roman / fantastik
6 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

2-2,5 aydır inanılmaz bi okuma kabızlığı içerisindeyim. kırmaya çalışıyorum. ay başında başladığım bu kısacık fantastik kitabı ay sonunda bitirebildim. amazon'dan çok komik bi fiyata alıp acaba bi serinin parçası mı diye korkmuştum ama değil. devamı gelmeye müsait ama...

ben ilk kez brandon sanderson okudum. akılçelen kitaplar'dan çıkmış. çeviri de deniz evliyagil'e ait.

biraz nereden başlasam bilemiyorum. zorlu bir iklimde yaşayan bi köy halkı var. bir de bu zorlu toprakların sahibi bir bey. melekler, şeytanlar, vampirler, kurtadamlar, hayaletler... her şey var bu evrende ama biz 161 sayfalık minik maceramızda hepsine tesadüf etmiyoruz.

ikiz kardeşler var. biri gündüzleri kör oluyor, biri geceleri. ormanın derinlerinde varlık var. kadim ve büyük bir güç. köylülerin ruhlarından besleniyor. tacenda yani güneşin ışıkları ile görme yetisini kaybeden kızkardeş, gece boyu sihirli şarkıları ile köyü koruyor.

ancak bir gece şarkılar işe yaramıyor ve köyde sadece kendisi sağ kalıyor. herkes bu kıyımı köyün züppe efendisi davriel'e bağlıyor. herkes dediğim de kiliseye sığınan rahipler filan canlı. böylece tacenda köyünün ve ailesinin intikamını almak adına, tüm işlerini komik ifritlere yaptıran * bu beyin konağını basmaya gidiyor. böylece ikili köydeki yıkımın izlerini sürmeye başlıyor çünkü asla spoiler sayılmaz, ilk sayfalarda öğreniyoruz ki bu işi davriel yapmamış. hem zaten neden yapsın? köylülerin yetiştirdiği tozsöğüdü çayını çok seviyor ve eğer köylüler ölürse ona kim çay üretir?

brandon sanderson karakter çizme konusunda çok iyi iş çıkarmış. davriel'ın yardımcıları ile konuşma / tartışma tarzı muazzam. herkese tavrı muazzam aslında, beni en çok güldüren bu oldu.

kitabı daha ufak yaşlarda okusam bayılırmışım. şimdi hem elimde çok da süründü, biraz eeeeeh dedim. ama yine de baya keyifli. okuyun okuyun.

aa ayrıca, tematik çizim de geldi:
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"isimsiz'in çocukları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim