harcama vergileri dolaylı vergilerdir bunun için kişisel gelir göz ardı edilir ve herkesin gelirinden bağımsız eşit oranda vergi alınmış olur böylelikle adaletsiz bir vergi olduğunu kanıtlar, dolaysız vergilerde ise gelir ve servet vergileri vardır,yansıtılamaz, dolaylı vergiler ise kolaylıkla bir başkasının üzerine bırakılabilir.
devamını gör...
bizde verginin de vergisi olduğundan hangisi dolaylı hangisi dolaysız pek anlayamadığım vergidir. ben öderken direkt ödüyorum ama onu biliyorum da sonrası muallak bende.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"dolaylı vergi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim