1.
hay klasikleri demekle beraber. yazarların diğer yayın evlerinden önerileri varsa bilmeyi istediğim durumdur.
devamını gör...
2.
hasan ali yücel klasikleri
devamını gör...
3.
tabii ki hasan ali yücel klasikler dizisi hele bir de onların kitaplıkta duruşu yok mu sabaha kadar seyredebilirim
devamını gör...
klasik okuyacaksam iş bankası kültür yayınları ve hasan ali yücel klasikleri'nden şaşmam. diğer yayınevlerinin çoğu iyi çevirmenlere para ödemek istemediği için okuma keyfimizi mahveden kitaplar basmayı tercih ediyorlar.
devamını gör...
çevirisine göre değişir diyeceğim ama o da değişmez ya . gerçekten hasan ali yücel klasiklerinde güzel bir çeviri yapılmış. aynı kitabı hem farklı yayınlardan hem de hasan ali yücel klasiklerinden okuduğum da oldu. oyum tabii ki hasan ali yücele.
devamını gör...
kazım taşkent klasik yapıtlar dizisi ve hasan ali yücel dizisi..ikisi de muhteşem ötesi.
devamını gör...
hasan ali yücel klasikler dizisini sabaha kadar överim yorulmam gerçekten çok kaliteli ve profesyonel iş yapıyorlar .
devamını gör...
kesinlikle ilk tercihim hasan ali yücek klasikleri, eğer yoksa duruma göre değerlendiriyorum
devamını gör...
hasan ali yücel klasikleri gerek ön sözleri,gerek çevirisi gerekte sade tasarımıyla her türlü öndedir.
devamını gör...
10.
iş bankası kültür yayınları tercihimdir. gerek çevirisi gerek sayfa düzenleri oldukça harika. haricinde ise can yayınlarını tercih ederim.
devamını gör...
11.
dünyanın en kötü kapak tasarımına sahip seridir. gerçekten berbattır. iletişim’in ya da metis’in bastığı kitapları incelerken, beğenmediği kitabı bile almak istiyor insan.
devamını gör...
12.
hasan ali yücel klasikler dizisi çevirmenleri konusunda oldukça hassas oluyor, şimdiye kadar 50 ye yakın kitabını okumuşumdur henüz bu ne biçim çeviri dediğim bir kitap ile karşılaşmadım. aradığım kitap hasan ali yücel klasikler dizisinde varsa tereddüt etmeden alırım yoksa alternatif yayınevlerime bakarım. zaten edebiyat ağırlıklı bir dizi olduğu için özellikle aranan bir kitaba kült bir eser değilse dizi içinde rastlamak şans eseri oluyor.
devamını gör...
13.
özellikle rus klasikleri için (bkz: can yayınları) ve (bkz: koridor yayıncılık) tercihimdir. işbankası’nın modern klasiklerini daha iyi buluyorum hay*dan
devamını gör...
14.
üstte yazılana kıyasla tercümelerinin ortalama düzeyde olduğunu belirtmem gerekir, "bozdu, özen göstermemişler" gibi ibareler kullanmam asla tercüme konusunda ki bu dizinin de bu lafları hak ettiğine inanmamaktayım, ancak beklediğim verimi alamadığımı belirtirim. seri konusunda, hele ki klasikler bağlamında, iletişim saflarında olacağım.
devamını gör...
15.
gılgamış destanını bile hasan ali yücel klasikler dizisi'nden okudum. diğer yayınevleri (hepsi için değil) genelde çeviri için iyi çeviri yapan 3 farklı yayinevini alıp giriş,gelişme ,sonuç bölümünü ona göre uyarlıyorlarmış bir nevi emek hırsızlığı. bilindik bir yayınevinden kitap alıp okumak daha guvenilirdir.
devamını gör...
16.
1. sırada, hasan ali yücel klasikler serisi
2. sırada, yky kazım taşkent serisi

mutlaka uzak durulması gerekenler: klasiklerden başka bir şey basmayan yayınevleri. o yayınevleri telifi düşmüş olduğundan klasik yayınlıyordur. para ödememek için bir çevirmen bile tutmuyordur çoğunlukla.
devamını gör...
hasan ali yücel klasikler dizisi
devamını gör...
valla diğer derken can, iletişim, ithaki bunları da tercih edebilirsiniz benzer kalitede çevirilerdir. ama bu fiyata bu kalitede çeviriler aman allahım dedirten hasan ali yücel klasikleri olacaktır. iyi çeviri klasikler fiyatlarını dizginleyen de kendisidir bence.
devamını gör...
hasan ali yücel klasikleri tek başına yeterli değil bence. ayrıntı yayınevinden asla vazgeçmem mesela.
devamını gör...
#475641 biz bunları hep anlattık
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"hasan ali yücel klasikleri dizi mi yoksa diğer yayınevileri mi sorunsalı" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim