olmayan mucizedir. onu bir dini kitap olarak değil de, bütün dogmalarını bir kenara bırakıp hiç korkmadan, şirke girdiğini düşünmeden normal bir kitapmış gibi okursanız mucize denilen şeylerin pek de öyle olmadığını görürsünüz.
devamını gör...
dünyada meydana gelebilecek kasırga, yıldırım, çökme, obruk, deprem, tsunami, hortum vb. olayların yani bilimsel olarak kanıtlanmış ve açıklanmış tüm doğa olaylarını günümüzde hâlen dine bağlanmasına şaşırıyorum. her şeyi dine bağlaya bağlaya zaten gelişemedik. gelişmiş ülkelere ayak uyduracağız derken orta doğunun karanlığına saplanıp kaldık. önce düşünceler değişmeli ki çağdaş sisteme ve yenilikçiliğe ayak uydurabilelim. düşünceler değişmedikçe yerimizde saymaya devam edeceğiz.
devamını gör...
kuran'ın allah'ın sözü olduğunun ve günümüze kadar korunarak geldiğinin delillerini sunar.

islam dinine geçmiş yahudilerin hazırladığı şu ingilizce sitede de bunun güzel örnekleri sunulmakta:

www.miracles-of-quran.com/
devamını gör...
bu konu hakkında youtube çöplüğünde görüp görebileceğiniz en kapsamlı ve düşündürücü türk videosu :
devamını gör...
kuran mucizeleri : sperm bel ile kaburga kemiği arasından gelir.
dağlar deprem olmasın diye yaratılmıştır.
güneş kara bir balçığa batar
allah göğü direğe gerek olmaksızın tutar.
denizler karışmaz(ciddi ciddi denizlerin karışmadığına inananlar var hala.)
gök 7 katlıdır.
devamını gör...
kimse kusura bakmasın ama osuruktan mucizelerdir.
devamını gör...
ömer çelakıl neredesin tepkisine sebep olmuş başlıktır.
devamını gör...
diamond tema adlı ne eski ahit, ne yeni ahit ve ne de kuran hakkında bilgisi olan bir youtuberın paylaşıldığı başlık. güldürmeyin adamı.

kendisinin kuran aleyhine olan videosuna karşıt bu videoyu;

kendisinin tevrat aleyhine olan videosuna karşıt da bu videoyu izlemenizi öneririm.

-------

kuran mucizeleri hakkında gürkan engin'in şu oynatma listesini önerebilirim direkt

yakınen tanıdığım gürkan engin, matematik konusunda matematik köyünde öğretmenlik yapan isimlere danışır ve biriyle de kuran hakkında ortak bir proje yürütmektedir. yani nümeroloji idialarını geçiniz. matematiğe ilgisi ve bilgisi nümerolojiyi fark edecek kadar ileridir.

hatta kendi kanalında simetri kitap adlı nümeroloji içeren fakat ilahi olduğu iddiasında olan bir kitabı canlı yayında olasılık hesaplarıyla eleştirmiştir.
devamını gör...
dişi arı ve örümcek meselesi külliyen yalan. arapça artikel olarak arı ve örümceği dişi çekim ekiyle belirtir. tıpkı almanca'daki gibi.

demirin inmesi ayeti de mucize değildir. kuran'daki bazı ayetlerde kuran'ı indirdik, ayetleri indirdik, elbise indirdik gibi şeyler de yazar. bu mantıkla elbise de gökten inmiştir.

güneş, ay ve yıldızlar bizim belirttiğimiz yolda süzülür ayeti de mucize değildir. gökyüzüne çıkıp bakın. güneş doğudan doğup batıdan batar gibi gözükür. ay ve yıldızlar da hareket eder. aslında ayet bunlardan bahsediyor.
devamını gör...
hergeçen gün yenileri keşfedilen mucizelerdir/kanıtlardır:

emre1974tr.blogspot.com/201...
devamını gör...
gene de imana gelemedim aga dediğim mucizelerdir. obruk, alevli kasırga tabağı karın doyurmuyor. insanlık aç aç. gökten sandviç falan yağsa o zaman ok olabilirim. sakın sınav muhabbetine giren olmasın kalbinizi tuz buz ederim.
devamını gör...
kuran mucizesi : "evet zeytinyağı en kuvvetli floresan özelliğe sahip gıdadır ve ışık yayar. tabii bu ışığın görüntülenebilmesi günümüz teknolojisiyle yeni gerçekleşmiştir". kuran'da nur suresinde geçen " nur" bildiğimiz zeytinyağıymış. quantum ışın falan olsaydı bari.

tanım: tanrıya inanmak için doğaüstü gerekçeler arayanların zorlama iddiaları.
devamını gör...
tevbe 34. 35. ayetleriyle; nahl 71, haşr 7 ve bakara 219. ayetlerinin oluşturduğu, her devirde geçerli olacak iktisat sistemidir.

fıkıh ve ulema hocalarının üzerini örttüğüdür.

cayır cayır yanan dünyayı yeniden yaşanabilir hale getirecek sistemdir.

"kısasta sizin için hayat vardır" ayeti bile; çağdaşlık, laiklik, muassır medeniyet ayağına dini terk ederek, cezaevlerini katillerle doldurup "af yasası" çıkarmak zorunda kalan malum kesime mucizedir.
devamını gör...
ekleme: altta görüldüğü gibi 3iq yurdum kafirleri iddiaları hiçbir zaman araştırma ve sorgulama tarafında değildir. her zaman dalga geçme eğilimindeler. zaten böyle olmasalar kafir olmazlardı. inanmamak için gözlerini hakikate kapatan bir kafiri görmeye ikna etmek deveye hendek atlatmaktan zordur. kendilerini verdiğim şeyleri çürütmeye davet ediyorum.

kuran'ın kendisi bir mucizedir. mucize aciz bırakan demektir. üstte yazılanları az çok okudum temel seviye kafir beyanları. içlerine müslüman olup çorbada tuzu bulunan tüm din kardeşlerime şimdiden çabanızdan dolayı sizleri tebrik ediyorum. allah ilminizi arttırsın. sizi sıkmak istemem sayın okurlar, size birkaç tane kuran olayı söyleyeyim ve bunu bizzat kendiniz araştırın.

1- rum suresi (ayetin indiği koşulları iyice öğrendikten sonra doğulu ve batılı dönem tarihçilerinin savaş hakkında fikirlerini okuyun ve savaşın seyrini ve zaman aralıklarını öğrendikten sonra yaşananları görün)
2- üstüne çıkılamamış edebi üstünlükte bir eser var elimizde. bu eseri okuma yazma bilmeyen bir insan yazıyor ve şairler, alimler çaresiz kalıyor. en ilginç detaylardan birisi ayetlerin farklı zamanlar ile gelmesi ve toplandığında kitabın oluşması.

örnek: bakara suresi 1-2-3 indi ve 4-5 yaklaşık 6 yıl sonra indi ondan sonra 10 yıl sonra 45. ayet indikten sonra 16.yıl 34-35 indi gibi düşünün. ve bunları peygamber oturup düşünmüyor, etrafında onlarca insan yatağında bile izliyor onu. ayrıca kendisinin hafızası çok zayıf bunu da etrafındakilerden öğreniyoruz. böyle ilginç bir ayet inişi var ve bunlar toplandığında inanılmaz bir ahenkle devam ediyor. çünkü bunu kendisi yapmıyor, kendisine gösterileni ve söyleneni anlatıyor.
3-dönemin yahudi alimleri bilgileri kendi içlerinde saklarlar, peygamberlik iddiası haberini alınca dönemin müşrikleri hz muhammed'i çürütmek için yahudi alimlere ulaşıp deyim yerindeyse kendisi buga sokacak sorular istiyorlar. yahudi alimleri ise soruları hazırlıyorlar ve cevapları söyledikten sonra bu cevapları duyarsanız bilin ki bu kişi peygamberdir diye. müşrikler koşarak soruyorlar, cevapları alınca şaşkınlıkta kalıyorlar. bu olayın başlı başına kehf suresinde geçerlidir. bu tarz çok fazla olay olmasına karşın kafirler araştırmadıkları için sonsuz cehennemi çok ucuza kazanıyorlar.
4-kitabın çelişmemesi. evet sayın kafirler, cehaletinizin aksine kuranda çelişki yok. çelişki iddialarının tamamını inceledim ve incelemiş insanları da dinledim. arapça bilginiz olmadığı için mealde verilen kelimelerle balıklama atlıyorsunuz. arapça bilenler mucizeye şahit olurken siz az araştırarak kuruntuya kapılıyorsunuz. kuran dil sanatlarını çok üst düzeyde kullanır ve her kelimesi tefekkür edilerek okunur.
5-bulunduğu toplumun tabularını tamamen kırıp silbaştan bir toplum oluşturması ve bunu eğitimsiz bir insanın yapması.
6-tarihi olayları doğru aktarması, yanlışları düzeltmesi. (anlatamayacağım kadar uzun mevzu, kıssaları çok iyi okuyup haftalarınızı verirseniz size garanti veriyorum ağzınızı açık bırakacak şeyler göreceksiniz.


''şüphesiz allah, bir sivrisineği de, ondan üstün olanı da, (herhangi bir şeyi) örnek vermekten çekinmez. böylece iman edenler, kuşkusuz bunun rablerinden gelen bir gerçek olduğunu bilirler; inkâr edenler ise, 'allah, bu örnekle neyi amaçlamış?' derler. (oysa allah,) bununla birçoğunu saptırır, birçoğunu da hidayete erdirir. ancak o, fasıklardan başkasını saptırmaz.''

-bakara 26 meali

gördüğünüz üzere böyle bir ayet var kuranda. benim için en büyük mucizelerden birisi. kafir tanımlarının çevremdekilerle ve muhatap olduklarımla birebir olması, ibretlik tespitleri beni şoke etsede bu ayetin güzel bir tarafı var. ahzab suresi bu ayetin birebir uygulanmasa sahasıdır. kalbinde hastalık olanlar peygamberi kendileri gibi sandıkları için çok garip sıçramalar yaparak inkara gidiyorlar. neden bunu yapıyorlar çünkü okumaktan acizler ve siyer okumadıkları, bunun üzerine kritik yapmadıkları için kuranı okurken temelsiz giriş yapıyorlar ve tuzağa yakalanıyorlar. biraz mürekkep yalamış kişiler kuran'ın allah kelamı olduğunu okudukça ve araştırdıkça tasdikler ve bu ayetlerin gayet normal olduğunu hatta üzerine tefekkür edilip araştırılınca islam delilleri barındırdığını da bilir. kafalarına bir şey takılırsa araştırırlar ve cevabını ararlar. işte müslüman ile kafir arasında olan fark bu. kafirler ile müminler arasında olan fark bu. metne nüfuz edip anlamaya çalışıp kritik yapana müslüman, metni manipüle ederek hata çıkarmaya çalışan ve böyle bir metni roman gibi okuyarak basite alanlar kafir olur. bunu kuran bize uyarmıştı. ilmin bir namusu vardır, inanın veya inanmayın kuranda geçen rum suresi olur, tebbet suresi olur, zariyat 47 gibi ayetler olur üzerine düşünün daha sizlere söylemediğim onlarca ayet ve olay var. saçma sapan kendinizi rezil ederek bir şeyler karalamayın. allah her insana iman şansını sunar fakat siz artniyetli olursanız o fırsat gelmeden elinizden kaçar. eski bir dinsiz olarak yazıyorum bunları. islamla şereflenmek için önce haysiyetli olmak gerekir.
devamını gör...
(bkz: yazık la) dediğim tanımların yer aldığı başlık veya günlük konuşmalardır.

arkadaş bir de ezberledikleri şeyleri sıralayıp “okuyun araştırın” demezler mi, hiç düşünmeden müstehzi bir bakışı hak eder bu tavırları. neyse çelişkisiz dünyalarında rahat bırakmak gerekir bu muhlis müminleri, inanmış bir kişi ile müzakere etmek deveye hendek atlatmaktan zordur azizim.
devamını gör...
arap coğrafyasında yazılmış kitabın, mucizelerle dolu olduğunu iddia eden başlık.
devamını gör...
toplumsal düzenin getirisiyle doğduğu coğrafyada devrim yapmış bir adamın eylemlerinden ve sözlerinden derlenerek yazılan kitabın içinde bulunan sözde mucizeler.
devamını gör...
birkaç örneği de şudur:

emre1974tr.blogspot.com/201...
devamını gör...
19 sistemi de bu mucizelerden/kanıtlardan biridir:

devamını gör...
haaa tamam bir mucizesini gördüm: milyarlarca ahmak! bu mucize değilse nedir peki? hadi ateistler bunu da açıklayın!
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"kuran mucizeleri" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim