ilişki mutlu ederken mutlu olmaktır.
devamını gör...
karşılıklı mutlu olabiliyorsan güzeldir.
devamını gör...
vallahi bilmiyorum. bu konuyu konuşcak bir kız lazım.
devamını gör...
mutlu etmeyip , mutlu da olmayıp kafa attığım sorunsaldır. negatif insanlardan uzak durun oke.
devamını gör...
mutlu ederek mutlu olmaya ne dersiniz ? ama yine de mutekabiliyeti dustur edinip, ihtiyaciniz olmasa bile karsi tarafin da bisi vermesine izin vermek gerek. durmadan mutlu etmeye calisan kisa sure sonra el elde bas basta kalir, ne istediler de vermedik der.
devamını gör...
onun varlığıyla mutlu olmaktır.
devamını gör...
mutlu etmekten mutluluk duymaktır olması gereken.
devamını gör...
öncelikle çok sevdiğim, jose saramago'nun bir tanımını yapmak isterim " mutluluk bir deniz kabuklusunun biyolojisinde saklıdır", bu bağlamda düşünürsek ilişki hem mutlu etmek hem mutlu olmaktır. sahiplenmenin bencilliğinden uzak, sadece oluşundan mutlu olunan bir ilişki. kimseyi kendiniz için yontmaya çalışmayın, o olduğu için sevecekseniz sevin.
devamını gör...
cevabı "ikisi de" olan soru.

biri bile olmazsa o ilişki çöker. yürümez.
devamını gör...
karşı tarafı mutlu edip onun mutluğu ile mutlu olabilmektir. bu fedakarlık düzeyine erişirsem mutlu olacağım..
devamını gör...
alcan vercen ekonomiye can vercen.
devamını gör...
mutluluğu paylaşmak ve tabi hüznü, kederi; başarıyı ve de başarısızlığı... bu böyle uzar gider sanırım. ilişkinin tek bir yönüne odaklanmadan onu bütüncül olarak yaşamak daha keyifli geliyor, nacizane fikrim bu yöndedir en azından.
devamını gör...
çok mutsuz olduğum bir günümde karşıdan yalnızca bana doğru gelmişti başka hiçbir şey yapmasına gerek kalmamıştı. şimdi o anı düşündüğümde hala mutlu oluyorum anlatsam ona bunu o da mutlu olur. karşılıklıdır yani ilişkide iki insan da birbirini mutlu etmelidir, ama biri bile mutlu olamıyorsa sürmez zaten.
devamını gör...
eskiden olsa onunla mutsuzluga da razi olmak derdim ama simdi benim icin öncelik mutlu olmak. mutlu oldugum yerde cicek acip zaten karsimdakini de mutlu ederim ben
devamını gör...
ilk entry ve başlığa baktığımızda ortada bir sorunsal olmadığını görüyoruz.
e bu başlık neden böyle peki?
bence ezberden. interaktif sözlük için bile ezberden gidiyoruz. "sorunsal".

tanım: "sorunsal" içermeyen, tanımı bile olmayan bir sorunsal başlığı için mi tanım?
devamını gör...
çok yorum yapmak istedim ama hiç bilmediğim yerden geldi.
devamını gör...
mutlu olmak bir sonuçtur. insan bir davranış geliştirdiğine gelişen sonuca bağlı olarak duygudurum değişimi yaşar. varılan sonuç kişi için pratikte işlevselse ruh hali üzerinde olumlu yansımaları olur. ilişki sürecince mutluluk algısına gelecek olursak; iki farklı insanın bir araya gelerek geliştirdiği ortaklık( duygusal fiziksel, ruhsal vs.) kazan kazan temelinde ilerliyorsa sonuç huzur ve mutluluk olur. iki tarafın da ihtiyaçlarının giderildiği, memnun olduğu ve karşılıklı ensekliğin hissedildiği bir ilişki; kişilerin ruhsal iyilik halinin güçlendiği ve birey olarak da gelişim gösterdiği bir dönemi beraberinde getirir. ne yazık ki ülkemizde çocukluk döneminde veya aile ilişkilerinde belirli düzeyde sağlıklı bir gelişim dönemi geçirmeyen ve sevgi hissinden uzaklaşan bireyler farklı duygudurumlar içinde ilişki yürütmeye çalıştıklarından ben veya o odaklı kişileri travmatize eden ilişkilere kendilerini bırakmaktadırlar. çoğunlukla şiddetli bir yükselişle partnerlerle kurulan sürdürülebilirken uzak bağ; kişinin varlığının hissedilmediği, yaşama amacının ilişkiye bağlandığı, o mutluysa ben mutluyum! onsuz yaşayamam! sensiz yaşadığımı hissetmiyorum! hayatımın bir anlamı yok! sen varsan her şey güzel! gibi söylemlerin ardı ardına dizildiği sağlıktan uzak ilişkiler meydana gelmektedir. kişilerin sevgi, aşk gibi kavramlarını ardı ardına dizerek yücelttiği partner artık yaşanılan hayat için bir amaç bir hedef halini almaktadır. genellikle sevilme, görülme, onaylanma ve biri tarafından kabul görme ihtiyacına işaret eden bu davranışlar karşımdaki insanı mutlu edersem mutlu olurum yanlış inanışını pekiştirmektedir. ilişkide var olma çabası yoğun bir tükenişle sonuçlandığında kişi hayatının bir anlamı olmadığı inancıyla baş başa kalmaktadır. bağımlı, kaçıngan ve yakınlıktan uzak olan bu kişilik bağlanma örüntüleri iki tarafın da travmatize olduğu günler yaşamasına yol açmaktadır. özetle ilişki ne sadece karşındaki insanı ne de sadece kendini mutlu etmek temelinde olmalıdır. ilişkiden bağımsız iki farklı birey olunduğunun unutulmadan ve karşılıklı ortak paydanın sağlanıdığı, ortak alanların yanında bireysel olarak da nefes alınabilecek zamanın yaratıldığı ilişkilerde, iki taraf daha mutlu ve sağlıklı hissedecektir. memnun olmadığınız bir yerde kimseyi de memnun edemezsiniz.
devamını gör...
neden ilişkiyi mutlu etmek veya olmak arasında sıkıştıralım
devamını gör...
mutlu etmeden mutlu olunmaz yada mutlu değilsen mutlu edemezsin.
devamını gör...
bazı insanlarda şöyle bişey var sırf ilgisiz kalmamak için başkalarının kendilerini mutlu etmesini istiyor ve karşıdakinin bütün enerjisini somuruyolar umarım kimse böyle duygusal açlık gelenlerle karsilasmaz .
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"ilişki mutlu etmek midir mutlu olmak mı sorunsalı" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim