elbistan nerededir videolarıyla kahkahalar atmanıza vesile olacak bir ilçedir. kahramanmaraş'ın ilçesidir. ilk duyduğunuzda ülke ismi gelir. ve elbistanlılar asla kahramanmaraşlıyım demezler.
devamını gör...
akdeniz, iç anadolu bölgesi ve doğu anadolu bölgelerinin kesiştiği noktada yer alan kahramanmaraş ilçesi.
devamını gör...
böyle bir ilçe de yaşıyor olsaydım bende kahramanmaraşlıyım demezdim.. ülke adı gibi.. birde muş malazgirt var bak o da cok havalı
devamını gör...
nerelisin sorusuna hep elbistan cevabı veririz.karşıdaki tepki hoşumuza gider. maraş’ın bir ilçesi ama iklim falan sanki oranın ilçesi değilmiş gibidir. merkeze de 3 saat uzaktır . hatta malatya’ya daha yakındır.(ama biz kayısı değil tarhanayız.)

edit: evet her yerdeyiz. evet termik santralden kaciyoruz
devamını gör...
kahramanmaraş’ın ilçesi. içmeler’i (doğal sodalı su) ünlü olan yer. aşağı, orta ve yukarı içmeler olarak üç ayrı yerde doğal kaynak suları vardır. bir keresinde dağ eteğinde kaynayan bir su tabakasına rast geldik, sonra çamurun kil olduğu anlaşıldı. herkesin bedava aldığı bu kil bir yıl sonra bir teyzenin ticarete atılması ile kilosu 5 tl’den satılmaya başlamasıyla her yıl zaman alan bir kil kaynağını da barındıran yer oldu. sodalı suyu içebilmek için halka tatlıları çokça tercih edilir. tadı da muazzamdır belirtmem gerekir. bu şekilde pansiyonlarda zaman geçirerek böbrek rahatsızlığı yaşayanların taş atması beklenir. işe de yarar. doktorlar tavsiye etmektedir.

hepsi bir yana yeşil doğası, virajlı yolları, çay bahçeleri çok güzeldir. türkülere konu olan nurhak(olayı) bir zamanlar elbistan’a bağlıyken sonradan kahramanmaraş’a bağlı bir ilçe olmuştur.
devamını gör...
bir ara uğramışlığımız var buraya çok bir görülesi yeri yok belki pınarbaşı dedikleri yer olabilir ama orası da sıradan. ayrıca neredeyse dibinde bulunan termik santralden mütevellit havası berbat özellikle geceleri resmen fallout havası çöküyor şehre. velhasılıkelam pek de gezilip görülmeye değecek yer değil daha güzel yerler var
devamını gör...
memleketim olur kendileri. nerelisin diye sorulduğunda elbistan cevabı alanların “aaaa yabancı mısın ? çok güzel türkçe konuşuyorsun” demelerine sebep olan, kendine has bir ağzı olan, coğrafya derslerinden kısmen tanıdığımız, biz elbistanlıların ise soluya soluya ciğerini solduran termik santrali ile tanınan kahramanmaraş’ın ilçesi
devamını gör...
kahramanmaraş ile alakası olmayan maraş ilçesi. mümkünse yazın gidin kışı çekilecek gibi değil.
devamını gör...
depremden 5 gün sonra yasak kalkar kalkamaz yardım götürdüğüm kahramanmaras ilçesi.
bu ilçeyi o haliyle goren ateistin ilk işi camii nerede diye sormak olur.
inanılır gibi değildi gerçekten, acayip bir yıkım.
ambulanslar hatlı minibüs gibi belli bir güzergah üzerinde ring seferleri yaparak çıkartılan cesetleri toplayıp elbistan devlet hastanesine taşıyordu.
5. gu itibariyle üzerinden çalışma olmayan yüzlerce enkaz gördüm, muhtemelen hassas dinleme yapılıp altında canlı olmadığı tespit edilen enkazlardi.
altında kaç cenaze var bilmek tabiki imkansız o gün için.
her köşeye yığılmış boş ceset torbaları hemen 1 metre yanında sürekli kaynayan çay ve çorba kazanlariyla acayip bir atmosfer vardı.
5. gün deprem bölgesinde olmama rağmen hiç ceset kokusu duymadım bunu havanın gündüz bile eksi derecelerde olmasından dolayı olduğunu düşünüyorum enkazlar bir yerde morg görevi görmüş olabilir.
kısaca insana hayati sorgulatan görüntüler gördüm.

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel


kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

bunlar ana cadde üzerinden çektiğim görüntüler, 40-50 metre iceri girdiğinizde felaketin boyutları inanılmazdı.
hayatımda unutmayacağım 2 gün geçirdim orada.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"elbistan" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim