kaynak
abdulkadir selvi: "muhafazakar seçmen 'hayat pahalılığı var, zorlanıyorum' der ama domatese değil, değerlerine oy verir." açıklamasında bulunmuş.
devamını gör...
allah allah bende yıllardır niye bu hiyarlar dan bir cacık olmuyor diye düşünüyordum .
devamını gör...
o oy verdiği değerler de gavurlardan* dolar, saman ve buğday dilenir. hatta kendi ülkesinde kıyma gibi öldürülen vatandaşın anısına, bedenine ve ailesine saygı duymayıp onu öldürenin ayağına gider.
devamını gör...
benim değerlerim insanım, halkım. halkım mutlu olacak, insan gibi yaşayacak. sokaklarda can korkusuyle gezmeyecek. bunları sağlayan varsa ona veririm abdulkadir. sana noluyo?
devamını gör...
chp ülkedeki dindar kesimi ürkütmeyecek diye ülkedeki dindar kesim afganistan seviyesine geldi artık. kübra par tabi ki bu süreci böyle destekleyecekti. ama dikkat etsin de ilk onu taşlamasınlar "nefsimizi azdırıyor" diye
devamını gör...
böyle böyle konsolide olacaklar işte...
biri bir taraftan verecek ayarı, bir başkası başka taraftan ve ürkütecekler yavru mirketleri..
bu yavrucaklar da ne yapsınlar? sinecekler bir köşeye, kendilerini koruma altına alacaklar.

abdülkadir selvi ve kübra par ile başladık...
akşama habertürk'te, cem küçük de verecektir sağlam bir ayar...
böyle böyle temmuz ayına kadar, konsolide olmamış tek bir muhafazakar bırakmamayı düşünüyor toplumda.
devamını gör...
değerleriniz demokrasi ve laiklik midir acaba.
devamını gör...
zeka testine sokulsa muzdan daha düşük ıq puanı alacak seçmendir. testten sonra da "biz tüp, yağ kuyruğunda bekledik, siz bilmezsiniz o günleri " demesi olasıdır.
devamını gör...
sonra o değerleri kendisini aç bırakır. domatesi almak için tanzim kuyruklarında saatlerce bekler. domates alırken bile adetle alır, bir tane daha eklerken poşete üç kere düşünür. miting meydanlarında kuşlara serpiştilen yem gibi atılan çayları kapmak için birbirini ezer, dövüşür. kapısına kömür, makarna getirsinler diye bekler. faturasını askıya koyar birinin ödemesini umar.
ben neden bu koşullardayım. bir domatesi bile alamıyorum da biri versin diye medet umuyorum demez.
çünkü özgürlüğün en büyük düşmanı halinden memnun kölelerdir.
devamını gör...
açlığın insana neler yaptırabileceğinin bile farkında olmayan birinin beyanıdır. boş tencerenin deviremeyeceği iktidar yoktur.
devamını gör...
halbuki öyle bir haldeyiz ki aday domates olsa, domatese oy vermeliyiz.
devamını gör...
biz onların değerlerini gördük 17-25 aralıkta. hocaefenedi dedikleri sümüklüye o zamana kadar laf ettirmezken reisleri ile papaz olunca önce paralel sonra terörist ilan ettiler.
(bkz: siyasal islamcı ikiyüzlülüğü)
devamını gör...
muhafazakarlara hakaret edenlerin toplandığı başlık. bence muhalifler dönüp kendine baksın. yahu erdoğan’ın karşısında kola olsa ona vericem diyen bir güruh var. gelmiş burada muhafazakar kesimi eleştiriyor.

muhalefet bugün çıksın desin biz her kesimi kucaklayacağiz, ona eyvallah. ama devr-i sabık niyeti olanlar var. böyle olursa ne muhalefet iktidara gelir ne de iktidar gücünü kaybeder.

azıcık akıl olmalı. kutuplaşmanın kime ne fayda var?
devamını gör...
damarımıza damarımıza bir açıklama. seçim gelip çattığında torba torba çay, kömür yerine değerlerini dağıtsınlar muhafazakar seçmenlerine o zaman, dedirtir zorla. ahlaksızlık muhafazakar seçmenin kıta sahanlığında kol gezmekte sonuçta..
devamını gör...
doğru söylemiş. gerçekten muhafazakar seçmenin oyunu almak isteyen muhalefet onun değerlerine iktidardan daha iyi sahip çıkacağının teminatını vermek zorundadır. zira bu seçmenin yâdında tuttuğu, mazide yaşanmış karanlık bir dönem var. kuru ekmeğe muhtaç olsa yine de başıma "onlar" gelmesin diyecek milyonlarca seçmen var. bu kitle artık kemikleşmiş bir kitledir. sadece ekonomik sebeplerle kendi tribününü terk etmez.

muhalefet bunları küçümsemeyi ve değerlerine sahip çıktıkları için ikinci sınıf vatandaş olarak görmeyi bırakmadığı müddetçe sittin sene iktidar olamaz.

gerçekten aklı başında bir lider bunların analizini iyi yapar. yapmıyorsa iktidarın değirmenine su taşımaktan başka bir işe yaramaz. 20 yıldır gördüğümüz muhalefet profilleri bunu gösterdi.
devamını gör...
tabii ki değerlerine oy verecek. tabii ki menfaat gözetecek. fakat buradan yürüyelim ne de olsa derseniz sağlam bir tokat yersiniz.
devamını gör...
malum parti yerine domates olsa domatese verecek durumdayız. domates değerlerime daha iyi sahip çıkar diye düşünüyorum
devamını gör...
haklı.

şahsen koltuğa 1 kilo domates koysak bence şu ankinden iyi yönetilir. benim oyum domatese...
devamını gör...
makarna ve kömür daha önemli.
devamını gör...
bu mantıkla bakıldığında muhafazakarların değerleri; hırsızlık yapmak, kul hakkı yemek, milletin malını çalmak, adaletsizlik, ahlaksızlık, yalan söylemek, vatana ihanet, torpilcilik vb. oluyor çünkü seçimleri bunu gösteriyor.

neyin muhafazakarı bunlar adiliğin, pisliğin, şeytanlığın mı? neyi muhafaza ediyorlar?
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"muhafazakar seçmen domatese değil değerlerine oy verir" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim