1.
babaları, ağabeyleri ve kocaları tarafından, rızaları dışında, baskı uygulanarak tesettüre sokulan ve hayatları çalınan kızlardır...

memleketimizde solcu geçinen şapşikler, yıllarca türban özgürlüğü diye yırtınmış, türbana özgürlük gösterilerinde türbanlılardan daha ön saflarda yeralmış ve sonuç olarak da başarıya ulaşmış, türbanı serbest bıraktırtmışlardır...

bugün türban ilkokullara kadar inmiştir.

fakat, bu çok özgürlükçü arkadaşlar, bir günden bir güne, zorla tesettüre sokulan ve hayatları zindana çevrilen, yaşarken mezara sokulan kızlar için seslerini dahi çıkarmamışlardır.

işte bu yüzden soruyoruz;

(bkz: postmodernistleri niçin öldürmeliyiz)
devamını gör...
2.
sayıları azalmıştır.

zira gözlemleyebildiğim kadarıyla tesettürlü annelerin yanında kıçının yanaklarını varasıya gösteren şort giyen kızları gezmektedir. hiçte ileride kapanacağa benzemiyor. + olarak annesi kapalı olan bir çok kız arkadaşım açık, saçık giyinmekte beis görmüyor. ha daha instagram'a ayak, bacak fotoğrafı atacak kıvama dahi geldiler.

bu birazda "benim çektiklerimi sen çekme kızım", "kızıma kimse karışamaz", "benim kızım prenses" kafasındaki muhafazakar annelerin ve akp ile birlikte cepleri para görüp, yumuşayan muhafazakar babaların etkisidir diye tahmin ediyorum.
devamını gör...
3.
ne yazık ülkemizde ve hatta dünyada yobaz müslümanlar tarafından yapıldığını gördüğümüz durumdur. hele kızımız bu işlerden epeyce uzaksa apartman köşelerinde eteğini kıvıracak, başındaki örtüyü çantasına sokuşturuverecektir.
sekiz yaşındaki çocuğun başını kapatmakla, on beş yaşındaki kızını kapatıp komşunun kızına bakmakla da islam yaşanmaz. eğer sekiz yaşındaki kıza, kızın yaşındaki komşuna bakıp bir yerlerine mukayet olamıyorsan tedaviliksindir. çok yazık.
devamını gör...
4.
bir kadının türban takması benim için takmaması ile aynı eşdeğerdedir.
ancak belirli bir yaşın altında, henüz aklı kemal olmamış, kendi kararını kendisi veremeyecek yaşta bir kız çocuğuna türban takılması son derece yanlıştır. belirli bir yaşa gelir, okur öğrenir kendisi istiyorsa takar. başımın üzerinde de yeri vardır.
devamını gör...
5.
üzüldüğüm kız çocuğudur. ne yazık ki ülkenin hatta orta doğu coğrafyasının bir gerçeğidir.
devamını gör...
6.
şu islam toplumları kadınla uğraştığı kadar bilimle uğraşsa mars'a ayak basardı dedirten zorlama.
devamını gör...
7.
o kızı zorla kapatanlara yazık.. erkek olmanın hala bi üstünlük olduğunu düşünenlerdendir bu şahıslar.. kızın yaşı gelir alırsın karşına oturursun düzgünce anlatırsın konuşursun.. kıza mantıklı gelirse ve isterse hevesle yapacaktır zaten zorla güzellik olmaz.
devamını gör...
8.
bunun yanlış olduğunu, büyüdüğü zaman kendi hür iradesi ile kapanmak isterse kapanır, kapanmak istemezse kapanmaz deyince otomatikman din düşmanı ilan ediliyoruz.
devamını gör...
9.
aynı beyinler sayesinde islamafobi artıyor desek yeridir. bari çocukları özgür bırakın da kendi kararlarını kendileri deneye yanıla elbet bir gün verirler. size mi kaldı onların cennetlik cehennemlik oluşu, inancı?
devamını gör...
10.
genellikle bunu yapan aileler dine din olarak değil de takım gözüyle bakıp onu şiddetle savunur.
devamını gör...
11.
din konusunda eksikliği olan kişilerin zorla yaptırmaya çalıştığı bir eylem. yapılması gerekiyor evet biliyoruz ama tatlı dille gerekçeleri anlatılarak yapılmalı zira zorla yapıldığında inancını bile zedeleyecek bir durum.
devamını gör...
12.
bir insana zorla hiç bir şey yapılmamalı yaptırılmamalı . baskıyla yaptırılan eylem ileride kabusa dönüşür yapmayın etmeyin.
devamını gör...
13.
baskı sebebiyle kapanan bütün arkadaşlarım sonrasında açıldı. bu iş zorla olmaz, insanın içinden gelmeli.
devamını gör...
14.
tabi bu tür durumlar için önce kültürlere bakmak lazım.
gelenekler bu şekilde ilerlemişse aslında zorla diyemezsin çünkü insanlar çevresinden böyle görmüş ve bunun doğru olduğuna inanıyor sen istersen kız çocuğunu istediğin gibi giydirebilirsin.
bir kız çocuğunun başında örtü olmasının ne sakıncası var gerçekten merak ediyorum? her türlü dayatmayı yapıyorsun siyasi veya ahlaki ama konu örtü olunca mı ortalık karışıyor? zorla sokulmuşsa eğer, #24505 no'lu tanımda dediği gibi ileride kendi isteğiyle açılacaktır. amacın üzüm yemek değil bağbanın livataya zorlandığı türden saçma bir tespittir zorla kız çocuklarının tesettüre sokulması.
devamını gör...
15.
ileriki yıllarda sayısı gitgide azalarak, en sonunda yok olacak manzaradır. günümüz nesli, öncekinden daha direnişçi, sorgulayan, özgürlükçü bir nesil olacak. muhtemelen inanç ile inançsızlık da ülkede yarı yarıya oynayacak. ama olumlu yönde düşünüyorum ki, hiçbir çocuk zorla başka bir kalıba sokulmaya çalışılmayacaktır. aklı hür vicdanı hür nesiller yetiştirilecektir.
devamını gör...
16.
özgürlükçü bir nesil gelirse ortadan kalkacak olan durum.
devamını gör...
17.
tesettür islam dininde kadınlara farz o yüzden kızlar aileden değil dinden zorunluluk hissederek tesettüre girmeli. tıpkı namaz gibi o da zorunlu.
devamını gör...
18.
yanlış bulduğum durumdur. kendi tercihlerini yapabilecek yetişkinliğe erdiğinde, kendi istediği /hissettiği gibi yaşamalıdır insan. ancak, bambaşka kültürlerde büyüyen insanlar vardır ki, kendi çocuklarına da aynı eziyeti yaparlar. kendilerini gram geliştirmemişlerdir. at gözlükleriyle yaşamaya devam ederler.
devamını gör...
19.
zamanını bulduklarında ilk fırsatta açılırlar genelde.
devamını gör...
20.
bizzat inandıkları dinin ruhuna aykırı hareket eden, kaş yapmaya çalışırken kafa göz dağıtan insanların vahim eylemidir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"zorla tesettüre sokulan kız çocukları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim