#ödüllü filmler
drama / gerilim / yerli
8 / 10
puan ver

öne çıkanlar | diğer yorumlar

mustafa her konuda haklıdır bu filmde. başak köklükaya bile olsa yapan, yapılanların mazereti yoktur. travmatik bir çocuğu kudretli bir patrona dönüştüren mustafa’yı takdir etmek gerekir.
devamını gör...
çağan ırmak'ın ilk filmlerinden benim de en beğendiğim filmi belki de. varoloşçuluk bakış açısıyla izlendiğinde hayatın anlamı/anlamsızlığı ve varoluşsal sancıların nelere yol açabileceğini çok iyi bir şekilde aktarmış çağan ırmak.
devamını gör...
isminden midir nedir bilmiyorum ama bir süre hiç sallamadığım, daha sonra arkadaşımın sürekli filmden alıntılar yapmasına katlanamayarak izlemek zorunda kaldığım, ve de filmin başından sonuna kitlendiğim, tam anlamıyla insanı çarpan çağan ırmak yapıtı…

yanlış hatırlamıyorsam şöyle bir diyalog vardı:
fikret kuşkan : sizin bokunuz da pis kokar ...
nejat işler : abi kusura bakma ama bok bu herkesinki kokar...
fikret kuşkan : benimki kokmaz ulaan !!!
devamını gör...
herkesin gözünden göstermiştir filmdir. herkes hem haklı hem de haksızdır. iyi bir empati ile mustafa olur mustafaya hak verirsin. taksici olur taksiciye hak verirsin. kadın olursun of be daş gibi oldum dersin.
devamını gör...
bir çağan ırmak filmidir.

nejat işler, fikret kuşkan, başak köklükaya ve elbette şerif sezer’in oynadığı filmdir. filmdeki oyunculukları çok beğendiğimi hatırlıyorum ama özellikle fikret kuşkan ve şerif sezer’e hayran kalmıştım.
kullanıcı tarafından yüklenmiş görsel
mustafa hakkında her şeyi merak ediyor muydum izlediğim zaman bilmiyorum ama filmi izledikten sonra mustafa hakkında öğrendiklerim beni rahatsız etti açıkçası.

bir trafik kazasının ardından öğrenmeye başladım mustafa hakkında her şeyi. trafik kazasının mustafa ile doğrudan ilişkisi yoktu belki ama fiziksel olmasa da çok büyük yaralar aldı mustafa bu can kaybına da neden olan kazada.

şunu düşündüm filmi izlerken: insan olan biten her şeye anlam vermek istiyor. anlamadığı, eksikleri olan, zihninde bir türlü tamamlayamadığı her şey hayatını zindan ediyor insanın.

varoluşsal sancılarımızın çoğu içinden çıkamadığımız anlamsızlıklar yüzünden.

filmin en önemli sahnelerinden birinde, sona doğru, tam olması gereken yerde usul usul çalmaya başlayan mor ve ötesi’nin şarkısı da aslında filme hem yeni bir boyut kazandırmış hem de filmin anlatmak istediklerine dili döndüğünce tercüman olmuş:

bir derdim var!
devamını gör...
filmin adı bir evlilikten kesitler falan da olabilirmiş. bence her çift evlilik kararı almadan önce izlemeli ve yorumlarını yazıp okumaları için birbirine vermeli. ne çıkacak bilemezsiniz denemekte fayda var.
devamını gör...
adından başta atatürk ile ilgili bir film olduğunu sanmıştır çoğu kişi muhtemelen. izlediğim en iyi türk filmlerinden biri. malum çağan ırmak gerçekten de çok orijinal işler çıkartıyor ve sanki taksi şoförlerine de ibretlik bir yapım olmuş. taksiciyi oynayan nejat işler'in en iyi performans gösterdiği filmlerden biri olup mor ve ötesi'nin bir derdim var şarkısı bu film içindir.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"mustafa hakkında herşey" ile benzer başlıklar

Normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
portakal radyo & dergi renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim