2005 yapımı, yönetmenliğini hakan algül'ün yaptığı, başrolleri, metin akpınar,ahmet uğurlu ve fadik sevin atasoy'un paylaştığı film.

bir randevuevi sahibi olan bertan bey, curcunalı işyerine renk katmak için dışardan kızlar getirir. ama yasal olmayan yollardan gelen bu rus hanımlar aniden ortadan kaybolur. bütün işletme ailesini bir panik alır. zira rus mafyası borçlarını almak için her an kapıyı çalmak üzeredir. ama ortada ne para vardır, ne de kızlar. tek çare vardır: bankadan kredi alarak borcu ödemek. mafya belasından bu şekilde kurtulurlar ama sırada bankanın ödeme günü vardır. borç ödenemez ve genelevin sahibi banka oluverir. bertan ve çalışanları derin bir sükunete gömülür. sessizlik ankara’dan gelen şok bir haberle bozulacaktır. bu kez de banka el değiştirmiştir. devletin el koyduğu bankanın elinde olan işyerlerinden bazıları satışa çıkarılır. bunların en başında da döngel vardır. ama işletmenin daha fazla kâr etmesi ve bütün borçlarını kapatması gerekmektedir. filmde metin akpınar ve ahmet uğurlu gibi usta oyuncuların yanı sıra, son zamanların en renkli isimlerinden, zekeriya beyaz da rol alıyor.

edit:komik bir sahne koymayı unutmuşum,şöyle buyrun;
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"döngel karhanesi" ile benzer başlıklar

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim