bugün fark ettiğim durumdur. iyi ama stresli bir mesleğim var. insana dair olan her meslek gibi işimde zor. bu bende, fiziksel yorgunlukla beraber zihni bir yorgunlukta yaratıyor. evde kafamın içindekileri zaman zaman yazdığım ajandam var (herkesin olsun). şimdi ise ajandam sözlük oldu. ajandaya yazmak kişinin kendisiyle konuşması gibi ama sözlüğe yazmak bir yerde psikoterapi oluyor. paylaşıyorsun ve rahatlatıcı etkisi var. bazen sözlükte moderatör ile sorun olsa da başladığımdan bu güne daha huzurlu ve sakinim diyebilirim. etrafımdakilerle daha az didişiyorum. bana kazandırdığı bu, evet "biraz huzur". çok paraya alamayacağım bir şey.
devamını gör...
takıntılı bir ruh hali kazandırdı sağolsun. sanki derdim yokmuş gibi bir de bu eklendi üstüne.
devamını gör...
500 tl bastım -250deyim.

noluyor allasen.
devamını gör...
daha evvel küçük ve orta ölçekli sözlüklerde görevli olmuştum. burası daha önceki yerlere göre daha büyük. organize biçimde davranmayı öğrendim diyebilirim. daha hoş görülü oldum. sevmesem dahi saygı duymaya çabalıyorum bazı şeylere.
bir de bir kaç kızçeyle haşır neşir oldum ki kendileri mükemmel insanlar.**
devamını gör...
eskiden mantıklı şeyler yazardım , üstüne küfür kıyamet olurdu. şimdi saçmalıyorum güzel temenniler alıyorum. kafa sözlük tuhaf.
devamını gör...
telefon bağımlılığı.
devamını gör...
online ortamlarda yazma isteğidir. malum ve meşhur sözlükte çaylaklığın bitmesini beklerken, ve diğer sözlüklerde açılan başlıkların ve yazar grubunun kalitesizliğini gördükten sonra, burada direkt yazar rütbesiyle yazmaya başlayabilmek bir ilaç gibi geldi doğrusu. tabii ki bir sözlüğün popüleritesi arttıkça "bozuyor" deneyeceğim ama en azından istediğimiz şeklinde kalmayı bırakıyor. kafa sözlük için de istisnai bir durum olacağını düşünmüyorum. ancak yazdıklarım, bir kişiye dahi dokunup, bir kişiyi dahi tebessüm ettirinceye kadar yazmaya devam edeceğim.
devamını gör...
fikirlerimi beyan ederek yazmayı kazanmıştır. ayrıca sosyal medyada daha az vakit gecirmemi sağlamıştır.
devamını gör...
bana artisi oldukca fazla olan bir alan oldu burasi. yazmayi sevdim oncelikle, farkli alanlarda farkli bilgiler ogrendim, cok guzel insanlarla tanistim, cok farkli dusunce yapilarina taniklik ettim. dahasi, oncesinde hic deneyimlemedigim bir gorevi edindim...cok cok sevdim ben burayi, ortamini, hissettirdigi o sicakligi, dinamik yapisini... gittikce de buyuyor, gittikce de renkleniyor sozlugumuz. daha da guzellesecek ama buna neredeyse eminim.
devamını gör...
yeni dostlar.
devamını gör...
5 takipçi olarak cevaplayabilirim. şaka bir yana; başlangıçlar zor olsa da; kendini bozmayan, belirli bir seviyeyi koruyan, okunabilir bir sözlük olması.
devamını gör...
biraz yazmak iyi gelirmiş bünyeye onu şeettirdi sağolsun.
devamını gör...
oho bir sürüdür ama en birincisi hızlı okuma yeteneğidir. yüzlerce tanımı bir çırpıda okuyabilmek önemli noktaları, eksiklikleri seçebilmek fena bir kazanım değil.

sözlükte geçirilecek birkaç hafta sonunda torosların zirvesinden akdeniz kumsalındaki bir kertenkeleyi net bir şekilde seçebilirsiniz. akabinde kertenkeleye "dostum kaynak belirmemişsin!?" diye yücelerden seslenebilirsiniz.
devamını gör...
hayatta çok değişik insanlar varmış bunu öğrenmiş oldum. her türlü insanı konuşmasam da gördüm burada. agresifini, sinirlisini, huzurlusunu, mutlusunu, efkarlısını, paniğini... yani burası bana eğlenceli geliyor fakat bir yandan da korkutucu geliyor. çok farklı insanlar, çok farklı hayatlar var burada.
devamını gör...
dertleşecek biri gibi sözlük. kimseye yazamıyorsam sözlüğe yazıyorum. gecelerim sözlükte geçiyor vesselam. en azından 2 satır yazıyorum da biraz olsun yüreğim soğuyor. teşekkürler sözlük.
devamını gör...
sözlük bolca oyalanma ve ara sıra da bilgilenme yeridir.
kanaatimce bir tık bile ötesine geçilmemelidir.
yaz çık, oku beğen, öğren, nasiplen ve geç...
anonim kalalım. ötesine geçmesin ilişkilerimiz. ben o kafadayım.
başka kafalara da saygı duyarım elbet.

evet, ben marstan sen uranüsten, diğeri bir başka gezegenden.
hem çok yakın hem çok uzağız.. bu da güzel.
devamını gör...
iyi-kötü kazanımların yer aldığı başlık;

-zamanı iyi kullanmama*
-bir sürü görüş
-anlatım şekli
-kelime bilgisi
-şiir arkadaşım*
-kavga arkadaşı*
-klavyesi güçlü kişiler*


kişisel gelişim alanı gibi yer ya hu!
devamını gör...
harika bir eş.. umarım siz de bulursunuz..
devamını gör...
#1632322
kesinlikle katılıyorum.

düzgün insanlara denk geldik. var olun.
devamını gör...
kullanmayı azalttığım* sosyal medya platformlarının tek bir yerde toplanmış hâli gibi bu sözlük. gündemi takip edip bir konuda farklı görüşlere sahip olan insanların fikirlerini öğrenebiliyorum*; sözlük yazarlarının çizimlerini, çektiği fotoğrafları, şiirlerini görüyorum*, güzel oluyor; aynı şekilde başka yazarlar çok güzel parçalar paylaşıyorlar*, o da hoşuma gidiyor; arada başka yazarlarla mesajlaşıyoruz, kısa ya da uzun bir sohbet olması fark etmeksizin güzel oluyor, bana da bir değişiklik oluyor. bilgilendirici olması da artı bir özellik tabii, ama bir konuyu merak edersem onun hakkında çeşitli kaynaklardan araştırma yapmayı tercih ediyorum zaten. kişisel deneyim gerektiren istisnai durumlar hariç.
devamını gör...

bu başlığa tanım girmek için olabilirsiniz.

zaten üye iseniz giriş yapabilirsiniz.

"normal sözlük'ün size kazandırdıkları" ile benzer başlıklar

normal sözlük'ü kullanarak 3. parti dahil tarayıcı çerezlerinin kullanımına izin vermektesiniz. Daha detaylı bilgi için çerez ve gizlilik politikamıza bakabilirsiniz.

online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
zaman tüneli portakal radyo renk modu sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan puan tablosu sıkça sorulan sorular yönetim kadrosu istatistikler iletişim