hükümetin bu problemi değil hic bir sorunu cozememesini hep birlikte izliyoruz.
çalışıyorsun asgari ucret belli kiralar aldığın maaşın üstüne çıkmış uyduruk yaptırımlar sozde getiriliyor ev sahipleri tinlamiyor .insanlar kendi kafasına gore zammi dayiyor sonra kanlı bıçaklı.
mahkemeler kiraci ev sahibi davaları ile rekora imza atiyor .ama kimin umrunda oyle değilmi
devamını gör...
artık bu mevzu uzlaştırmacıya gidecek, hatta gidiyor sanırım.
devamını gör...
hiçbir zaman çözülemeyecektir. nah buraya yazdım.
devamını gör...
ev sahibimin oğlunun geleceği ve evden çıkmamın istendiği haberini aldığım an şöyle bi başlığa denk gelmek kader değil de nedir hahsjd maslowun hiyerarşisinde yine en alt basamağa harala gürele yuvarlandığım bi süreçteyim. kendimi her toparlamaya çalıştığımda tökezlemekten bıktım. bana bi ev bağışlayın ya vallahi ev değiştirmekten bıktım. imdattttttt
devamını gör...
sürekli artan fiyatlarla birlikte maalesef daha da derinleşen bir mevzu haline geldi.
devamını gör...
devleti aaaali törkiyyanın devlet olmamasından kaynaklı olarak yurttaşların kendi aralarındaki sorunların hiçbirisi çözülmez. bakın bir örnek vereyim: otelde bir rezervasyon yaptınız, rezervasyonun onayı geldi. siz 15 temmuzda otel bitli palasta tatil yapacaksınız. otele gidiyorsunuz o tarihte. bir bakıyorsunuz otel yerinizi başkasına satmış.
böyle bir durumda hakkınızı arayacağınız hiçbir merci yoktur ülkede. kime giderseniz gidin "nereden çıktın sen bilader" tavrıyla karşılaşırsınız.
aynı olay almanya'da başıma geldi. turizm bürosuna gidip şikayet ettim. beni, onayımı alıp münih'in dışında (ankara merkez eryaman uzaklığı), daha lüks bir otele yerleştirdiler. mihmandarımın yakıt parasını karşıladılar. ben sadece öteki otele ödeyeceğim parayı ödedim. farkı öteki otelden alıp bir de ceza kestiler. işte devlet bu.
kira kiracı konusunda da böyle. devlet "siz kendi aranızda halledin"diyor. ve bunu hiç bir ahlaki normu olmayan, aç gözlülüğü, tamahkarlığı, alçaklığı bir yaşam felsefesi olarak kabul etmiş halka söylüyor.
sonra kiracısını 52 yerinden bıçakladı, ev sahibini balkondan aşağı attı haberlerini okuyoruz.
devamını gör...
ekonomi yokuş aşağı gidince hükümetin ne yapacağını şaşırması sonucu geldiğimiz son durum bu. aynı sene içerisinde bir evin kirasının 3 kat artmasının çözümü kimsede yok. hele bizim millet, depremzedeler akın etti diye* aynı hafta fiyatları 2 katına çıkaran bir düşük ahlaka sahip. yüzbinlerce insan evsiz yurtsuz kalıp göç etti, ama ev sahipleri emlakçılarla işbirliği yapıp milletin canına okudular. e böyle millete böyle hükümet, yapacak bir şey yok. ama bence hükümet %25 ile en azından konutu bir yatırım aracı olmaktan çıkardı. faizler de yükselince ev yatırım olmaktan en azından bir süreliğine çıkacaktır. 50 tane evi olup paradan para kazananların canı cehenneme de olan ev kirası ile geçinen ev sahiplerine oldu.

bir de kira uyuşmazlıkları zorunlu arabuluculuğa tabi kılındı. ama arabuluculukta anlaşan duymadım şimdiye kadar. daha çok prosedürü yerine getirmek için başvuruyorlar, ilk görüşmede de anlaşmazlık diye bitiyor süreç. bana da geldi geçen gün kira tespiti arabuluculuk, almadım. çünkü neden alayım, arabulucuya da komik bir rakam veriyorlar. zaten anlaşamayacaklar bir de kavgasını gürültüsünü çekmeye gerek yok.
devamını gör...
adama zorla istanbul'da apartman aldıracaklar.

öyle bii kılım ev sahiplerine.

istanbul'da ev almak gerçekten büyük kumar ama sırf ev sahibi denen düşük profillerle muhatap olmamak için almak lazım gibi. deprem olsa dask 100.000 tl verip yollar herhalde sısııssıs ciddi kumar.

neyse, sorun yaşayan herkese geçmiş olsun. benim şu an için bir problemim yok ama bu düşük zekalı şark kurnazlarının sağı solu belli olmaz. tipini emcüklediklerim. harbi kılım. ev sahibiyim diyene tokadı basasım geliyor.

hayırlısı.
devamını gör...
ev sahibimin "evi satıyorum alıcı gelip bakacak,ne zaman müsaitsiniz?"sorusuna "evi kaça satacaksınız,arkadaşım ev almayı düşünüyordu,bu evi düşünebilir"deyince;alıcı,satıcı herkesin bir anda ortadan kaybolduğu durumdur."kiracı evden nasıl çıkartılır"adlı senaryoya hoşgeldiniz...
devamını gör...
kasabadan hallice yaşadığım ilçeden il merkezine taşınamayışımın en büyük nedeni şimdiki kiramın neredeyse 4 katı kira istenmesi.
devamını gör...
sorun şu ki gerçek enflasyon altında bır değerleme ıle yanı %25 ıle kıra gelırını kısıtlamak... hersey kıtabına göre uygulandığında sorun kalmayacvaktır. kiracılar için üzgünğm ama sadece ev kırasıyla gecınenler de var bu ulkede.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kiracı ve ev sahibi sorununun çözülememesi" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu online yazarlar kütüphaneden kitap talep et kulüpler normal sözlük rehberi puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim