meteoroloji yazar profili

meteoroloji kapak fotoğrafı
meteoroloji profil fotoğrafı
rozet
karma: 3742 tanım: 1424 başlık: 905 takipçi: 22
karma: 3742 tanım: 1424 başlık: 905 takipçi: 22

son tanımları


insanın en büyük mücadelesi

vicdanını korumak.
devamını gör...

aile

en küçük organize kahır ve suç şebekesi.
devamını gör...

her şeyi olması gerektiği gibi gören insan

hayatından memnun insan. benim bacanak bu. herşeyi olduğu gibi değerlendirir ne eksik ne fazla. hiçbir şeyi farklı açıdan değerlendirmez. özel bir anlam yüklemez. kendine yük edinmez. öyle rahat.
devamını gör...

teşaşür eylemek

nazik bir dil ile "işemek" eylemi. tuvalet ihtiyacını gidermek. "efendim müsadenizle ben bir teşaşür eyleyeyim."
devamını gör...

bir şeyin bokunu çıkarmadan rahatlamayan tip

herkes kenara çekilirse en başta yeralmak isterim.
devamını gör...

uyumadan önce düşünülen aptalca şeyler

aman efendim bir cesaret bir cesaret tüm radikal kararları uyumadan önce alıp sabah gündelik rutine devam etmek. gecenin melatonini sabahın realitesi ile savaşta.
devamını gör...

yeterince hissetmemek

artık yeni bir kültür, uyuşukluk da denilebilir. ülkemizde ve dünyada olan bitene dair , işlenen onca vahşete, drama ve felaketlere karşı öfkelenme, kızma ya da kederlenme duygularımızı kaybettik. bu duygular kayıplara karıştı. tv 'de izlediğimiz tüm bunlara karşı çerez yiyen bir toplum var.
devamını gör...

yazarların duyduğu en kalp kırıcı söz

artık seni sevmiyorum.
devamını gör...

akut stres tepkisi

aşırı uyarılma ya da "fight or flight" tepkiler olarak da bilinir. zarar verecek bir olay, saldırı veya yaşamsal tehdidin hissedilmesi karşısında oluşan kavga etme, kaçma, donup kalma ya da yaltaklık etme gibi fizyolojik tepkiler.
devamını gör...

flaş ampulü hatıralar

kayıtsız kaldığınız olaylardan çok, duygularınızı uyandıran olayları hatırlamaktır. örneğin 15 temmuz 2016' da nerede olduğunuzu hatırlayıp bu sabah anahtarlarınızı nereye koyduğunuzu unutmanız gibi. beyin bazı durumlara post-it yapıştırır. işte bunların hepsi de dopamin.
devamını gör...

kanser eden berber alışkanlıkları

(bkz: berber değdirmesi)
devamını gör...

bir şehir efsanesine göre

bir kişinin konuşma esnasında ki mesajının yüzde 7' si sözlerle ve yüzde 93' ü sözsüz olarak ( yüzde 38 ses tonu, yüzde 55 beden dili) iletilirmiş. bu istatistiği ilk kez duydum. ilginç
devamını gör...

zihinsel zehirler

nefret, doyumsuzluk ve cehalet.
devamını gör...

dünyanın en mutlu adamı

bizden biri olacak değil tabiki. matthieu richard isimli biri. richard , wisconsin üniversitesinde yapılan bir araştırmaya gönüllü olarak katıldı. araştırmacılar richard'ın kafa derisine beyin dalgalarını ölçmek için 256 minik elektrot yerleştirdi. ayrıca bu çalışma meditasyon uygulayan bir çok kişiye de uygulandı. sonuçlar bir mutluluk ölçeğinde değerlendirildi. richard ortalamanın üstünde çıkmakla kalmadı, beyninin sol alt lobunun anormal büyük bir mutluluk kapasitesi olduğunu ve olumsuzluklara karşı azalmış eğilim saptadılar.
ancak richard dünyanın en mutlu insanı olarak etiketlenmekten mutlu değil. ya işte öyle.
devamını gör...

kazandığı parayı hak etmeyen meslek grupları

sözlüklerde ahkâm kesip başkalarının nasibini sorgulayanlar.
devamını gör...

dondurma baş ağrısı

soğuk bir şey yenilip içildiğinde beyinde bir sinirin uyarılması sonucu oluştuğu bilinen baş ağrısı. soğuğu algılayan vücudumuzun beyne sıcak kan göndererek tepki vermesi ve kan akışındaki bu ani değişim ağrıyı tetikliyor.
devamını gör...

kendine nickaltı girmek

ben yaptım. bir şey de olmadı. utanılacak bir şey mi? onu da anlamadım. nick'im bir bilimdi ve ben de tanım olarak girdim. o kadar.
devamını gör...

son durum güncellemesi

kendimi özledim. çok yorgunum.
devamını gör...

iyi niyetli insanların azlığı

"az sayıda insanla bu iş olmaz fikri nasılsa kafanıza girmiş. halbuki adem peygamberden bu yana bütün salih hareketler, bütün salih faaliyetler az sayıda insanın eseridir. asla çok sayıda insan hayırlı iş yapmaz. çok sayıda insan hayırlı işten doğan nafakaya taliptir."

ismet özel
devamını gör...

bir umut

gökyüzü kararır
mavi siyaha döner
yıldızlar yine de kafa tutar
parlar senin için
devamını gör...
devamı...
online yazar listesini görmek için lütfen giriş yapın.
radyo & dergi sözlük kütüphanesi online yazarlar kulüpler yazarak kitap kazan yardım başlıkları puan tablosu sıkça sorulan sorular istatistikler iletişim