#2022 filmleri

öne çıkanlar | diğer yorumlar

15 nisanda vizyona girmesi beklenen ve galası dün yapılmış filmdir. ezra miller, muhtemelen hawaii'de uygunsuz davranış ve taciz sebebiyle tutuklanması yönünde çıkan haberlerden sonra galaya katılmadı.
johnny depp'i suçsuzluğu ispatlandığı halde kadrodan çıkardıkları için büyük bir hata (mads mikkelsen'i tenzih ederim) yaptıklarına inandığım yapım şirketi, şimdi de ezra miller'i mi kadrodan çıkaracak acaba? bekleyip göreceğiz.
devamını gör...
dört gözle beklediğim dün itibariyle izlediğim birazcık hayal kırıklığına uğratan ama yinede beğendiğim film. bazı hatalar vardı. tina sadece 15 saniyeliğine göründü keşke hiç olmasaydı daha iyiydi. mads'te çok başarılı fakat johnny'nin havası çok farklı.
devamını gör...
her ne kadar 'harry potter serisi ile tanıştığımız, alıştığımız, sevdiğimiz büyücü dünyasının sırlarını gözler önüne seriyoruz. serüven devam ediyor.' diye düşünerek bizleri cezbetse de, hayır film gerçekten hiçte öyle değildi.

filmin ilk yarısı zaten fiyaskoydu, aradığımı bulamadım. neyi ne için yaptıklarını sadece grindelwald değil, bizde anlamadık açıkçası. 2. bölüm biraz daha aksiyonlu olması sebebi ile izlenebilir geçti.

film boyunca kalbimi tek kazanan karakter ise 'pick' oldu. ona daha fazla rol verilirse, sanırım ancak öyle izlemeye devam ederim seriyi.

dumbledore ile grindelwaldın arasındaki aşkı bu kadar vurgulamaları ise umarım tek beni rahatsız etmemiştir.
devamını gör...
dün gittiğim ve bazı eksik yanları olduğunu düşünsem de beğendiğim film. öncelikle bu seriden bir filmi sonunda sinemada izlemek bayağı mutlu etti beni. bir de diğer fantastik canavarlar filmlerinden farklı olarak daha çok hogwarts'la ilgili şeyler olması ve harry potter filmlerine ufak ufak selam çakması hoşuma gitti.

mads mikkelsen bence gayet iyi oynamış ama johnny depp'in birazcık karikatürize edilmiş grindelward karakterinden sonra biraz garipsedim açıkçası. tina'yı da bence bir gösterelim de ayıp olmasın dercesine filme koymuşlar. sonda gelip hiçbir şey olamamış gibi davranması hoş değildi bence.

dumbledore ve grindelward aşkı bana abartı ve biraz göz boyamak için yapıldı gibi geldi. böyle ilişkilere okeyim ama her şeyi de bunun üstüne kurgulayıp buna bağlayamazsın ya. bu eksiklikler dışında güzeldi bence. harry potter maratonu yaptığımda bir daha izlerim muhtemelen hatta*.


son sahnede grindelward'ın daha büyük bir kaos çıkartmasını beklemiştim. daha aksiyonlu ve daha güzel işlenebilirdi.

bir de anka kuşunun dumbledore'a yeğenini ve kardeşini hatırlatması çok hoş bir detay olmuş.
devamını gör...
çocukluğumda harry potter kitapları ve filmleri tüketmiş ben için izlemesi elzem yapımlardandı ve izledim de.
nevt iyi hoş izlenilesi
jacob keza öyle

cast’in geri kalanı ile empati kurulmuyor. dumbledore bile o kadar uzak ki karakter olarak. filmi gömmek için çok neden var lakin ben en barizini söylesem yeter; görsel efektler. 2000’lerin başındaki filmlerde bile efektler daha iyiydi yalan yok. gözler kanadı.

işte öyle maalesef. göz göre göre bir efsane yok oluyor.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"fantastik canavarlar: dumbledore'un sırları" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim