1.
blixa bargeld'ın bad seeds'ten ayrılması ertesi bad seeds müziğinin bel kemiğine dönüşen warren ellis ile nick cave'in garaj sounduna döndükleri yan projeleri. grinderman, ellis'in esas grubu olan dirty three'deki 70'ler tarzını daha belirgin ortaya koyduğu bir rock sounduna sahip. grinderman (2007) ve grinderman 2 (2010) isimli iki albüm kaydettiler ve sonra projeyi rafa kaldırdılar. grinderman'in diğer iki üyesi ise yine iki emektar bad seeds üyesi olan martyn casey (bas) ve jim sclavunos (davul).
devamını gör...
2.
hyper worm tamer adlı parçaları unkle tarafından, bellringer blues ise nick zinner tarafından remixlenmiş; bu halleriyle bizim gibi iyi insanlara çok acayip işler yaptırmış, değişik kafalara sokmuştur.

nick cave'in vokali grinderman içinde daha yücedir, daha durduralamaz ve kararlı. adam olana buz kalıplarını ısırtır.

happy worm tamer ve bellringer blues
devamını gör...
"ilk albümü lp formatında sipariş vermene sebep ve bir dönem adeta sende saplantı olmuş parça nedir?"
diye sorarsanız "electric alice" derim.

electric alice
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim