video editörlüğü bunlardan biridir. adobe premier veyahut benzeri bir programı iyi kullanabiliyorsanız freelance olarak yapabilirsiniz.
devamını gör...
çok araştırdığım ama asla elle tutulur bişey bulamadığım o başlık... hatta bunu araştırırken durduk yere buraya üye olduk valla
devamını gör...
el becerilerine dayalı olarak yapılacak işler olabilir. misal olarak örgü çeşitleri, aksesuarlar gibi gibi. bunların satışını genelde sosyal medya hesapları üzerinden yapanlar var. bu tarz çok var ama şans yok değil.
devamını gör...
bionluk sistemi üzerinden kendinize uygun yapabileceğiniz işi seçip site üzerinden müşteri bulma şansınız var.
devamını gör...
yazmayı sevenler için metin yazarlığı: tek sermayeniz beyniniz ve klavyesi olan bir cihazdır.

sesi güzel olanlar için seslendirme hizmeti sunmak: pek yok yer seslendirmene ihtiyaç duyar ki bunların başında ajanslar gelmektedir.

dekupe yapmak: basit düzeyde bilgi sahibi olan her insan yapabilir. adobe programları candır.

veri girişi: tabiri caizse dijital ameleliktir. binlerce ürün sitelere eklenir. buna benzer copy write işi de sistemdeki çarkın boşluğunu doldurmanızı sağlar.

web sitesi açmak: wordpress gibi yazılımlarla sadece 1 haftalık eğitimden sonra eli yüzü düzgün bir site açılabilir. ancak müşteri bulmak zor olacaktır zira: arz talep...

portre çizmek: elbette bunu yapabilen biri bu başlığa bakmaz. ancak gizil yetenekleri keşfetmenin vakti gelmiş olabilir. serbest zamanlar dahilinde basit denemeler yapılabilir. bir umut varsa alınır yürünür. sosyal medyada peynir ekmek gibi gidiyor bu hizmet. denemek lazım.

mail/hesap satmak: hiçbir vasfım yok ama vaktim çok ve kendimi geliştirmeye üşeniyorum diyenler içindir. mail hesapları ve sosyal medya uygulamaları açılır, piyasadaki talebe göre sunulur. alıcısı çoktur.

yalnızlar için dert dinleyici olabilirsiniz: gülmeyin, gerçekten yalnız olan ve kimseyle sohbet edemeyen insanlar var. biraz girişimci ve yaratıcı olunursa tutacak bir hizmettir. ayrıca sözel iletişimin kuvvetli olması işe yarar.

beste yazıp satabilirsiniz. elbette bunu herkes yapabilir. ancak bu hem hobi hem bir hizmete dönüşebiliyor. akrostiş şiir de olabilir yaratıcı olmak gerek.

sözlüklerde entry girişi yapabilirsiniz: aman moderatörler duymasın, uçururlar alim allah. ancak basit bir hesapla: 300 500 liraya ekşi hesapları bulabilirsiniz ki 5 10 entryde hesap kendini amorti edecektir. çevremde bu hizmeti veren ve kurumsallaşan insanlar var. günümüzde pr için talep duyuluyor. biraz sermaye ya da sabır lazım.

fotoğraf çekip satabilirsiniz: bu tarz siteler var. fotoğraflarınıza karşılık para öderler. ancak iyi bir makine ve yetenek gerekir.

internet sitelerinde müşteri temsilcisi olabilirsiniz: bilgisayar başına bağlasa da güzel bir gelir kaynağı olacaktır. sermaye istemez.

al satçılık yapabilirsiniz: sosyal medya hesaplarını ya da web sitelerini düşük fiyatla alıp üzerine kar payı koyup satabilirsiniz. iyi para kazanan tanıdıklarım var. yalnızca pazarlıktan ve piyasadan haberdar olmak gerekir. bunun için de bir süre piyasayı süzmek gerekir.

udemyde eğitmen olun: elbette bu en kapsamlı ve zor işlerden. öncelikle bir alanda bilgili olmanız gerekir. sonrasında ekipmanlar şart ve biraz da zaman gerekir.

domain broker işine girebilirsiniz. bu da oldukça zahmetlidir. piyasada kaliteli alan adlarını satın alıp kar payı ekleyip satabilirsiniz. elbette sermaye şart. ayrıca zaman ve piyasaya hakimiyet ister. bir de sabır ve ticaret bilgisi. ancak bana göre içlerinden en yüksek riskli ve en karlı iş de budur. alan adları elinizde patlayabilir ya da 10 dolara aldığınız alan adını projede kullanmak isteyen bir şirket 10 bin dolara satın alabilir.

hosting satmak. bir host firmasına üye olarak bayilik alabilirsiniz. sonrasında bunu müşterilere satabilirsiniz. bu hizmeti yapan pek çok insanın tek geçim kaynağı olacak kadar karlıdır.

dijital asistanlık yapmak: ülkemizde yaygın olmasa da şansınızı deneyebilirsiniz. ilan sitelerinde tek tük çıkar.

çeviri yapabilirsiniz: eğer yabancı dil varsa - olmasa da translate+grammarly yeter- iyi para kazandırır. alıcısı en çok olan hizmetlerin başında gelir.

editörlük yapabilirsiniz :çeşitli sosyal medya siteleri editör ilanında bulunur. post işleri için resim yazı vs işleri görülür takibi yapılır. 10 liraya canva satan adamlar var bi canva hesabı alıp orta halli hizmet verilebilir. ancak pek karlı bir iş alanı değil kurumsallaşmanız gerekir.

bunun dışında çeşitli anket doldurma vs. siteleri var. bunlara bulamamak en iyisi olur. at izi it izine karışmış görünüyor.

peki nereden müşteri bulunur? r10, wmaraci, bionluk, fiverr, sadeceon, armut gibi çeşitli siteler var. facebook üzerinde ilan grupları var. forum sitelerinin ilan kısımlar var. var da var. buralarda her türden hizmet veren ve alan insan var. sitelerdeki kategorilere bakarak ayrıca iş kolları tanınıp keşfedilebilinir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"internet üzerinden yapılabilecek iş önerileri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim