antik yunandan kalmış gibi gösterilen koltuk takımı
devamını gör...
daireler.

türkiye’de lüks daire diye satılan konutların çoğuna standart bir avrupalı burun kıvırır. eşek yükü fiyatından ise bahsetmiyorum bile…
devamını gör...
telefon, araba, alışveriş yapmak, kahve içmek…
liste daha çok uzar bu ülkede. starbucks’da kahve 30-40 tl içmesinler derler. ama yurt dışında 1-2 dolar verilen kahve niye bizim ülkemizde bu fiyata diye sorgulamazlar.
devamını gör...
izne çıkmak, hastalandığında rapor almak, eşinle dostunla - düzenli- sinemaya tiyatroya gidebilecek maddi güce sahip olmak, menfaat gütmeden dost olabilmek ve bulabilmek, sevmek ve paralel olarak sevilmek.
devamını gör...
pahalı şeyler ve yaşamsal önemi olmayan ucuz şeyler.

fakir (dar gelirli) insanlar, zaten gelirleri giderlerinden daha dar olduğu için, misal, çocuklarına ucuz bir oyuncağı bile lüks olarak görürler. orta gelirli insanlar ise - gerçek - zenginlerin lüks metaları ve yaşam koşullarını neden/nasıl yarattıklarını bilmedikleri için, pahalı olmak ve lüks olmak olgularını/olaylarını birbirleri ile karıştırırlar.

pahalı olan şey adı üstünde pahası / fiyatı / ederi /maliyeti yüksek olan şeydir. lüks olan şey ise dünyanın en pahalı şeylerinden harmanlanarak, ihtiyaç olmadığı halde, üretilmiş, gereksiz meta/şeylerdir.
devamını gör...
bugünlerde kitap almak da lüks sanki.
devamını gör...
sosyalleşmek.

kimileri için akşam iş çıkışı şıngırdattığımız gün batımı rakısı (2 kadeh) ya da arkadaşlarınla içtiğin kahve bile lüks.
taze çekilmiş el salvador çekirdeğiyle bim'deki üçü bir aradaya "ikisi de kahve yaaa ben 2 liraya içiyorum sen 60 liraya" diyen insan var.
devamını gör...
alkollü içecekler. ö t v icat edilmeseydi ucuzda olacak ti.
devamını gör...
kitap alabilmek, tiyatroya, sinemaya gidebilmek gibi sosyal ve kültürel ihtiyaçların hepsi çünkü ihtiyaçlar hiyerarşisine göre önceliğimiz hayatta kalmak, ruhu doyuracak şeyler lüks addediliyor artık.
devamını gör...
patates ve soğan. yeşillenmeye başlamış soğan 16 liraydı bugün markette.
devamını gör...
(bkz: bira)
devamını gör...
dışarda herhangi bir yerde oturup kahve içmek
devamını gör...
kuru fasulye yemek
devamını gör...
tost.

sucuk ve kaşar ne kadar olmuş sizin haberiniz var mı?

tostsuz kaldık. *
devamını gör...
büyük boy pizza
devamını gör...
iphone. benim için lüks hala.
devamını gör...
net iphone'dur.

3g modeli türkiyeye ilk geldiğinde de turuncu renk malum teknoloji marketinde çalıştığım dönemde de pahalı diye distribütör firma ayda 10-15 adet anca gönderiyordu sjsjsj

şimdilerde ise aksine model bolluğu var ama bulunduğu fiyat arşa çıkmış seviyede.
devamını gör...
pringles. daha karlı ve hatta daha lezzetli olmasına rağmen +9 zengin itemi olarak akıllarda yer edindi nedense?
devamını gör...
kış tatili
devamını gör...
antrikot yemek.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"lüks olmamasına rağmen lüks görülen şeyler" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli köftehor rehberi portakal normal radyo kütüphane kulüpler renk modu online yazarlar puan tablosu yönetim kadrosu istatistikler iletişim