günlerdir denk geldiğim başlıklar beni hayrete düşürüyor. yok kadınlar şöyledir, bunu soramazsın, şunu giysin mi, bunu desin mi vs vs. ekşi sözlükten bu yüzden ayrılmıştım. acaba ben insanlardan insan olmasını bekleyerek hata mı yapıyorum?
devamını gör...
ülkemizin potansiyeli bu iken farklı mecralarda aynı tavırları görmek kaçınılmaz. görmezden geliyorum ben.
devamını gör...
olaya ortadan bakan tanımlamaya sahip başlıktır. üç günde bu kanıya varılamaz bence. bu sözlükte en eski yazarlardan biri benim. ya geceleri kadın popülasyonunun az olmasından kaynaklı açılıyor bu başlıklar ya da belli başlı günlerde. sözlük bu temada ilerlemiyor. bir de bizim mejamız var paylaşım silsilesine başladı mı sözlük izlemeye başlıyor klavyeden kalkıp. ona bakın yani her başlığı okumak zorunda değilsiniz sayın sıkay mıyak volkır.
devamını gör...
geçen haftaya göre bu başlıkların sayısı ziyadesiyle azaldı. itibar edilmedikçe de, açılır yok olur gider.

bu tarz başlıklar reaksiyon ile yaşar. yok sayarsanız. istedikleri reaksiyonu alamayanlar, biraz daha dener, sonra sıkılırlar.

ha tabi inatçı yemleyiciler de var. onlar biraz daha zeki olduklarını düşünüp, sizi başlığa çektikleri an evde zafer turu atıp, kahkahalara falan boğuluyor olabilirler lakin onlarınki de iş değil. milletin sinir uçlarıyla oynamanın bir insana haz vermesi de sıkıntılı bir durum.

özetle mamalarını kesin dediğim durumdur.
devamını gör...
yokluk içindeki yeni yetme kesimin kadınlarla kafayı bozmuş olmalarının dile dökülebilecek bir mecrada ortaya çıkması olarak değerlendiriyorum bu durumu.
devamını gör...
herkes kendi kapasitesine göre hareket ediyor neticede. onların kapasitesi şimdilik bu, belki diğer konulara da ilgi duyarlar, biraz okurlar ve dünyada kadınlardan başka konuşulacak konular olduğunun da farkına varırlar diye umuyorum. fazla mı iyimserim. belki. birilerinin ağzından çirkinlik saçılıyor diye her şeyin kirlenmesine izin mi verelim. bence hayır.
devamını gör...
sırf kadın olduğu için kimseyi eleştirmeyelim mi ? asıl cinsiyetçiliği her söyleme eril yaftası vuranlar yapıyor.
devamını gör...
ekşide yazan farklı, burada yazan farklı, uludağda yazan farklı gezegenden insanlar değil ki ,
neden bu " ekşiden şu yüzden kaçtım, diğerinden bu yüzden " vurgusu yapılıyor diye sorduğum durum.

biz buyuz, eğrisi doğrusu yanlışıyla kapasitemiz bu.

öyle geceyle gündüz kadar farkımız yok, çok küçük nüanslarla ayrılıyoruz birbirimizden.

bu sebeple, zaten çok az olan bu farklılık, çoğu zaman günyüzünde , hepimizin gözü önünde varolmaya devam ediyor.

nereye gidersek gidelim, o kafamızda ötekilestirdiğimiz insan profiliyle karşılaşmak çok mümkün.

bu sebeple, bize uymayan konuda fikrimizi söyleyip, karşı tarafın bundan birşeyler almasını beklemekten öte çok da yapacak birşey olmadığını düşünüyorum.
devamını gör...
pek erkeklerle ilgili eleştiri, başlık görmedim genelde hep kadınlarla ilgili. ne kadınmış be.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"normal sözlük'ün gittikçe eril bir sözlük olması" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim