eski emniyet müdürü ve kaçakçılık ve organize suçlar mücadele (kom) dairesi başkanı hanefi avcıhakkında “aihm kararı doğrultusunda selahattin demirtaş’ın serbest bırakılmasını" söylediği için soruşturma açılmıştı.
emekli emniyet müdürü hanefi avcı'nın 20 haziran 2022 tarihi itibarıyla rütbelerinin geri alınmasına karar verildi.
kararın hanefi avcı’ya tebliğ edilmesi ile emekli polis kimliği ve silahı da geri alınacak.
buradan
devamını gör...
seçim dönemine girdiğimiz için daha sert kararlarla karşılaşacağız o yüzden hepimiz sinirlerimize hakim olmak zorundayız. hükümet zaten kaybediyor olmasa bu kadar sertleşmezdi. biz hanefi avcı'yı 90'lardan beri biliyoruz. adamın duruşu net. kendi yaptığı hataları da açıkça konuşmaktan kaçınmayan birisi. susurluk'ta da ilk konuşup itiraz eden oydu, fetö'de de kimsenin cesaret edemediği zaman konuşan oydu. bu karar hiçbir şey ifade etmiyor. kaybetme endişesi taşıyan bir partinin sahip olduğu ayrıcalıkları kaybetmeme çabalarından biri.
devamını gör...
bir simonu savunurken başka bir simonun gazabına uğramış kişi, her devrin simonu başkadır haneficim bunu en iyi senin bilmen gerekirdi.
devamını gör...
hanefi avcı'nın çok fazla bilinmeyenleri var; yazdığı kitap "haliçte ki simonlar" kitabını okuduğunuz zaman çelişki ve mantık hatalarını yakalayabilirsiniz. kitapta diyor ki; diyarbakırda görev yaparken yasadışı gözaltı alınıyordu, ben buna karşı çıkıyordum, gibi ifadeler kullanıyor. ama her ne hikmetse, aynı dönemde yükseliş trendi devam ediyor, rütbe alıyor yükseliyor; "bu ne yaman çelişki" derler adama??? şimdi siz birlikte görev yaptığınız kişiler gibi davranmayacaksınız, onları sert bir dille eleştireceksiniz, hatta bir emniyetçiden beklenmeyecek tarzda "insan haklarına saygılı" olacaksınız, ama sizinle çalışan ekip "bu bizim gibi düşünmüyor, ama biz yinede bunu yükseltelim" diyecekler öyle mi?? güldürmeyin insanı...

emniyetçilerin yazdıkları kitaplar ilginç oluyor, "sabri uzun" da kitap yazmıştı, hatta bu kitap nedeni ile işlem de yapılmıştı. sanki "mehmet eymür" de bu tarz bir kitap yazdı.

güncel konuya gelinecek olursa; hataları ve kusurları olsa dahi, kendisi emniyet teşkilatında görev yapmış bir görevli olmanın emekli olmasına rağmen sorumluluğunu taşıması gerekiyor. eğer buna aykırı bir beyanda bulunur, bu onuru küçük düşürecek bir eylemde bulunursa; bu tarz bir yaptırıma maruz kalabilir. diyeceksiniz ki; bu kişi emekli, bu sorumluluk hala mi devam ediyor? evet bu sorumluluk ölene kadar devam eder. çünkü örneğin, polis evinden emekli olmasına rağmen faydalanır.
devamını gör...
lan bu adam fetö ile mücadele etti. adama fetöcü demeye çalışıyorlar. fetö olayını bu kadar sulandırırsanız "15 temmuz tiyatroydu, kontrollü darbeydi" diyenleri de haklı çıkarırsınız.
devamını gör...
zamanında fetöcu denen kansız teröristler, cumhuriyet düşmanı köpek sürüleri bu adamı hapse atmıştı.
şimdi de akp denen iktidar, erdoğan iktidarı bu adamın rütbelerini söküyor.

ne ilginç di mi.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hanefi avcı'nın rütbelerinin geri alınması" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim