#ödüllü filmler
aksiyon / gerilim / suç
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

orijinal adı fast and furious olan film serisi. tyrese gibson ise serinin en sevdiğim karakteridir. kim bu gibson diyenler olacaktır muhtemelen. filmin komik musa sow'u diyeyim siz anlayın.
devamını gör...
gençlik türü araba yarışı filmlerinden, dünyayı kurtaran adam konulu aksiyona evrilen seri.

dominic toretto karakteri iyice john wick, rambo falan gibi bir karaktere dönüştü. en zeki, en iyi şöför, en iyi dövüşen, en iyi silah kullanan, kısaca her şeyin toplandığı tek beden oldu çıktı. suç dünyasının lideri bir anda devletin baş adamı oldu. ne zaman amerika'nın, aslında filme gösterilene göre dünyanın başı sıkışsa -çünkü onlara göre dünyayı daima amerika korur, kurtarır- koca ülkede tek kurtarıcı dom oluyor. hemen kapısında bitiyorlar yetiş ya muhammed yetiş ya ali modunda. onca teknoloji, silah, milyonlarca asker falan hikaye. dom ve çetesine verin birkaç araba, yaslanın arkanıza onlar halleder.

hani bir filmi ve ya diziyi onca zaman izleyince bir bağ oluşur da kopamazsın ya, ister istemez izlersin devamını. uzun süredir o gözle izliyorum. evet mantık aramadan izleyince iyi aksiyon filmleri; ciddi bütçe harcanıyor, uçaktan araba atma/binadan binaya araba uçurma gibi değişik fantastik şeyler deneniyor ancak uzun zamandır ana konudan uzaklaştığından eski tadı alamıyorum.
seriye paul walker için başlamıştım. her ne kadar ilk filmde de başrol vin diesel görünse de film paul üzerinden ilerliyordu ve bence başrol oydu. sonralarında bariz şekilde diesel'e geçti, paul yan karaktere evrildi. paul'un ölümüyle tamamen kayış koptu. film hızlı ve öfkeli'den çok adı değişse yadırganmaz derecede dominic toretto'ya evrildi, bu sebeple serinin artık biteceğine seviniyorum, çünkü devam etse biliyorum yine izliycem.

son olarak; r.ı.p paul walker..
devamını gör...
bu serinin her filmi benim için hafta sonu keyifli bir günde pizza yerken yanda açılacak filmdir. saçmadır, gereksiz uzamıştır ama olsun adamlar çekiyor. özellikle aksiyon sahnelerini güzel çekiyorlar ve her seferinde daha da geliştirerek yapıyorlar bunu.
devamını gör...
serinin ilk iki filmi benim için en iyilerindendir. sonraki seriler yarıştan uzaklaşıp aksiyona evrilmiştir o yüzden benim için diğer seriler yarıştan çok aksiyon türüne giriyor.
edit: tokyo drifti eklemeyi unutmuşum :)
devamını gör...
hızlı ve öfkeli serisinin ,araç modifiyesi ve modifiyeli araçlarla illegal araba yarışı olarak özetlenen bir konusu vardır. alt metinde aile bağları işlenir. serinin zamanla buradan çıkarak marvel evrenine yaklaşması üzücü oldu elbette ama ilk filmler güzeldir çünkü hikayesi vardır.
devamını gör...
rahmetli paul walker'dan sonra asla aynı tadı vermeyen, vin diesel'in benden hızlısı mezarda repliğini söyleyerek rahmetliyi onurlandırmasını beklediğim film serisi.
devamını gör...
daha hızlı daha öfkeli serisi favorimdir. gece kulübünde adamı arka odaya kadın tuzağıyla çekip, göbeğine fare koyduktan sonra "şişko pislik" diyerek işkence yaptıkları sahne nedense her daim aklımdadır.
devamını gör...
dom torettonun kılları kadayıf olmuş, torunlarıyla oyuncak araba yarıştırarak bitirmesini beklediğim film serisidir. araba yarışlarını ben de severim, aksiyon sahneleri abartılı da olsa kendisi hissettirir yani onları da severim ama adamlar dubaide gökdelenlerin arasından arabayla uçarak geçti yahu. bunun üzerine daha ne yapabilirsin ki? ayrıca hürrem sultanın bitmek bilmeyen görümceleri gibi yırtık dondan fırlayarak gelen rakipler, düşmanlar ve kötü adamlardan gına geldi bana. tokyo drift ve fast and furios 6'yı hala çok severim, o ayrı.
devamını gör...
klasik amerikan aksiyon filmi havası var aşırı tekrarlarından birine denk geldiğimde 10 dakikadan fazla tahammül edemedim
amerikan film sektörünün ne kadar zengin olduğunu görüyoruz böyle çöp filmler için bile en az 10 seri yapabiliyor
devamını gör...
dün büyük beklentilerle gidip 9.filmi izledim. hızlı ve öfkeli serisinin tüm filmlerini defalarca ve aynı zevkle izlemiş biri olarak ilk defa bir filmini izlerken sıkılıp bitse de gitsem moduna girdim. arabalar tamamen geri plana atılmış, saçma sapan bir olay örgüsüne sahip. çok uçuk ve gerçekçilikten uzak sahneler koyulmuş. arabayla uzaya çıkmak vs.

malesef 5. film olan rio yarışından sonra seri bitti. ayrıca bir kez daha anladım ki dominik toretto ana karakter olmasına rağmen diziyi pek de izlenebilir yapmıyor.

brian, tej, roman ve hobbs asıl ana karakterler.
devamını gör...
ilk iki filmi bir yarış filmi tadında olup sonradan savaş filmine dönen film serisidir.

seri içinde gerek hikayesi ile gerekse kalitesi ile en sevdiğim hızlı ve öfkeli tokyo drift dir.
devamını gör...
seri dokuz filmden oluşmaktadır. başrollerde vin diesel, paul walker gibi isimler vardır. ilk 3 bölümde arabalar ön plandadır ancak daha sonra film macera işine evrilmiştir. film; soygun, adam kurtarma, suçlu yakalama gibi işleri konu edinmiştir. filmin yapısı dikkat çekicidir ve normal akışta değildir.film serisini 1 2 4 5 6 3 şeklinde izlerseniz ne demek istediğimi anlarsınız. 3.film başlı başına ayrılabilir. tokyoda drift yarışlarını konu edinir ve bana sorarsanız serinin en ididialı en mükemmel filmidir. müziğinin de hala kulaklarda olduğunu düşünüyorum.hızlı ve öfkeli 3 tokyo drift filminden sonra devam eden seride filmler artık klasikleşmiş macera filmi halini almıştır. gerçeklikten de bir hayli uzaktır. fiziğe, doğaya adeta meydan okuyor sürücüler. filmin başrollerinden birisi olan paul walker'ın gerçek hayattaki ölümü filmin gidişatını az da olsa etkiledi tabi. en son, serinin 7.filminde oyanayan walker daha sonraki iki filmde yoktur. filmde paul walker'ın eksikliğini hissetirmemek adına başarılı bir geçiş yapıldığını söyleyemem. o eksiklik çok bariz. ilk 3 filmi izleyip diğerlerini izlemezseniz pek bir şey kaybetmezsiniz belki zorlarsak dördüncüyü de katabiliriz.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"hızlı ve öfkeli" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim