1.
bunların şişe şeklinde olanı makbuldür. öyle bir iki damla değil içi resmen likör doludur. çocukken bir kutuyu gömdüğümde uyuyakalmıştım. o zamandan beri pek severim kendisini.
devamını gör...
2.
bir yılbaşı klasiği vişnelisi en iyisidir.
devamını gör...
3.
farketmeden yediğim çikolata turu. ha yemeden önce bilseydim yer miydim? kesinlikle evet.
devamını gör...
4.
zerre haz etmediğim çikolata türü. en meşhuru vişneli olanıdır. vişne tadını sevmem, bitter çikolatadan nefret ederim. sütlü çikolata içine nane likörü falan belki ortalama bi kombinasyon olabilir.

onun yerine adam gibi fıstıklı çikolata yer, bourbon içerim.

böeh damağım şey'oldu be!
devamını gör...
5.
gece saat ondan sonra asla satılmaması gerekendir...
devamını gör...
6.
gurbetçi olmak yada olmamak, işte bütün mesele bu dediğim çikolatadır.
devamını gör...
küçükken yanlışlıkla yenilip, öğrenince vicdan azabı çekilen çikolatadır.
devamını gör...
bunun çeşitli içkileri 1-2 ml ihtiva eden karışık olanları vardır ki çatara patara gömersiniz mutlu eder.*
devamını gör...
bayramda misafire tuttuğumdur.
devamını gör...
anne tarafı yurt dışında yaşıyor. her tatilde poşet poşet çikolata getirirlerdi. öyle lezzetliylidi ki, ye ye doyamazdık. özellikle almanya'dan gelenleri hiçbir şeye değişmezdik. küçüktük ne bilelim, kimse de bir kısmının likörlü olduğundan bahsetmezdi. anneanne, dede namazında niyazında insanlar. onlar da 1,2 nasiplenirdi çoluktan çocuktan fırsat kalırsa. gel zaman git zaman, eve gelen bir misafir bunların likörlü olduklarını söyledi; rahmetli anneannem ve dedemin tövbe estaaaa tövbe estaaaa dediklerini anımsıyorum.

güzellerdi.

aklıma bu anıyı getiren çikolata türüdür.*
devamını gör...
almanya' dan bize de gelmişti çocukken bu çikolatalardan ama biz akıllıymışız demekki karıncalara yedirmiştik onları. hayvancıkların her biri ayrı tarafa sendeliyorlardı.
devamını gör...
oyyyş çok canım çekti.. çocukken ne hızlı yaşamışım yahu, 1 kutu yemiştik sonra bol ki ki ki ki gülüşler..
devamını gör...
kendisiyle uzun zamandır büyük aşk yaşadığımız çikilatadır. öyle ki; aç kalırım, susuz kalırım ancak terketmez sevdası beni. o bir vişne likörüdür.

gün içinde iki adet alındığında, beyinde dopamin, serotonin, geceleri melatonin ne varsa serbest bırakır. yumuş yumuş olursunuz. 3 tane gümletirseniz, ankara oyun havalarını, kuğu gölü balesi kıvamında oynarsınız.

şuraya bir paket bırakayım. ihtiyaç duyanlar dadansın.
görsel
alkollüdür. ancak götürün efendim. günahı bana olsundur.

tatlı bir edit: özelden yazanlar oldu. nerede buluruz bu şikilatayı diye. alköl içerdiği için online sitelerde satışı durdurulmuş. ancek, halkımız için derin araştırma sonucunda, bir link buldum. aşk’a gider
devamını gör...
baylan pastanesinin özel yapım likörlü çikolataları enfestir. yurt dışından getirilen fabrikasyon ürünler bu çikolatayla rekabet edemez.
devamını gör...
likörlüsünden ziyade, viskilisi makbul olan çikolatadır. yanında da belki bir parmak jameson birazcık badem...

korkmayın paşalar; malum ekonomi aşırı iyi olduğundan ötürü vat69 falan yani öyle... viskili çikolata da yalan oldu... badem desen en zottorotto kuruyemiş olan ay çekirdeği bile pahalı gibi... bilemiyorum...
devamını gör...
Bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

"likörlü çikolata" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim