sokak ve orman hayvanlarını kıskanmama neden olan olgu. sanırım sofistike bir zihin ve ihtiyaçlar hiyerarşisi olmayınca can da sıkılmıyor. ev hayvanlarını tenzih ederim. onları kendinize benzetmişsiniz.
devamını gör...
sadece kedilere bakılarak çürütülebilecek önerme. swh
devamını gör...
sırf canı sıkılıyor , bir değişiklik olsun, diye anne oldu benim kedim....
diyeceklerim bu kadar.
devamını gör...
bu dusunceyi an itibariyle evdeki kedilere soru olarak yoneltmis bulunuyorum. "sen ne söyluyorsun" minvalindeki bakisiyla, bir de kizgin bir tavirda kuyrugunu sallamasiyla cevabimi aldigimi dusunuyorum. sizin de atarli bir kediniz varsa bilin ki daraliyor,bunaliyor, sıkıliyor.
devamını gör...
kendi kedilerimi örnek göstererek bütün kuğular beyazdır yargısı gibi rahatlıkla yanlışlayabileceğim önermedir. hayvanlar can sıkıntısından gecenin bir yarısında tüm doğa uykudayken sağdan soldan buldukları oyuncaklarını bana getirip, yüzümü de ''hadi bilader uyan'' der gibi patileyip uyandırıyorlar onları oynatmam için.
devamını gör...
bazen sadece tek işi yemek arayan koyun olmak istersin..
devamını gör...
bizim muhabbet kuşu için geçerli olmayan başlık derim. sürekli canı sıkılıyor evde dolaşırken seni rahat bırakmaz. dur azcık kafesine koyalım bari dersin. bu seferde cik cik cak cak seni susturuyor.
devamını gör...
bilinç olmayınca farkındalık olmadıgından iç güdüsel yaşam içerisinde devam ediyorlar.
devamını gör...
sıkılır, hatta sıkıntıdan depresyona dahi girebilirler. bir kuşu yarım günden fazla süre kafesten çıkarmayın; avazı çıktığı kadar ötmeye başlar. hayvanların sıkılmadığını söyleyen biri onları hiç gözlemlememiştir, en azından evcil hayvanların sıkı bir canının olduğunu iddia edebilirim.
devamını gör...
siz öyle sanın arkadaşın bir kedisi var dünya başına yıkılmış gibi geziyor ortalıkta. bir de kapı önünde durup sağa sola ağır ağır bakması yok mu.
devamını gör...
başlığı, beyaz balina adlı yazar açtı sandım. onun stili bu başlık.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hayvanların hiç canlarının sıkılmaması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim