geç kalınmış bir farkındalıktır.
devamını gör...
sessizce uzaklaşılması gereken insandır. açıklama yapmaya bile gerek yoktur. içini açacak kadar yakın bulduğun birinin sana uzun duvarların ardından dâhi bakmaya tenezzül etmediğini gösterir.
devamını gör...
bu farkındalığı kazandıktan sonra bütün insanlığa küsüyorsun zaten.
devamını gör...
konuyla ilgili yanlış sorular yönelttiğinde ya da saçma sapan teselliler verdiğinde yaşanan kısa bir aydınlanma anı.

ee o kadar anlattım da bu hiçbir şey anlamamış ki?

o an karşımdakinin beni yeterince tanımadığını da fark ediyorum. bir konuda nelere takılacağımı, beni neyin üzeceğini ya da etkileyeceğini bilmiyor. hâlbuki ben bildiğini zannediyorum. al işte, şimdi açıklanması gereken tonlarca şey var.

öncelikle merhaba, ben yagami ....................................................................................................................................+özgeçmişim.................+kırmızı çizgilerim................................. ..................................+hayat görüşüm........öyle işte. şimdi anladın mı asıl neye takıldığımı?
devamını gör...
içini açtığın kişi, muhtemelen erkektir. bu konuda bilimsel gerçekler var, kadınlar erkeklerden daha çok konuşuyor ve bu yüzden de erkekler, belli bir kelime sayısından sonra kadınları dinliyormuş gibi yapıp aslında dinlemiyorlarmış. eşim de bazen bana der, "sen böyle anlatıp duruyorsun ama ben %80'ini dinlemiyorum"*. beni dinleyip dinlememesi aslında çok da umurumda değil. ben içimdeki negatif enerjiyi attım mı attım, anlatarak rahatladım mı rahatladım. o da anlattıklarımı pek dinlemeyip benim ona atmaya çalıştığım negatif enerjiyi içine almayarak aslında akıllılık etmiş, aferin ona*..
devamını gör...
kendi derdini anlatmak için senin konuşmanın bitmesini bekliyordur sadece.
devamını gör...
aslında şu iç açma mevzusunun deşilmesi gereken bi başlık olmuş.

nedir bu iç acmak tam olarak?
"seven sevdiğine sevdiğini söylesin" eşiği mi iç açmak? yoksa kendini anlatmak mı ya da hem kendini anlatmak hem her şeyi konusmak mı?

belki frekanslar tutmamıştır iç acma mevzusunda belki baska seyler vardır gibi etkenlerde sayılabilir.
seviyorum diyen mesela asla içimi açtım dememeli.
sevgi dediğin nedensiz olabilen bir şey sonuc olarak, onun yerine paylaşmayı denemeli ama ayda yılda bir değil her an.

şimdi sizler özel alanları, kırmızı cizgileri olan insanlarsınız tabi oyle her an şak şak sevişir ama kaburga kırar gibi sarılamazsınız.
devamını gör...
narkoz yemiştir yoksa mümkün değil.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"içini açtığın insanın hiçbir şeyi anlamadığını fark etmek" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim