iletişim başkanı fahrettin altun da attığı tweetle saldırıyı eleştirdi.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

akşam saatlerine doğru israil polisi cemaate saldırdı. israil polisi, doğu kudüs'ün eski şehir bölgesinde bulunan mescid-i aksa'daki kıble mescidi'nde yatsı namazı kılan cemaate karşı ses bombaları ve plastik mermi kullandı.öte yandan mescid-i aksa'nın içinde bulunduğu eski şehir bölgesinin şam kapısı ile sahire kapısında da israil polisi filistinli gençlere saldırdı.
yoğun bir şekilde çevrede konuşlanan polis, eski şehir kapılarından kontrollü bir şekilde geçişlere izin verdi. kudüs islami vakıflar idaresi, şu ana kadar harem-i şerif'te yaşanan olaylarda çok sayıda yaralı olduğunu duyurdu.

buradan
devamını gör...
bunları söylemek ona mı kalmış? telin ne ya pelin gibi, "tel'in" diye yazılır, öyle de okunur.
devamını gör...
israilin kutsallarımıza saldırması asla kabul edilemez diyen bir adamın ne tarihten ne dinden haberi vardır. mescid-i aksa dediğin yer neresidir? ne kutsaliyeti vardır acaba? nasıl bir tarih yazıldı size ki yediniz yuttunuz bunları? inandım iman ettim dediğin kitapta bile o toprakların israilin çocuklarına vaad edildiği yazar. filistinliler dediğin adamlar kimdir haberin var mı? ııı. ramses döneminde m.ö.1200lerde mısırdan kovulmuş, amurru-hiksos kökenli isimleri palesti (dağlı) olan insanlar. gaze,aşkolon ve aşhodda şehirler kurmuşlar. israiloğlulları ile savaşmışlar (bknz. talut ve calut). 640 yılında müslümanlar bölgeyi alınca arapçada p sesi olmayınca filitsler (filistin) oluyor. ilk önce müslümanlaşıyor sonra zamanla asimile olup araplaşıyorlar.

süleyman mabedinden bir duvar kalmış. üstüne mescid yapmışlar. halife ömer feth edince bugünkü o sarı kubbeli mescidi yaptıyor. sözüm ona ilk kıbleymiş. sonra çevrilmiş.

ne tarih biliyorlar ne kültür. bu arada israilin yaptığı kabul edilebilir mi? asla. zulüm zulümdür. ama kaşınan kim? bunları yönetenler. aralarında savaş çıktığında mısır araya girdi vaktiyle. 6 saatlik ateşkes oldu uçaklarını yere indirdi israil. sonra filistin yönetimi bu ateşkesi tanımadı. neden? çünkü cihad edecekler şehit olacaklar. o kadar acizler ki, bunların saçma sapan yönetimi yüzünden olan masum çocuklara, kadınlara ve yaşlılara oluyor.

iletişim başkanı hiç soruyor mu acaba koka kola şirketi neden filistinde 17 fabrika açıp istihdam sağlıyor?

yıllardır siyasetin ve dinin kurbanı olan, kullanılan kavramdır mescidi aksa.
devamını gör...
her şey değişti, ama israil aynı kaldı.

edit: yahu mescid-i aksa, islâmî bir mimaridir. bakınız, yahudilerin değil, hristiyanların değil, bu mimari, "islâmî"dir. başka söze gerek var mı kardeşler?
devamını gör...
israil her ramazan da ne yazık ki aynı provakasyonu yapıyor, kanndöküyor ve müslümanlarının kutsallarına saldırıyor. israil eli kanlı, katil ve faşist bir devlet.
devamını gör...
tevrat,zebur,incil, kuran hepsinde o toprakların israil oğullarına vadedildiği yazar aslında asıl işgalci olan filistinlilerdir, islamcı devlet büyüklerimiz kuranı okusa keşke , ayriyeten ortadoğu müslümanlarının ne kadar terörizme yatkın olduğu açık hiç hristiyan terörist yahudi terörist görmedim ben
devamını gör...
bugün dünya kudüs günü.

israil'in saldırısına şaşırdık mı? hayır.

tanım: siyonist işgalcilerin son saldırısı.

allah, siyonizme ve ona yardım edenlere lanet etsin.
devamını gör...
gönder ordan hemen bir kınama tweeti.
devamını gör...
keşke sözlerden kınamalardan ötesine geçebilsek zira bunlar hiçbir işe yaramıyor
devamını gör...
barbar, vahşi, kendini bilmez, soysuz = israil içimden geçen çok hakret var ama
devamını gör...
kudüs, siyasal islam'a ve emperyalist siyonizme bırakılmayacak kadar simgesel bir yerdir. her iki tarafın argümanlarından bağımsız bir anlayışla yaklaşmak gerekiyor. temel hak ve hürriyetleri her iki tarafın da umursadığı yok, gövde gösterisi maksat ve olan mazlumlara oluyor.
devamını gör...
allah o israili bildiği gibi yapsın.
devamını gör...
bu israil laftan anlamaz, güçten anlar güçten! (erbakan)

sen 100 tane kınama metni yayınla dur, bunun akan kana bir faydası olmaz. kanı durdurmak için faaliyete geçmek lazım.
devamını gör...
bilmiyorum tc vatandaşı olarak hiçte alçakça zulüm saldırı fln görünmedi bana plastik mermi var max o kadar. yerli ve milli polis şiddetinin yanında yastık savaşı gibi kalan saldırı.
devamını gör...
gerçekten çıldırtacak yazılar okuyorum. kur’an’da kudüs’ün israiloğulları’na vaad ettiği falan yazmaz. daha doğrusu birçok şey vaad edildiği ama nankörlük ettikleri için sürüldükleri ve bu şekilde yaşayacakları yazar. kendinize lazım olan yeri alıp o şekilde kullanamazsınız. sözde insan hakları savunucu olanlar müslümanlar zarar gördüğünde bir şeyler uydurmaktan geri kalmıyor. kaldı ki şu an bir zulüm yaşanıyor olması sizin anlattığınız tarihsel olaylarla ne ilgisi olabilir? ortada müslümanlara müdahale etmekten fazlası var. her gece mahremiyet nedir bilmeden müslümanların evine gece 4’te girmesi var. müslümanlara olan nefretiniz sözde hümanist yanınızı da riyakar kılmış. müslümanlar yüzünden oldu falan da demeyiniz lütfen. ben de müslümanım ne hayatımda sizin gibi bir topluluğun çektiği eziyete kılıf bulmaya çalıştım, ne hükümeti destekliyorum, ne de birilerini kesip biçme derdim var ve mesleğim de bilimle fazlasıyla haşır neşir bir meslek. size karşı bir nefretim de yok. deist diyebilecegim arkadaşlarım olduğu gibi ateist arkadaşlarım da var. o yüzden nefretiniz yüzünden ona buna kılıf bulmayı bırakıp bir gruba şiddet gösterildiğinde en azından tepki gösterin ki insan olduğumuz belli olsun. israil’in hapishanelerde insanlara yaptıklarını söylemiyorum bile. sözde dinler dogmatiktir ama farkında değilsiniz sizin düşünceleriniz dogmatik. fazlasıyla önyargılısınız. rica ediyorum birilerinin şiddet görmesi konusunda iki yüzlü davranmayın. ben sözde müslümanlar kime zarar verirse versin tepki gösterirken sizden de müslümanlar zarar görürken aynı tepkiyi göstermenizi bekliyorum.

not: sarı kubbeli yapıyı (kubbetüs sahra) mescid-i aksa zannedenler var. mescid-i haram, mescid-i nebevi ve mescid-i aksa bina değildir. bir yeri temsil ederler. mescid-i aksa’da ilk kıbledir. kubbetüs sahra değil. birilerinin bilgisine laf etmeyin. bilgili olabilirsiniz ama dediğim gibi önyargılısınız. bu fikirle okursanız ne anlamak istiyorsanız onu anlarsınız.
devamını gör...
israil isteseydi filistin zaten dümdüz olmuştu. evet yaptıkları yanlış, insanlık dışı ama lütfen tarih okuyun ve biraz geçmiş bilin. araplar çok mu masum, kim neyi hakkediyor o zaman anlarsınız.
“dikkatli izlersen anlarsın haklı megatron”
- ceza
devamını gör...
her zaman olduğu gibi rte'den bir esme, gürleme, meydan okuma bekledim fakat gelmedi. tuhaf.

bu aralar en çok sesi çıkan kişi fahrettin altun denilen şahıstan devlet adına açıklamalar geliyor. bu adam, tam olarak devletin hangi kademesini hangi vasıfla temsil ediyor veya konuşuyor?

cumhurbaşkanından ziyade, yardımcısı konuşabilir, sözcü konuşabilir, dışişleri bakanı konuşabilir ya da meclisten ortak bir bildiri geçer ve meclis başkanı konuşabilir ama iletişim başkanı diye sıfata sahip birisi bizi tam olarak hangi kademede temsil ediyor anlamak güç.

konuştukça antipati topluyor bu adam.
devamını gör...
israil faşisttir.
devamını gör...
"
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel

israil isteseydi dümdüz ederdi demiş arkadaşlar. bu etmemiş halleri mi? her gece saat 4’te müslümanların evleri aranıyor. bizim memlekette en ufak bir olay olsa bir müdehale olsa nerede özgürlük deriz. (hükümet yanlısı değilim.) ama başkaları müslümanlara yapınca haketmişlerdir vs vs ve sürekli biraz tarih okuyun. farkında olarak veya olmayarak hakaret ediyorsunuz. bir tek siz okumuyorsunuz. kaldı ki olaylarla hiç ilgisi yok. eğer zulüm görmekle ilgili olasaydı israil’in derdi sadece müslümanlar değil, almanlar da olurdu. yemiyor o ayrı mesele. müslümanlar geri kalmış, maalesef o daha da ayrı mesele. o yüzden ona buna kılıf bulup birilerini bir şeyle yaftalamayı bırakın. amalarınızı kenara bırakın. bir zulüm var. onu görün lütfen.
devamını gör...
filler tepişir çimenler ezilir...
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"israil'in mescid-i aksa'ya saldırması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim