kaynak
istanbul'da ortalama konut fiyatları tarihi zirve ile 1.6 milyon tl'yi aşmış.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
devamını gör...
ilk depremde çoğu yıkılacak bir beton kutu koleksiyonu için iddialı rakamlara ulaşılması durumu.

istanbul gibi bir şehirde yaşayanın aklından şüphe ediyorum zaten. bir de o kadar zengin olup orada kalmaya devam ediyorsa vay vizyonsuz vay! daha da beter...
devamını gör...
üzerine çok az daha koyup çeşitli ülkelerden hem ev, hem vatandaşlık alınabilecek seviyeye gelindiğini gösteren başlık.

ev deyince aklınıza büyük şehirlerde yaşadığımız ahırdan bozma dört duvar da gelmesin. sessiz, müstakil, geniş; ortalama insan evlerinden bahsediyorum.
devamını gör...
olay gayrimenkulün yatırım aracı olarak öne çıkması ile alakalı.
başka bir şey değil.
insanlar paralarını değerlendirmek için bu beceriksiz politikalara güvenmeyip en güvenli araç olarak gördükleri ev, arsa, tarla v.s. yatırımı yapıyor.
talep yükselince fiyatlar da zıplıyor.
sektörün içinden bedava bilgi bu kadar, sonrası danışmanlığa girer.
danışmanlık ücretini xrp, sol veya en iyisi eth olarak kabul ediyoruz.*
devamını gör...
zarar üstüne zarar yazan piyasadır. birilerinin algı yönetimi ile ayakta tutmaya çalıştığı kesin gibi. dolar bazında değilse bile altın bazında iki hatta üç kat zarar ettirmiştir. yoksa ben de evime 2 milyon değer biçerim veren var mı peki?
devamını gör...
kesinlikle algı yönetimidir,

üsküdar da dubleks, kısmen boğazı gören, hayvan gibi terası olan daireye 3.5 milyona satıldı semt icadiye bu arada ve içi de gayet lükstü bina da yeniydi bilin istedim.

piyasayı sürekli şişirme sebepleri yandaş müteahitleri zengin etmek (zaten yandaş olmadan al-satçı bile olsa müteahit olamayabilirsiniz olsanız da çok zorluk çıkar.) o kadar.
devamını gör...
arz, talep dengesi bozulmuş durumda. arz az. döviz kurlarının oynaklığından, ekonomik krizden yeni konut yapımına ancak büyük firmalar girmeye cesaret edebiliyor.
yabancılara satışta sınır konulması lazım ama gelen yabancı alıyor rahat rahat. gurbetçi de öyle. bu da geçtiğimiz sonbaharda zirve yapan döviz kurlarından sonra zaten artan fiyatları daha da yukarı çekti.
daha da artacak bu gidişle. sadece türkiye'de değil dünyada da konut fiyatlarında artış var ama biz ekonomimizi iyi yönetemediğimizden beter durumdayız iyice.
yıllardır ufak ufak yaptığım birikimlerle eşimi de ikna ederek ufacık bi ev aldık yakın çevreden yatırım amaçlı. 245bin'di kasım ayında aldığımızda. bir ay sonra iki katına çıktı. bizden önce alan da aldığından iki katına satmıştı bize. bir ay daha geçirseymişim mümkün değil alamazmışız.
yabancılara satışta sınırlama getirilmezse, konut maliyetleri bu kadar artarsa durum pek parlak görünmüyor.
insanlar için değil ev almak, kiraya bile çıkmak iyice zorlaştı.
satış rekoru kırılıyor. eee? çoğunluk yabancılara satılıyor. azımsanmayacak kadar yüksek bir oran ipotekli satışlar, geri kalan ikinci el. yani kendi evini satıp başka ev alanlar vs.. ne kadar t.c. vatandaşı sıfır ev almış bu ocak-mart ayı içerisinde? piyasa da arz mı var ki rekor kırsın?
devamını gör...
avroyla dolarla maaş almıyoruz ama 1.6 milyon tl 100 bin euro ediyor. bu fiyat avrupa için kelepir. buradaki problem evin 100 bin avro etmesi değil tabi ki. 1 avro nasıl 16 lira ediyor bunu çözmemiz gerekiyor.
devamını gör...
mülteci demekten başka bir şey demeyen proje oluşum zafer'in, asla gündemine almadığı korkunç gerçektir.

amaçları da bu zaten. bunlar konuşulmasın, gündem olmasın.

bu ülkenin mülteci sorunu var, evet. ama ondan daha büyük sorun ekonomik felakettir. insanlar barınma ihtiyacını kaybediyor!!. proje oluşumlar ise bunu yapanları tekrar iktidara taşımak için canla başla iğrenç bir algı ve propaganda yapıyor. çıldırmamak el de değil. sonra yazınca kabahatli oluyoruz.

not: en ucuz ev artık 400-500 bin. 10 yıl kredi çeksen ayda ortalama 9 bin - 12 bin tl ödeyeceksin. kira durumu da aynı. adam gibi en ucuz kiralar 3500 tl'den başlıyor. ülkenin asıl gündemi bu. sorunu bu.
devamını gör...
istanbul'da yerli birini barındırmamak için ellerinde geleni yapıyor ev sahipleri. çıldırmışlar.
devamını gör...
bir yıl önce 500 bine sattığımız ev şu an 1 milyon 300 bine satılıyor. o zaman 1250 liraya kiralık ev bulmuştuk. şu an oturduğumuz ev gibi evler en az 3500 olmuş. durum vahim. istanbulda yaşamayı sevmiyorum.
devamını gör...
merkez bankasının konut fiyatları konusundaki verisidir. çok ilginç değil midir bu ayrıntı datlum? merkez bankası neden konut fiyatlarıyla alakalı veri analizi yapıyor ki. görevleri arasında gayrimenkul fiyatlarını araştırmak var da ben mi bilemedim?

inşaat ya resulullah!
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"istanbul'da ortalama konut fiyatının 1.6 milyon'u aşması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim