1.
rohan çayırlarının kuzeyinde orthanc kulesinin doğunda yer alan orman, ayrıca bilinen en yaşlı ent.
devamını gör...
2.
kendisine treebeard da denilen, ortadünya'nın demirbaşlarından.
devamını gör...
fangorn ormanın adıdır, ent tanımlarını anlayamadım.
devamını gör...
bu ormanlık alan birinci ve ikinci çağda çok daha büyük bir alanı kapsarken, ikinci çağdan sonra numenorlular ve sauron tarafından tahrip edilip sadece en doğuda kalan kısma fangorn adı verildi.
fangorn uğursuz çağrışımları barındıran bir ormandı. ormana zarar vermek isteyen insan ve orkların entler tarafından öldürülmesi bu uğursuz ününün en büyük sebebiydi tabii ki. ayrıca sauron'un fangorn'da sık sık yürüyüş yaptığı ve yaşlı ent'le sohbetler ettiği bilinmektedir.
devamını gör...
içinde balta ile dolaşmanızdan haz etmeyen bir ormandır.
devamını gör...
j.r.r. tolkien’in yarattığı fantastik edebiyat dünyasında (yüzüklerin efendisi, hobbit vs.) yer alan, ent’lerin yaşadığı bir ormanın adıdır. ikinci bir köpeğim olursa eğer aynı zamanda onun da adı olacaktır.
devamını gör...
tokinin göz diktiği ormandır ben çok önemli bir devlet yetkilisiyim kimliğimi burada açıklayamam tek söyleyeceğim ormanlar tehlikede bunu çok zor yazıyorum gizli bir bölmedeyim şu an yakalnırsam çok tehlikeli saruman sizi satacak ormanlar yok olacak gondor ve rohan yetkilileri bir şey yapmalı eğer buradan kurtulabilirsem ben de size yardıma ge
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim