çözdüğüm kişilik testlerinde daima mükemmelsiniz vb türünden sonuçlar almama karşın hiç alakam olmadığı gerçeğidir.
devamını gör...
minesota kişilik envanteri doğru sonuçlar veren bir testtir. bir psikolog eşliğinde net sonuçlar alabilirsiniz.
devamını gör...
ben de dedim niye hep dahi çıkıyorum.
devamını gör...
minnesota kisilik envanteri dahil bircok kisilik testinde yanlilik olduğu bilim adamlarinca aciklanmisken kimin hala bu testlere inandigini merak ediyorum !
devamını gör...
bana hep introvert çıkıyor. hata olduğunu düşünmüyorum.
devamını gör...
#2138724 @anka_tomris gazi üniversitesi psikiyatri kliniğinde bu teste girdim. testi değerlendiren psikolog epey sinirlenmişti. bildiğiniz üzere bir soru defalarca ama farklı şekilde sorularak hata ve teste girenin yanıltıcı cevap vermesi engellenir. ilk tekrarda fark etmiştim bunu. başa dönüp aynı istikrarlı bir cevap dizisi yarattım. ama benzer konularda da 180 derece ters cevaplar verdim. kadının yüz ifadesi aklımda. kadına sonra söyledim. bana egemenlik kurmayı seven bir kişiliğim olduğunu söyledi.
devamını gör...
mbti sonucum entp-t* çıkıyor her seferinde*, yüzde doksan doğru sonuç. yüzde onluk hatalı kısım şu, extrovert tarafımın açığa çıkması için ortama alışmam gerekiyor, o olmadan ilk başlarda tam bir introvert oluyorum*.
devamını gör...
#2138773 bahsettiği gibi kolay kandırılabilen testlerdir. benzer sorunun farklı yerde birazcık değiştirilmiş halde sorulduğu görülür. eğer bir kurum tarafından yapılıyorsa iyi olanı seçme olasılığınız yüksek. bu nedenle güvenilir değil. ayrıca insablar kendilerine bile objektif olamazlar çoğu zaman.
en iyi testi , amerika’da bir türk kadın psikologun testi bana göre. bu test asker değerlendirmelerinde kullanılıyordu. tamamen sembollerden oluşuyor ve sembollerin temsil ettiği ifadeler oluyor idi. mesela yolda giderken karşınıza 3 yol çıktı, yolların biri engebeli, biri taşlık, biri düz. hangisini seçersiniz gibi. sembolleri bilmedikçe kandırma olasılığının olmadığı bir test.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kişilik testlerinin sanki biraz hatalı çıkması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim