öne çıkanlar | diğer yorumlar

buda kırmızı tebeşirle bir daire çizdi ve dedi ki: "insanlar, bilsinler ya da bilmesinler, bir gün tekrar karşılaşacaktır. kimin başına ne gelirse gelsin, hangi yolları seçmiş olurlarsa olsunlar, bahsi geçen günde hepsi bir araya gelecektir: kırmızı daire'de." siddhartha gautama
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
filmin başlangıcında yer alan bu sözün, baştan sona filmin özeti değil, özü olduğunu ancak film bitince anladım. ateş çemberi, jean-pierre melville'in 1970 yılında çektiği zamansız bir başyapıtıdır.

alain delon'un karizmatik donuk yüzü rolüne çok yakışıyor.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
benim asıl üzerinde durduğum oyunculuk, yves montant'a ait. rolünün hakkını verememiş dediğim tek bir filmiyle karşılaşmadım. muazzam bir tamamlayıcı aktör.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
filmin çekim tekniklerini, sahnelerini ve kompozisyonunu gördükçe tanıdık gelecektir. çünkü birçok filme ilham olmuştur. ancak, ateş çemberi'nin ilkleri barındıran benzersizliğine, kopyalarının gölge düşürmesi imkansızdır.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"la cercle rouge" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim